'We waren de draad wel even kwijt' Seedorf en Kluivert coaches Kameroen Van der Vaart kiest voor Deense Esbjerg 3 ABBA-STRAFSCHOPPEN ROTTERDAM Clarence Seedorf is benoemd tot bondscoach van Kameroen. Hij neemt Patrick Kluivert mee als zijn assistent. Pierre Ismael Bidoung Mkpatt, de minister van Sport, maakte dit za terdag bekend op een persconfe rentie. De Nederlandse oud-in ternationals, die samen bij Ajax ook al eens de Champions League wonnen, volgen de Belgische trai ner Hugo Broos op. Die vertrok eerder dit jaar. Aanvankelijk leek de keus te vallen op de Zweed Sven-Göran Eriksson, maar de onderhandelin gen met de oud-bondscoach van Engeland liepen op niets uit. On der leiding van Broos won Kamer oen vorig jaar de Afrika Cup, maar slaagde het land er niet in zich te plaatsen voor het WK in Rusland. Kameroen zelf organiseert de Afrika Cup van 2019, wat meteen het eerste grote toernooi onder leiding van Seedorf en Kluivert moet worden. Seedorf (42) heeft al enige erva ring als coach, bij AC Milan, Shenzhen en Deportivo La Co- runa. Als speler won Seedorf de Champions League met Ajax, Real Madrid en AC Milan. Tussen 1994 en 2008 speelde hij 87 keer voor het Nederlands elftal. Kluivert (42) was tussen 2012 en 2014 assis tent van bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal. Hij won eveneens met Ajax de Cham pions League en speelde onder meer bij AC Milan en FC Barce- lona. Nederlandse bondscoaches in Afrika De 35-jarige middenvelder heeft een contract voor een jaar onder tekend bij Esbjerg fB, de club van trainer John Lam mers. Esbjerg promo veerde afgelopen sei zoen naar de hoogste klasse in Denemar ken, maar is daarin stroef van start gegaan. Van der Vaart speelde de afgelopen twee jaar al in de Deense competitie voor FC Midtjylland, al kwam hij in het laatste seizoen amper in actie. De 109-voudig international van het Nederlands elftal had dan ook nauwelijks een aandeel in het kampioenschap van Midtjylland. Van der Vaart trainde de afgelo pen weken mee bij PEC Zwolle en kon ook bij de eredivisieclub aan de slag, maar hij geeft vanwege zijn privési- tuatie de voorkeur aan Esbjerg. Hij woont in de gelijkna mige Deense stad met zijn vriendin Estavana Pol man en hun dochter. Polman handbalt bij Esbjerg. Begin dit jaar verlengde de Oranje-internatio nal haar contract bij die club. maandag 6 augustus 2018 GO EINDHOVEN PSV-Fey- enoord kende zater dagavond een primeur. Na de 0-0 in reguliere speeltijd werd de ver lenging overgeslagen. In de noodzakelijke penal tyserie gold vervolgens het 'ABBA-principe'. Dat geldt als nieuwe maatregel om het spel eerlijker te maken. Want, zo luidt de redenatie: de druk wordt dan beter verdeeld over de twee elftallen. ABBA betekent dat ploeg A start, daarna team B twee penalty's neemt en daarna ploeg A weer mag voor twee strafschoppen. In de praktijk betekende dat in Eindhoven het vol gende: Jan-Arie van der Heijden nam de eerste namens Feyenoord, waarna Gaston Pereiro Clemens Westerhof Nigeria 1989-1994 Zimbabwe 1998-2000 Nol de Ruiter Egypte 1994-1995 Ruud Krol Egypte 1995-1996 Jo Bonfrère Nigeria 1995-1996 Nigeria 1999-2000 Rinus Israël Ghana 1997-1998 Thijs Libregts Nigeria 1998-1999 Jan Brouwer Zambia 2001 Arie Haan Kameroen 2006-2007 Arie Schans Namibië 2007-2008 René Feller Eritrea 2007-2008 Rwanda 2008 Mart Nooij Mozambique 2007-2010 Jan Mak Seychellen 2008 Seychellen 2010 Seychellen 2013-2014 Pieter de Jongh Swaziland 2017-heden ESBJERG Rafael van der Vaart blijft in Denemarken voetballen. keken we elkaar aan, zo van: 'wat gebeurt er nou precies?' Erg onduidelijk allemaal. Je denkt steeds: hoeveel moeten we er nou nog? Erg ver warrend." Overigens deed niet al leen Bijlow het goed als doelman. PSV-keeper Jeroen Zoet keerde eveneens twee inzetten, van Fey- enoorders Sam Larsson en Sofyan Amrabat. An- gelino had met een rake strafschop de wedstrijd kunnen beslissen in het voordeel van PSV, maar de aankoop van Man chester City schoot naast. Vervolgens miste meteen daarna ook Pablo Rosario, waarna Jordy Clasie de win nende maakte voor Fey enoord. en Jorrit Hendrix (schot gekeerd door doelman Justin Bijlow) namens PSV mochten trappen. „Ik was een paar keer de draad een beetje kwijt", con stateerde Feyenoord- aanvoerder Robin van Persie (foto), die de serie vanaf de bank moest toezien omdat hij al was ge wisseld. PSV-verdedi- ger Nick Viergever wekte na afloop even min de indruk heel en thousiast te zijn over de nieuwe regel. „Het oude systeem was beter, duidelijker en spannender", stelt de van Ajax overgekomen speler. „Op het veld Kluivert en Seedorf (r) in 1995 als Ajax-teamgenoten. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31