HHHHHHHnHHHHn 'ï®g§É SU Iite>- 21 In Eritrea hebben we ook water, maar niet zo mooi als hier Er is niets lekkerder dan op een dag als deze te gaan fietsen WÊÈRËW V* tVrzFH- ciale media op van mensen die langs de route kwamen kijken. Zo groot als de Cosco Universe zijn ze vandaag niet, maar ook het scheepvaartver keer is flink actief vandaag. Tot groot genoegen van het Vlaamse echtpaar Christ Christiaens en Dorine Bovijn. „We zijn hier een paar keer op hotel gegaan om oud en nieuw te vieren. Met het mooie weer van de afgelopen tijd vonden we het een goed moment om even lekker een paar dagen naar Terneuzen te komen. We zijn een stuk gaan wandelen om even heerlijk een uurtje op een bankje te gaan zit ten en even lekker te genieten van de temperatuur en vooral het koele windje. Er zijn zoveel goede plekken om naar mensen te kijken. Gisteren zijn we een heel stuk langs de dijk gereden om via de polder naar Axel te gaan. De fietspaden in Nederland zijn echt fantastisch. We komen uit Wortelgem-Petegem, dat ligt vlakbij Waregem. In België moeten fietsers vaak gewoon op de snelweg rijden. In Nederland is het allemaal een stuk veiliger. Het zal zeker niet de laatste keer zijn dat we naar Terneuzen ko men." Pier Terwijl de meeuwen hun krijsende liederen verder verkondigen, fiets ik verder in de richting van de Griete, het kleine gehucht vlakbij Terneu zen. Op de weg ernaar toe komen Fred en Maartje Mangnus aangefietst. Het Terneuzense echtpaar is bezig met een fietstocht richting brasserie De Westbeer in Terneuzen. „We wonen vlakbij het ziekenhuis in Terneuzen. Er is niets lekkerders dan op een dag als deze een flink eind te gaan fietsen. Laatst zijn we helemaal naar Bres- kens gereden, dat is echt een prach tige route. Over het algemeen probe ren we de drukte van het westen van Zeeuws-Vlaanderen te mijden, met name nabij Cadzand. Bij lange toch ten kiezen we dus vooral voor de route richting het oosten. Bij Perk- polder is een heerlijk strandje. Een andere plaats waar we graag stoppen is de pier bij de Griete. Er is een leuk café bij de Griete, maar dat vinden we toch wat te druk. Op de pier ko men we ook vaak mensen tegen. Het is een mooie plek om op het gemak even rustig bij te praten." Terwijl ik richting het eindpunt van de route fiets, de plaats die zo- Wk i ié mmmé juist is beschreven door het echtpaar Mangnus, blijft het druk op de route, maar heeft een ieder ruim plek om zich over de dijk te verplaatsen. Skyline Zeker bij de laatste bocht voordat Terneuzen bijna uit het zicht ver dwijnt, is de aanblik van de Terneu zense skyline meer dan de moeite waard. Het Waterfront, het apparte mentencomplex dat op de plek van de voormalige watertoren is ge bouwd, prijkt er fier bovenuit, ge flankeerd door verschillende andere fraaie appartementen. In combinatie met het vele scheepvaartverkeer, geeft het Terneuzen de fraaie aanblik, die vele mensen naar de dijk doet trekken. maandag 6 augustus 2018 GO Het Terneuzense echtpaar Fred en Maartje Mangnus fietst meestal richting het oosten van Zeeuws-Vlaanderen, om de drukte te mijden, fotcspeternicolai - Tesvalem T Christ Christi aens en Dorine Bovijn uit België vinden de fiets paden in Neder land 'echt fantas tisch'. a fff - Fred en Maartje Mangnus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21