Goes moet nog leren om te gaan met tegenslagen klasse apart in de haven van Breskens 11 Het gering toegestroomde publiek zag spits Daniël Wissel in de 52ste minuut een niet te missen kans op de 2-0 toch missen. Steve Schalk wijk snelde richting de doelman en behield het overzicht. Zijn hobbelpass belandde bij de tweede paal, waar Wissel de bal in een leeg doel kon schieten. Zijn inzet ging echter naast. Goes leidde op dat moment met 1-0, door een doelpunt van Hiep Nguyen. De middenvelder kwam meteen na rust binnen de lijnen. Hij had twee minuten nodig om zijn oud-teamgenoten pijn te doen. Nguyen speelde een aantal jaar in de jeugdopleiding van Sparta Rotterdam. Hij voetbalde daar samen met onder anderen Levi Bouwense. De Goesenaar deed zaterdag een helft mee bij de Rotterdammers. Druk zetten De misser van Wissel bleek ach teraf een dure. In dezelfde minuut maakten de bezoekers namelijk gelijk (1-1). In de tien minuten die volgden, scoorde het beloftenelf- tal nog tweemaal. Geklungel in de Goes-defensie en een vlotte aan val over links tilden de stand naar 1-3. Aanvoerder Ruben Hollemans baalde van het veldspel in de tweede helft. „We zijn als team nog niet zover dat we met tegen slagen kunnen omgaan. Organisa torisch waren we van slag. De ma nier van druk zetten kwam er niet uit." Goes liet een aantal mogelijkhe den onbenut om een positief re sultaat te realiseren. In de 35ste minuut ging de bal op de stip. SheriefTawfïk zag zijn strafschop gekeerd worden. Verder waren Wissel, Schalkwijk, Tim de Win ter en Hollemans dicht bij een treffer. Trainer Rogier Veenstra maakte geen punt van de gemiste kansen. De focus lag vooral op het druk zetten. „Dat ging in de eerste helft goed. We speelden met hetzelfde middenveld als vorig seizoen. Dat hadden we even nodig. Het gaf houvast." De verbetering ten opzichte van het duel met Vlissingen biedt perspectief Na de pauze zakte het niveau bij Goes. Veenstra schakelde over naar 4-4-2, omdat hij een aantal spelers niet wilde belasten met negentig minuten. Erwin Franse, Rick de Punder, Ray Kroon en Mart de Kroo kwamen zaterdag niet in actie. Veenstra hoopt zo snel mogelijk op een fitte selectie, zodat iedereen zich het systeem eigen kan maken. Afgelopen week bezocht hij een oefenduel van Westlandia, tegenstander in de eerste competitiewedstrijd. De trainer was onder de indruk. „We willen naar hetzelfde niveau toe groeien. Dat moet voor januari ge beuren, anders is het te laat." Over twee weken speelt Goes in de KNVB-beker tegen Staphorst. „Het is misschien niet realistisch om te denken dat iedereen direct met onze speelstijl uit de voeten kan", realiseerde Hollemans zich. „Maar de verbetering ten opzichte van het duel met Vlissingen biedt wel perspectief." de vosmerrie Venus het i.4om na tionaal direct op tijd. Door een pechfoutje in het basisparkoers ein digde hij als beste Zeeuw op de ne gende plaats. Sandy den Exter uit Kortgene ging zaterdag in de finale van de klasse L verrassend met de over winning strijken. In een bloedstol lende barragerit stuurde ze de schimmelruin Firocco in 33.08 over het parkoers. Een tijd waar de ze ventien achtervolgers zich stuk op beten. Laatste starter Yannick Jansen van Grunsven uit Erp haalde, onder het toeziend ook van moeder Anky van Grunsven, met de merrie Al- pina nog alles uit de kast. Maar hij kwam zestiende tel tekort om Sandy den Exter te onttronen. Ongelukkige val „Ik rijd dit paard nu één week. En dit was onze vierde wedstrijd. On gelooflijk", zei een opgetogen Den Exter. „Firocco is van Naomi van de Broeke. Zij maakte veertien dagen geleden op het Zeeuws kampioen schap een ongelukkige val en brak een ruggenwervel. Toen vroeg men of ik, tijdens haar revalidatie, haar paard wilde rijden. Ik train Naomi wel al twee jaar. Dus ik ken dit paard. Het is een buitengewoon ta lent, maar zeer sensibel. En in de ring moet het toch gebeuren", ver volgde ze. „Maar Firocco groeide in de wedstrijd. Op de eerste dag pro beerde hij zelf de route te bepalen. En was het voor mij vechten om hem in goede banen te leiden. Nu bepaal ik de route. Zo'n gevecht met een paard vind ik een leuk spelletje. Altijd proberen wat kan. Maar geen onnodige risico's ne men." De barrage kon ze volgens plan rijden. „In de wendingen lag de winst. Dan moest je minder meters maken", gaf Den Exter als verkla ring voor de winst. „Firocco werkte ook goed mee. Ik zou willen dat hij zich nog iets meer zou geven. Dan had het met nog een galopsprong minder gekund. Daarvoor zijn we nog tekort een combinatie." Cederic Vanleerberghe uit Phi- lippine behaalde gisteren met de schimmelhengst Cocodrilo Z in de finale van het nationaal i.3om een verdienstelijke vierde plaats. Als eerste starter van de zeventien combinaties in de barrage stuurde Vanleerberghe de zevenjarige Can- dillo-zoon als een speer in 39.17 over de acht hindernissen. En zette daarmee zijn achtervolgers onder druk. Het leek ook lang goed voor de overwinning. Maar het venijn zat in de staart. Anouk van de Velde uit Rijsbergen was met Dienko de beste (0/0/36.83). Vanleerberghe: „Als eerste starter moet je een goede tijd neerzetten. Ik wist dat er nog een aantal snelle meiden achter me kwam. Waar er tijd te winnen was, heb ik die ook gepakt. Mijn paard dacht ook goed mee en sprong super. Meer zat er echt niet in. Ik ben tevreden." aan de finish 49 seconden over had op zijn concurrenten. Brink: „Ik heb geen kwallen gezien." De ervaren zwemmer van DZK werd in een felle sprint voor de tweede plaats geklopt door debu tant Kloet van Sg ZOC, die in de Ik ben niet bezig geweest om een scherpe tijd neer te zetten toekomst weieens de rivaal van Hiel kan worden. Hiel verbeterde zijn persoonlijk record met twee minu ten. Hij bleef net onder de 39 minu ten (38.59) en was ook de enige die sneller was dan zijn clubgenote De Rijcke. Hiel heeft zich al verzekerd van de eerste plaats in de Zeeland beker, mits hij begin september aan de laatste zwemwedstrijden in Wilhelminadorp en Vlissingen meedoet. De Rijcke komt hier niet meer voor in aanmerking. Ze ver trekt 23 augustus weer naar Ame rika, waar ze haar studie combi neert met het zwemmen. „Dit vind ik leuk om te doen, maar mijn pri oriteit ligt op de 200 en 400 meter vrije slag. Ik train daarvoor in de VS twintig uur per week." De bezetting op de 3000 meter schoolslag viel wat tegen. Winnaar Diego de Meyer, voor de vijfde keer, wachtte de prijsuitreiking niet af. De zwemmer uit Overslag pakte meteen na afloop zijn koersfiets. „Ik ga naar mijn vriendin in Ukkel in België. Een goede trainingsrit van vijftig kilometer, want ik rijd tegen woordig wedstrijden bij de ama teurs De omstandigheden in Breskens waren ideaal. „De temperatuur van het water is met 23,3 graden nog nooit zo hoog geweest", verzekerde Adrie Vinke, die de Havenwedstrijd al veertig jaar organiseert. De zwemloop werd voor de eer ste keer gehouden. Tom Erpelinck kwam na 500 meter zwemmen als eerste uit het water. Zijn voor sprong bouwde de atleet van De Honte bij de vijf kilometer lange loop uit tot ruim vijf minuten bij de finish. „Ik heb meegedaan aan de Zeeuws-Vlaamse marathon en loop dit jaar ook de Kustmarathon. Dit is een goede training op een mooi parkoers", vond de winnaar. Miriam van Noorden van Schelde- stroom eindigde als eerste vrouw. „Ik ben mijn vriend voorgebleven. Daar ging het om", lachte ze. De zwemloop staat ook volgend jaar weer op het programma, bij het tachtigjarig jubileum van de Ha venwedstrijd. maandag 6 augustus 2018 Derdedivisionist Goes deed za terdag één helft niet onder voor Jong Sparta Rotterdam, dat uitkomt in de tweede divi sie. De thuisploeg verloor uit eindelijk wel, met 1-3. Len Wolters Goes -Ruben Hollemans prijs met Faithless -Simone de Rijcke Simone de Rijcke snelt naar de overwinning op de 3000 meter vrije slag, tijdens de Havenwedstrijd in Breskens. fotos peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39