O CD Hiel en De Rijcke zijn een 10 Zilver De Lange op WK voor studenten Sterke Tolhoek tiende in klassieker Weer WK-medaille voor Dinja van Liere Ook Sandyden Exter komt goed voor de dag in Nisse. Op een paard dat ze tijdelijk voor iemand anders rijdt. JUMPIN' DE WEEL SLOTWEEKEND Thijs de Lange heeft zilver gewonnen op het wereldkampioenschap wielrennen voor stu denten. De renner met Kattendijkse wortels (23) moest in het Portugese Braga alleen zijn meerdere erkennen in zijn landgenoot Adne van Engelen, die er met de wereldtitel van door ging. Van Engelen kwam na 105 snikhete kilometers solo over de finishstreep. Onge veer een minuut na de renner van wielerver eniging West-Frisia kwam De Lange over de finish. De student van de Universiteit van Utrecht liet de Australiër Liam Magennis ach ter zich. Het WK in Portugal was voor de cou reur van het continentale Metec-TKH zijn eerste deelname aan een WK voor studenten. Antwan Tolhoek liet zich zaterdag maar weer eens van zijn beste kant zien. Na een verdien stelijke Tour de France - die hij afsloot als de nummer 37 van het klassement - werd de wielrenner uit Yerseke tiende in de Clasica San Sebastian. Al vaker liet Tolhoek - rijdend voor LottoNL- Jumbo - zien met de grote mannen mee te kunnen. Maar in de Spaanse klassieker toonde hij ook aan bij de grote mannen weg te kun nen rijden. In de slotklim ging de 24-jarige Zeeuw namelijk in de aanval. De vluchtpo ging strandde echter zo'n vijf kilometer voor de finish. Julian Alaphilippe won de koers. Lars Oreel De uit Kapelle afkomstige Dinja van Liere - te genwoordig woonachtig in Werkendam - heeft brons gewonnen tijdens het wereld kampioenschap voor zesjarige dressuurpaar- den in Ermelo. Ze moest alleen de Spaanse winnaar Severo Jurado Lopez en de Duitse nummer twee Laura Strobel voor zich dulden. Van Liere en haar hengst Hermès wisten zich maar net te plaatsen voor de finale. In de kwa lificatie eindigde de combinatie op de twaalfde plaats. In de finale ging het een stuk beter. Van Liere verraste iedereen, inclusief zichzelf, en legde beslag op de derde plek. Eer der won ze al WK-brons met Capri Sonne, een ander paard. Arens Noëlle van de Velde uit Rijsbergen schreef gisteren met de schimmelmerrie Faithless de Grote Prijs Rabo Oosterschelde/OOS Nationaal van Jumpin' De Weel op haar naam. Sandy den Exter uit Kortgene was met de ruin Firocco de smaakmaker van deze zeven tiende editie in Nisse. Zeven combinaties streden in de barrage van de Grote Prijs met het mes tussen de tanden en zorgden daarmee voor een fantastisch slot van zes dagen topsport. Tweede starter Noëlle van de Velde stuurde de met veel vermogen en techniek van de bodem ketsende Ukato- dochter in 45.52 over de negen hin dernissen. Naar later bleek gooide zij hiermee voor de concurrenten de deur in het slot. Titelverdediger Dave Maarse (Wellerlooi) haalde alles uit de kast, maar met de finish in zicht haalde hij met de schimmelmerrie Cea- vanta C twee palen naar de bodem. Amber Fijen uit Eersel leek met de merrie Jamaaika van 't Heike alsnog met de overwinning te gaan strij ken. Maar door een kleine ophou ding op weg naar de enorme oxer kwam ze een tel tekort en eindigde ze als tweede. „Faithless heeft hier fantastisch gelopen. Gisteren werden we tweede. Het barrageparkoers van daag was op haar lijf geschreven. Ik kon het tempo hoog houden en fijn voorwaarts rijden", vertelde de 24- jarige Van de Velde. „Faithless is ook een fijn paard om mee te wer ken. Ze is bloedvoorzichtig, wil geen hout raken en denkt goed mee in het parkoers. In de toekomst is het een paard voor het grote werk. Maar ze is pas acht. Dus nog jong. Het barrageparkoers vandaag was op haar lijf geschreven En ik ga niets forceren." Jil Buijze uit Oudelande won in de aanloop naar de Grote Prijs met De Rijcke keek verrast op toen ze haar tijd van 39.12 minuten vernam. Daarmee bleek ze twaalf seconden sneller dan vorig jaar te zijn, toen ze het record van Carmen de Ridder uit 2005 uit de boeken van de Ha venwedstrijd zwom. „Ik ben hier op vakantie. Ik heb iets minder ge traind dan vorig jaar", vertelde ze. Het was de zesde overwinning op rij in Breskens voor De Rijcke, die in Zeeland bij de openwaterwed- strijden op eenzame hoogte staat. Toch dient zich nieuw talent aan. Zo werd de vijftienjarige Babet de Voogd in haar eerste wedstrijd bij de senioren na een sterke eind sprint knap tweede. „Ik had mijn krachten goed verdeeld. Ik ben op het laatste stuk nog een groepje voorbij gezwommen", keek het zwemtalent van De Zeeuwse Kust terug op haar uitstekende debuut. Bij de mannen bevestigde Rinke Hiel zijn kwaliteiten op de lange- baanwedstrijden. De talentvolle zwemmer van ZC Koewacht wist zich op het koningsnummer in het laatste rechte stuk naar de finish los te rukken van zijn medekoplopers Jan Brink en Tristan Kloet. „Het duurde even voordat ik weg kon zwemmen. Ik moest nog een kwal wegduwen", aldus de winnaar, die maandag 6 augustus 2018 GO WIELRENNEN WIELRENNEN Antwan Tolhoek valt aan. fotocorvos PAARDENSPORT Shirin van Anrooij heeft de Erondegemse Pijl voor nieuwelingen-meisjes gewonnen. De 16-jarige wielrenster uit Kapelle was na een wedstrijd over 50 kilometer de sterkste in Erpe-Mere. Van Anrooij zat in een dertien ren- sters tellende kopgroep en liet in de eindsprint bergop zien wie de sterkste was. Ze liet de Belgische Katrijn de Clercq achter zich. Opnieuw boekte zondag-hoofdklasser Vlissingen een verdienstelijk resultaat tegen een derdedivisionist. Het oefenduel met UNA eindigde zaterdag in 1-1. De formatie van trai ner John Karelse kwam voor rust op achter stand door een fraaie treffer van Pieter-Jan Scheerlinck. Renzo Roemeratoe bepaalde de eindstand na rust met een droge knal op 1-1. I Wielrenner Lars Oreel is net naast het podium geëin digd in de Ant werpse Haven pijl. De coureur (18) uit Goes, die voor Destil- Parkhotel Val kenburg rijdt, werd vierde in de 178 kilome ter lange Belgi sche eendags- koers. Oreel moest in de sprint alleen winnaar Tibo Nevens, Ed- ward Planc- kaert (tweede) en Bas van der Kooij voor zich dulden. i Wielrenster Maureen Arens heeft voor de derde keer op rij de zware klimwedstrijd in Chamoux-sur- Gelon op haar naam geschre ven. Tijdens de wedstrijd in de Savoie lukte het de renster uit Kruiningen mee te zitten in de ontsnapping van de dag. Een kwartet streed vervol gens om de zege en op de laatste klim be sliste Arens de wedstrijd over tuigend in haar voordeel. O CL CO Van de Velde pakt Lucien Roelandt Nisse Noëlle van der Velde schreef met Faithless de Grote Prijs Rabo Oosterschelde/OOS Nationaal op haar naam. foto ernesta verburg -Noëlle van de Velde Simone de Rijcke overtrof zich zelf zaterdag in de 79ste editie van de Havenwedstrijd in Bres- kens. Tot haar eigen verbazing. „Ik heb lekker gezwommen. Ik had eigenlijk geen doel. Ik ben niet bezig geweest om een scherpe tijd neer te zetten", zei de zwemster van ZC Koewacht toen ze na haar gewonnen race op de 3000 meter vrije slag uit het water stapte. Aector Doorns Breskens Simone de Rijcke klimt na haar zege het water uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38