voor WK, een nieuwe uitdaging Büchli brengt teller op drie Kromo content met brons Bastianelli troeft Nederlanders af 7 Roeien Wegwielrem IxGOUD 3xZILVER 3x BRONS 3xGOUD 1xBRO 1x ZILVER ZWEMMEN BAANWIELRENNEN WEGWIELRENNEN maandag 6 augustus 2018 GO Glasgow». medailles! baan in Glasgow de leiding. Hun voorsprong hielden ze vast tot aan de finish, vóór Polen en Zwitser land. „Ik ben heel trots dat we dit al voor elkaar hebben gekregen", zei Pau- lis na de medailleceremonie in Glasgow. „Om met een nieuwe dubbel meteen Europees kampi oen te worden, is heel bijzonder. Nu gaan we vol voor het WK, dat wordt weer een nieuwe uitdaging." Paulis pakte twee jaar geleden nog olympisch goud met Maaike Head in de boot. Het leverde de twee roeisters eind 2016 de titel Sport ploeg van het Jaar op. Head stopte daarna met roeien omdat ze zich volledig wilde richten op haar op leiding chirurgie. Paulis kreeg daarna toptalent Keijser naast zich in de boot. De jonge Rotterdamse maakte eerder indruk in de lichte skiff, waarin ze onder meer de we reldtitel bij de beloften pakte. Tij dens haar eerste WK bij de senio ren veroverde Keijser vorig jaar di rect zilver. Een gouden weekend voor de Oranje-equipe op het Sir Chris Hoy Velodrome van Glasgow. Matthijs Büchli werd er zaterdag Europees kampi oen het onderdeel kilometer tijdrit, voor de Duitser Joachim Eilers en zijn verrassende landgenoot Sam Ligtlee, de broer van olympisch kampi oene Elis Ligtlee. Büchli's plak was al het derde Nederlandse goud, na Kirsten Wild (die vrij dagavond al had gezegevierd op de scratch) en de team sprinters. Meer eremetaal voor Wild bleef gisteren uit, op de pun- tenkoers. De regerend wereld kampioene op dit onderdeel eindigde na een race over 25 kilometer op de vierde plaats. De Europese titel ging naar Maria Giulia Confalonieri uit Italië, die 33 punten bij elkaar reed. Wild (35) pakte in 2013 en 2016 de Europese titel op de puntenkoers. Hoewel Ranomi Kromowidjojo er niet in slaagde haar titel op de 50 meter vrije slag te prolongeren, kon ze leven met de bronzen me daille. Zaterdag eindigde ze als derde in een tijd van 24,21, achter de Zweedse Sarah Sjöström (23,74) en de één honderdste langzamer aantikkende Pernille Blume (23,75). „Ik wist dat zij in een ontzettend goede vorm verke ren, het was vechten om een me daille", zei Kromowidjojo. Op de eerste dag van de EK kwam de Nederlandse zwemkoningin niet verder dan 24,82 (serie) en 24,58 (halve finale) op de 50 vrij. Het is evident dat ze niet over haar uit stekende vorm van de zomer van 2017 beschikt. Toen zwom ze op de WK in Boedapest naar een per soonlijk record van 23,85 secon den. Ook op de estafette 4x100 vrij miste Kromo vrijdag pure snel heid. „Ik voel dat ik per dag groei. Mijn vorm is goed. Na de eerste race heb ik een stap extra kunnen zetten. Voor de 50 vrij heb ik het beste voor het laatst bewaard." Het is algemeen bekend dat Kro mowidjojo leeft van Olympische Spelen naar Olympische Spelen. Een seizoen als dit, dat eindigt met een EK op de langebaan, noemt ze 'het minst interessante toernooi' in een olympische cyclus. „Ja, mijn focus ligt op de Spelen van 2020 en het WK in 2019. Maar het is echt niet zo dat ik nu minder hard heb getraind. Ik wil hier mijn beste races van het seizoen zwemmen." Een nieuwe hoofdprijs voor een Nederlandse wielrenster leek in de maak in de straten van Glas gow, maar de Italiaanse Marta Bastianelli stak daar gisteren een stokje voor. Marianne Vos, vorig jaar nog Europees kampioen, ging hoofdschuddend als tweede over de finish. Lang leek Anna van der Breggen de belangrijkste kandidaat voor goud. Maar een kilometer voor de finish werd ze verrast toen het peloton terugkwam. Na afloop baalde ze van het gebrek aan com municatie. „We wisten niets. We kregen geen informatie van de ploegleider of van iemand op een motor." Voor Vos voelde de tweede plaats als een nederlaag. „Ik word hier niet meteen euforisch van. Anna leek in een goede positie, maar op het einde voelde ze zich niet zeker van de zege. Dat veran derde de situatie." .i'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35