Dovizioso en Ducati verrassen met winst in Brno M0T0GP 8 Alaphilippe bezorgt Quick-Step zege 52, zware val van Bernal en Landa Van Aert kan het ook op asfalt De laatste jaren was het Automoto- dromo van Brno bepaald geen Du cati territory. De laatste keer dat het Italiaanse team er het podium haalde was in 2010, met Casey Sto- ner (derde). In zijn voorgaande vijf seizoenen op het merk haalde An drea Dovizioso er niet één keer de top 5. En dit seizoen gaat het ook nog niet zo lekker met de Italiaan, met drie DNF's achter zijn naam. Dat juist hij op zaterdag de pole- position haalde, was een volslagen verrassing. Het was immers al sinds Maleisië 2016 geleden dat Dovizi oso vanaf de eerste plaats begon aan een race. Kwalificeren is niet zijn sterkste punt. Waar hij wel goed in is, is het bekeken racen en de ban den managen. En dat was precies wat hij deed in Brno, waar in de slotfase iedereen last had van ver sleten rubber. Het was een spannende race, met felle gevechten tussen Dovizioso, zijn Spaanse teamgenoot Jorge Lo- renzo en regerend wereldkampioen Mare Marquez (Honda). Op de fi nish was het verschil tussen Dovi zioso en Marquez, de nummer 3, slechts 0,368; het kleinste onder linge verschil sinds Portugal 2006. „Het was een perfect week einde", vond Dovizioso, die in de tussenstand opklom naar de derde plaats. „We hebben laten zien dat de Ducati steeds beter wordt en dat er eigenlijk geen slechte circuits meer zijn voor onze machine. Een achterstand van 68 punten in het kampioenschap is groot, maar met nog negen races te gaan niet on overkomelijk." Met zijn derde plaats op 'door gaans niet ons beste circuit' bouwde Marquez zijn voordelige marge op Valentino Rossi (vierde in de race) in de WK-stand uit tot 49 punten. Uitslagen De Franse renner van Quick-Step versloeg in de sprint van de eerste klassieker na de Tour zijn Neder landse medevluchter, die in 2014 in de Baskische koers ook al eens tweede was geworden. Het duo was ontsnapt op de laatste klim, de steile Murgil Tontorra. Een aanval van Antwan Tolhoek dunde daar het peloton uit, waarna Alaphilippe en Trek-kopman Mollema het ini tiatief overnamen en in de afdaling een beslissende voorsprong pakten. In de top 10 finishten nog drie Ne derlanders, allen van Lotto-Jumbo: Robert Gesink (8), Steven Kruijs- wijk (9) en Tolhoek (10). Vooraf gold Alaphilippe al als de favoriet voor 38ste Clasica San Se bastian, maar zelf vond hij het vrij verrassend dat hij had gewonnen. „Ik voelde me niet super. Eerlijk ge zegd kwam ik vermoeid aan de start", zei de 26-jarige Fransman, die in de afgelopen Tour twee etap pes plus het bergklassement op zijn naam schreef. „Maar het ging beter dan ik had gedacht. Dat kwam mede door de enorme steun die ik van mijn ploegmaats kreeg. In de fi nale was ik wel optimaal geconcen treerd. Pas op het laatst ben ik tot het uiterste gegaan. Dat bleek vol doende. Zo'n supermooie klassie ker winnen is een droom die uit komt." Het was de 52ste zege van Quick-Step dit seizoen. Alaphilippe won eerder dit jaar ook al de Waalse Pijl. Zo'n 20 kilometer voor de finish deed zich een valpartij voor, met de Colombiaan Egan Bernal en de Spanjaard Mikel Landa als grootste slachtoffers. De twee bleven lang op het asfalt liggen en werden per ambulance naar het ziekenhuis af gevoerd. Bernal fungeerde in de Tour als meesterknecht van zijn Sky-kopmannen Geraint Thomas, de winnaar van de Franse etappe koers, en Chris Froome. De jonge Pasop het laatst ben ik tot het uiterste gegaan. Dat bleek voldoende Colombiaan eindigde zelf op de vijftiende plek. Hij liep zaterdag bij zijn val in Baskenland diverse ver wondingen aan zijn gezicht en een gebroken neus op. Landa bleek een wervel onder in zijn rug te hebben gebroken. De Spaanse nummer 7 van de Tour moet twee tot drie weken absolute rust houden. Desondanks heeft de renner van Movistar de hoop op deelname aan de Ronde van Spanje nog niet opgegeven. Hij draagt voorlopig een korset om zijn rug te beschermen en wordt vandaag op nieuw onderzocht. De Vuelta be gint op zaterdag 25 augustus in Ma laga met een individuele tijdrit. RONDE VAN DENEMARKEN maandag 6 augustus 2018 GO Vorig jaar deed Andrea Dovizi oso (32) tot de laatste race mee om de wereldtitel in de MotoGP. Dit seizoen gaat het nog niet van harte, maar in de GP van Tsje chië meldde de Italiaan zich weer aan het front. Natascha Kayser Brno n Ne tApp GRAND PRIX VAN TSJECHIË Andrea Dovizioso viert zijn zege met zijn team. foto reuters 1. Dovizioso (Ita/Duc) 41.07,728 25 pt 2. Lorenzo (Spa/Duc) +0,178 20 pt 3. Marquez (Spa/Hon) +0,368 16 pt 4. Rossi (Ita/Yam) +2,902 13 pt 5. Crutchlow (GB/Hon) +2,958 11 pt 6. Petrucci (Ita/Duc) +3,768 10 pt 7. Zarco (Fra/Yam) +6,159 9pt 8. Pedrosa (Spa/Hon) +7,479 8 pt 9. Bautista (Spa/Duc) +7,575 7pt 10. lannone (Ita/Suz) +8,326 6 pt WK-stand Constructeurs 1. Marquez 181 1. Honda 216 2. Rossi 132 2. Ducati 183 3. Dovizioso 113 3. Yamaha 173 4. Vinales 109 4. Suzuki 110 5. Lorenzo 105 5. KTM 39 Weer staat Mollema in Baskenland op podium SAN SEBASTIAN Voor het derde achtereenvolgende jaar stond Bauke Mollema op het podium van de Clasica San Sebastian. In 2016 als winnaar, vorig jaar als derde, zaterdag als tweede ach ter Julian Alaphilippe. Alaphilippe troeft Mollema af in de eindsprint. FOTO COR VOS «Mik: «dM -Julian Alaphilippe FREDERIKSBERG Wout Van Aert, de grote rivaal van Ma- thieu van der Poel in het veldrijden, heeft voor het eerst een etappekoers op de weg gewonnen. De 23-jarige Belg, drievoudig wereld kampioen cross, was de beste in de vijf daagse Ronde van Denemarken. Van Aert won donderdag de tweede etappe, greep daarmee de leiding in het klasse ment en stond die niet meer af. De ren ner van Veranda's Willems-Crelan maakte dit seizoen op de weg al vaker indruk. Hij eindigde als derde in Strade Bianche en liet zich zien in de Ronde van Vlaanderen en Pa- rijs-Roubaix. Lotto- Jumbo hoopt Van Aert binnen te halen, maar volgens zijn ploeg rijdt hij zeker nog een jaar in Bel gische dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36