4 VOETBAL JOHANCRUIJFF SCHAAL PSV hield de voorbije weken meerdere sleutelspelers aan boord. Maar wat ontbreekt, werd in de Cruijff Schaal tegen Feyenoord ook goed duidelijk. Trainer Mark van Bommel zoekt vooral nog een jonge versie van zichzelf voor zijn middenveld. Y „Berghuis stond geloof ik twee me ter voor zijn eigen rechtsback opge steld. Zo gesloten als Feyenoord speelde, daar was moeilijk door heen te komen voor ons." Nick Viergever had maar twee zinnen nodig om het teleurstellende duel bondig samen te vatten vanuit het oogpunt van PSV. De verdediger schetste een beeld dat dit seizoen nog vaak zal opdoe men. Niettemin waren er momen ten dat in het eigen Philips Stadion wél ruimte lag voor de thuisclub om door te komen. Maar PSV miste vooral iemand die het spel kon ver snellen in de passing vanaf het middenveld. Een beetje zoals de nieuwe trai ner in Eindhoven, Mark van Bom mel, dat zelf als de beste kon in zijn vroege PSV-jaren. De afgelopen weken haalde Van Bommel een paar fraaie slagen binnen. Op be langrijke posities in het elftal kozen sleutelspelers niet voor een trans- Verloren schalen fer, maar voor contractverlenging. Zoals Luuk de Jong en Jeroen Zoet. De nieuwe coach heeft zijn opstel ling daardoor voor driekwart 'staan'. Maar het laatste deel van de puzzel vraagt nog alle aandacht, zo toonde het duel met Feyenoord za terdag wel aan. Wie nog niet is vervangen, is Marco van Ginkel. Die is lang niet zo goed en zo veelzijdig als Van Bommel vroeger. Maar ook de huurling van Chelsea bracht PSV iets extra's op het middenveld. Op sociale media reageerden sommige supporters zaterdag voor de aftrap nogal laconiek op zijn afwezigheid. De strekking: Van Ginkel, vijf goals en vier assists, mits je alle benutte penalty's weglaat. Nou, die aantal len haalt Gaston Pereiro straks ook wel. Extra wapen Maar Van Ginkel leverde PSV na tuurlijk meer dan dat. Altijd min stens een paar schoten tussen de palen per wedstrijd bijvoorbeeld. Of hij voedde met passes recht streeks de aanvallers en denderde dynamisch het strafschopgebied in, ter ondersteuning van spits Luuk de Jong. Een extra wapen bij stil staande fases was Van Ginkel so wieso en ook een zekere penalty nemer in een strafschoppenreeks. Voor zijn opvolging kijkt PSV nu onder meer in Mexico. Daar is een bod uitgebracht op Érick Gutiérrez, ex-ploeggenoot van Hirving Lo- zano bij Pachuca. Maar voorlopig nog vergeefs. Gistermorgen zelf maar eens videobeelden van deze speler bekeken. Gutiérrez (23) heeft dus zo'n pass naar voren in de be nen. En het vermogen om het spel te versnellen in de opbouw en mensen tussen de linies vrij te spe len. Wel is hij een pure linkspoot. Mocht hij komen, dan zou PSV met Mark van Bommel Hendrix, Pereiro en Gutiérrez een middenveld met louter linksbenige voetballers hebben. Ervaren international „Nog een keer een Guardado naar Eindhoven halen. Of de categorie Ji-sung Park bewegen tot een te rugkeer. Dat zie ik als een uitda ging", zei Marcel Brands altijd. En dan bedoelde de voormalige tech nisch manager van PSV: een al wat rijpere international met WK-erva- ring, die net buiten de boot valt in een van de topcompetities van Eu ropa en bereid is naar Nederland te komen. Brands zit nu zelf aan de knop pen bij een club uit zo'n topcompe- titie (Everton in de Premier maandag 6 augustus 2018 GO Van Bommel zoekt nog een Van Bommel Maarten Wijffels Eindhoven Nick Viergever verloor de strijd om de Johan Cruijff Schaal met drie verschillende clubs: AZ (2013), Ajax (2014) en PSV (2018). In zijn vroege PSV-jaren blonk Mark van Bommel uit in het versnellen van het spel vanaf het middenveld. - Afgekeurd doelpunt: PSV-spits De Jong kopt raak, maar hindert hierbij Feyenoord-doelman Bijlow. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32