Clausing is fitter dan 12 Ronde Burgh-Haamstede De 26-jarige renner van het Zeeuwse ZRTC Theo Middelkamp bezorgde zichzelf daarmee zijn tweede zege van het seizoen. Gödde koerste tot vorig jaar voor DRC de Mol, waar hij na een dienstverband van bijna twintig jaar afscheid nam. „De vereniging viel helaas uit elkaar", vertelde de coureur uit Zwijndrecht. „Daarop kozen een paar jongens een ander pad. We hadden een gezellige groep, maar om klassiekers te blij ven rijden was de groep te klein ge worden." Via zijn oom en oud-renner Peter Gödde belandde de Zuid-Hollan der bij Middelkamp, waar hij het uitstekend naar zijn zin heeft. „We zijn deze winter naar Mallorca ge weest, dat was mijn mooiste trai ningskamp ooit. Het was 's avonds feest, 's ochtends feest en op de fiets feest." Bovendien verbeterde Gödde zich op sportief vlak. „Dit is het eerste seizoen dat ik constant op het podium rijd." Gödde triom feerde dit jaar in Lekkerkerk en werd tweede in Bladel en derde in Hendrik-Ido-Ambacht. Net als Weening en zijn mede vluchter Andreas Klöden in de Touretappe met aankomst in Gé- rardmer dertien jaar geleden, ston den ook Gödde en zijn metgezel Sjors Handgraaf uit Leiden zaterdag op ongeveer 25 kilometer van de fi nish op het punt om ingerekend te worden door het peloton. Doordat het tweetal nog eens extra aanzette en de klad er bij de achtervolgers een beetje in kwam, bleven ze toch kansrijk voor de overwinning. Eerste en tweede Wat heet. Waar het peloton het duo in zijn zicht had gekregen, reden Gödde en Handgraaf juist weer ver der weg. Het koppel werkte uitste kend samen. „We hadden onder ling afgesproken om vol door te rij den tot de finish, zodat we in elk ge val eerste en tweede zouden wor den", zei Gödde nadien. In de laat ste vijftien kilometer schommelde het verschil tussen de leiders en de achtervolgende groep constant tus sen de tien en twintig seconden. Ondanks verwoede pogingen lukte het peloton het niet om ook de laatste kloof te dichten, waarop het tachtig kilometer lange crite rium in Burgh-Haamstede in een sprint-a-deux beslecht werd. En net als bij de gewonnen Tour- rit van Weening, die Klöden met millimeters verschil versloeg in de sprint, ontliepen ook Gödde en Handgraaf elkaar nauwelijks op de streep. Hoewel het verschil bij dit Het was 's avonds feest, 's ochtends feest en op de fiets feest duo weliswaar wél was waar te ne men met het blote oog, was de lengte waarmee Gödde zijn vlucht- genoot aftroefde niet groter dan een half wiel. „Ik ben een sprinter en dus zit er altijd nog een klein putje in", zei Gödde. „Ik hoopte hem erop te leg gen in de sprint en dat lukte net aan." Elf seconden nadat de twee Zuid-Hollanders over de streep kwamen, eiste Robert Berk uit Pij- nacker de derde plaats op door de spurt van het peloton te winnen. Middelburger Eloy Raas was op plek acht de beste Zeeuw. Een botsing tussen twee speelstij len. De aanvallende slagen van de Zeeuw versus het gecontroleerde spel van de tennisser van het Eind- hovense ELTV. Clausing moest ie der punt als het ware vijf keer ma ken. Het was, voor hem, om moe deloos van te worden. Tot zijn ei gen zichtbare frustratie ging hij in de eerste set soms forceren met te scherpe slagen of dropshots die niet kort genoeg waren. Daar wist Wibier wel raad mee. De sluwe vos, die veelvuldig de backhand van Clausing opzocht, pakte de eerste set uiteindelijk met 6-4. Clausing kreeg in de slijtage slag in de verzengende hitte echter Fernon Wibier is een hele degelijke speler zonder mindere wapens steeds meer vertrouwen. Hij werd vaster, sloeg meer winners en korte ballen waren meermaals niet meer te belopen door Wibier. De oudge diende leek er enkele keren zelfs fi naal doorheen te zitten. Door met een gelukje het derde setpoint te benutten werd het in het tweede bedrijf 6-4 voor Clau sing. Zijn krachtig geslagen fore hand gleed weg op de baseline. In de beslissende set oogde de stevige Zeeuw fitter dan zijn afgetrainde opponent. Nog even was er een op leving bij Wibier toen het in plaats van 5-2 toch nog 4-3 werd. Clausing serveerde vervolgens met een ace naar 5-3, waarop de routinier twee dubbele fouten achter elkaar sloeg. Bij 0-40 kreeg de speler uit Wemel- dinge zelfs drie matchpoints achter elkaar. Sportieve partij Twee werden er nog weggewerkt door de oud-prof, waarvan de laat ste met een ludiek kort balletje. Het bleek uitstel van executie. Clausing won met 6-3. „Natuurlijk is de vol doening groot om zo'n mooi toer- maandag 6 augustus 2018 Gödde doet het net als Weening Wie zich de door Pieter Weening gewonnen etappe in de Tour de France van 2005 nog herinnert en zaterdag in Burgh-Haam- stede was, zal een kleine flash back hebben gehad. Op nage noeg dezelfde manier als de Fries zijn enige ritzege in de Ronde van Frankrijk behaalde, won Eddy Gödde zaterdagavond de 38ste editie van de Ronde van Burgh-Haamstede. Arwin Willemsen Burgh-Haamstede - Eddy Gödde over het trainingskamp op Mallorca Eddy Gödde komt juichend over de streep van de Ronde van Burgh-Haamstede. De renner van Middelkamp versloeg Sjors Hand graaf (rechts) in de sprint, foto marieke mandemaker A Tijdens de slopende finale komt Frank Clausing even op adem en neemt een paar slokken water, foto peter nicolai De jubileumeditie van het Vlie gende Hollander Toernooi (VHT) van TC Animo in Terneuzen kreeg een waardige apotheose. De 2-finale tussen tennisleraar Frank Clausing (35) en voorma lig proftennisser Fernon Wibier (47) was een enerverend schouwspel. Henk van de Voorde Terneuzen - Frank Clausing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40