M 2 Justin Bijlow (20) ontpopte zich zaterdag als de nieuwste held van het Legioen. Hij hielp Feyenoord in de penaltyserie ten koste van PSV aan de Johan Cruijff Schaal, de eerste prijs in een seizoen waarin de keeper definitief naam wil maken. VOETBAL JOHANCRUIJFF SCHAAL man van Feyenoord. „Het perfecte scenario", zegt Bijlow over het ver loop van de penaltyreeks. „Ook voor mij, ja. Al sta je daar natuurlijk ook wel een beetje voor hè, ballen pakken. Lang wachten, niet gok ken; dan maak je de meeste kans. En: het had nog beter gekund. Ik vind dat ik die strafschop van Luuk de Jong ook had moeten hebben. Maar ja." Lonely Planet Nee, op superlatieven zul je Bijlow niet snel betrappen. Dat wordt in Brabant, waar PSV en Feyenoord in negentig minuten tijd amper kon den bekoren (o-o), wel duidelijk. Dat is dus de Rotterdammer in hem. Zo praat hij, zo handelt hij, zo oogt hij. Neem Bijlows lichaam, dat in zekere zin een vleesgeworden Lonely Planet van Rotterdam is. Op zijn ene arm prijkt een tatoe age van de Erasmusbrug. Op de an dere staat 'zijn' rugnummer 22, ver wijzend naar de grootste attractie in de stad, Feyenoord dus. En op zijn been heeft hij vorig jaar, toen zijn club voor het eerst sinds 1999 weer kampioen werd, de tekst '18 years ofhurt never stopped us drea- ming' in inkt laten vereeuwigen. Ontbijt Of hij voorafgaand aan PSV-uit last van zenuwen had gehad, wordt hem na afloop gevraagd. „Neuh", antwoordt Bijlow. „Een beetje wedstrijdspanning alleen. Logisch natuurlijk." Of het ontbijt, samen met zijn ouders, zaterdagochtend echt niet anders was dan anders? „Nee, want we hebben niet samen ontbeten. Mijn pa is altijd veel vroe ger op dan ik. Bouwvakker hè..." Vanzelfsprekend is Bijlow senior deze avond getuige geweest van het H psv De temperatuur in het Philips Sta dion bereikt zo ongeveer zijn kook punt, wanneer Justin Bijlow op z'n dooie akkertje door de catacomben kuiert. Tasje over de rug getrokken, onverstoorbare blik. Alsof de doel man niet zojuist de held is geweest in de wedstrijd PSV-Feyenoord om de Johan Cruijff Schaal, maar even een halfje wit is gaan halen bij de bakker om de hoek. „Rotterdam mer, hè", verklaart de 20-jarige goa lie. „In onze stad zijn en blijven de mensen altijd nuchter. Wij zijn koele kikkers." Ook dus wanneer zo iemand, zo als zaterdagavond in Eindhoven, in de noodzakelijke penaltyserie een vakkundig antwoord heeft gehad op strafschoppen van de PSV'ers Jorrit Hendrix en Pablo Rosario en een inzet van Angelino naast heeft zien gaan. Nota bene in zijn eerste officiële duel als vaste eerste doel- optreden van zoonlief. Zoals hij en zijn familie toch al nooit een wed strijd missen van Feyenoord. Net als die duizenden andere, voor de doel man 'bekende Rotterdamse kop pen' die deze zaterdag de West Tri bune vulden in het Philips Stadion. Zij zijn er altijd en tot voor kort stond Justin Bijlow altijd tussen hen in te juichen en te springen. Vanuit hun vakken hebben zijn medesupporters nu gezien dat 'hun' Justin, los van een ongelukkig mo ment waarbij Luuk de Jong echter volgens scheidsrechter Serdar Gö zübüyük onreglementair scoorde, een keurige wedstrijd speelde. En in de penaltyreeks dus excelleerde. „Ik zag mijn vader van pure blijdschap Lang wachten, niet gokken; dan maak je de meeste kans. En: het had nog beter gekund bijna van de tweede ring af vallen", zegt de keeper op een spaarzaam momentje waarop hij dat stoïcijnse even laat varen. Wat volgt in de catacomben: de onontkoombare opmerkingen van de jonge prof. Dat dit pas het begin is. En dat hij er donderdag tijdens de derde voorronde van de Europa League, in Slowakije tegen Trencin, dus wéér moet staan. „Dan is het weer een heel andere wedstrijd. Dan begint alles weer opnieuw." Maar toch: Feyenoord weet na za terdag, voor zover daar nog twijfels over waren, dat het dit seizoen on danks het vertrek van Brad Jones naar Al-Nassr een doelman onder de lat heeft op wie de club kan bou wen. Geestverwanten „Tot kijk", zegt Bijlow ten slotte, wanneer de Feyenoord-bus aan stalten maakt om te vertrekken. Vermoedelijk realiseert hij zich dan niet wat zijn geestverwanten op de tribune wél weten. Op een druk kend warme avond in Eindhoven is een nieuwe Feyenoord-held gebo ren. maandag 6 augustus 2018 GO Nieuwe held Bijlow is koele kikker én een penaltykiller Feyenoord (wns) Dennis van Bergen PSV - Feyenoord 0-0 Eindhoven Strafschoppen -»§, Van der Heijden Pereiro Hendrix X Berghuis Vente Schwaab De Jong X Larsson Vilhena Lozano Mauro Junior Verdonk X Amrabat Angelino X Rosario X Clasie Opstellingen Zoet Bijlow Dumfries St. Juste Schwaab 85. Nieuwkoop Viergever Botteghin Angelino Van der Heijden Rosario Verdonk Pereiro Clasie Hendrix Toornstra Bergwijn 62. Amrabat 83. Mauro Junior Vilhena De Jong Berghuis Malen Van Persie 59. Lozano 84. Vente Larsson Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 31.000 M Justin Bijlow heeft de straf schop van PSV'er Jorrit Hendrix (op de voorgrond) gestopt. FOTO PIM RAS Justin Bijlow staat na afloop in het middelpunt van de belangstel ling bij Feyenoord. foto pim ras -Justin Bijlow (20)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30