20 ZE Meerdere keren per week is hij er wel te vinden. Vandaag staat Willy Verlinde er toevallig alleen, maar vaak genoeg staat er een rijtje van auto's gebroederlijk naast elkaar naar de passerende schepen te kijken. ZOMER 2018TERNEUZEN ■HHÜ WAT IS ER TE DOEN? Jeugdvakantieweek, Hulst Zeebenenfietstocht, Westenschouwen Longboarden, Cadzand Sneeuwkampen, Terneuzen Weekmarkt, Brouwershaven Powerkiten, Cadzand-bad Speurtocht, Brouwershaven Super Zomer Festival bij Omnium, Goes Met een tuktuk door Zuid- Beveland, 's-Gravenpolder Suppen op Otheense Kreek, Terneuzen WAT KOMEN WE TEGENAAN DEANDERE KANTVAN DE DIJK laats van handeling is een parkeerplaats naast het Churchill hotel in Terneuzen. Voor Willy de ideale plek om even rustig voor zich uit te staren en te genieten van het water en de schepen. „Ik heb een jaar of 25 gevaren, voornamelijk op sleepboten. Het water blijft altijd trekken. Het is niet dat ik speciaal naar sleepboten kom kijken. Eigenlijk vind ik alle schepen prachtig om te zien. Zeker een paar keer per week loop of fiets ik op een stuk van de dijk hier. Vandaag ben ik toevallig met de auto. Ik zit namelijk op camping de Vogel in Hengstdijk en ben even naar huis ge reden om de was te doen. Terwijl de wasmachine draait, ben ik snel met de auto hier naartoe gereden." Op het langgerekte dijktraject bij Terneuzen is het op een van de warmste dagen van het jaar een drukte van belang. Fietsers, automo bilisten, wandelaars en scootmobie- len, ze zijn er allemaal in groten ge tale. Rustgevend Ik ben mijn route gestart bij brasserie De Westbeer. Aan de onderkant van de dijk komt in de verte een wande laar aan. Het is Tesvalem, een man die vier jaar geleden vanuit Soedan naar Nederland is gekomen. „Ik kom oorspronkelijk uit Eritrea. Via Soe dan ben ik uiteindelijk hier in Ter neuzen beland. In Eritrea hebben we ook water, maar niet zo mooi als hier. Meerdere keren per dag loop ik hier op en neer. Ik vind het altijd rustge vend om langs het water te lopen." Een paar weken geleden kwam een van de grootste schepen ter wereld nog langs Terneuzen gevaren. Het le verde vele plaatjes en filmpjes op so- maandag 6 augustus 2018 GO TIP 1 Vandaag wordt de speelweek ge opend bij 't Jagertje in Hulst. Tot en met vrijdag kunnen alle kinderen tussen de 6 en 12 jaar uit de ge meente Hulst komen spelen van 09.30 uur tot 15.30 uur. TIP 2 Een fietstocht die wel 6 overtoch ten met zich meebrengt, waarvan 4 met eigen spierkracht! Onder an dere over de stormvloedkering en de Veersedam. De start van de fietstocht is om 11.00 uur. Meer informatie op jantrampoline.nl. TIP 3 Een dagje surfen op straat, ofter- wijl longboarden. Na een korte in structie op de lange stabiele plank wordt er een route gereden door de polder van Cadzand. Deelname is vanaf 10 jaar en de ac tiviteit van ongeveer van 14.00 uur tot 16.00 uur duren. Voor meer informatie: cadzand- sports.nl. TIP 4 Voor de kids die de winter missen worden er in Skidöme sneeuw- en sportkampen georganiseerd. Nog beter worden in skiën of snowboarden? Schrijf je dan in via skidome.nl. In Skidome Terneuzen gaan de skilessen door in de zomer. TIP 5 De zomer weekmarkt in Brouwers haven is iedere week te vinden op de markt. Hier kan men elke maandag van 10.00 uur tot 17.00 uur rondstrui nen langs verschillende kramen met onder andere kleding, sieraden speelgoed, boeken en nog veel meer. TIP 6 Wil je graag leren vliegeren, maar dan met een matrasvlieger? Dat kan, vandaag wordt er een lesje powerkiten gegeven op het strand in Cadzand. Met aanwijzingen van een instructeur ga je vliegeren met matrasvliegers met 2, 3 of 4 lijnen. De les duurt ongeveer 30 tot 40 minuten en daarna mag er nog een half uur zelfstandig gevliegerd wor den. Voor meer informatie: vvvzeel- and.nl. TIP 7 Voor kinderen van groep 7 en 8 is er bij het Brouws Museum een edu catieve speurtocht samengesteld. De speurtocht wordt de hele week in de middag georganiseerd en za terdag en zondag op afspraak. Voor meer informatie: brouwsmu- seum.nl. De ballenbak bij het Omnium. TIP 8 Regen of zonneschijn, tijdens het Super Zomer Festival bij het Om nium is er altijd wel iets te doen! Spelen in het pop-up pretpark met trampolines en springkussens, meedoen aan de sport- en spelac tiviteiten en een duik nemen in het zwembad kan natuurlijk ook. Voor meer info: omnium.nl. TIP 9 Een ritje maken in een tuktuk en aan het eind van de dag barbe- cueën. Rijd met dit vervoersmiddel door de Zak van Zuid-Beveland en leer dit gebied op een ludieke wijze kennen. Voor meer informatie over dit arrangement: tuktukverhuurzee- land.nl. TIP 10 Bij Supaholic kan je met een stand up paddie tocht mee op ontdekking met een erkend instructeur. De na tuur op en om de Otheense Kreek is prachtig en vanaf het water kun je maximaal genieten van de omge ving. Vooraf opgeven via: supen- peddel.nl/c-4326356/supaholic/ Waar zijn we? Op een fiets tocht langs de dijk vanaf bras serie De West- beer tot aan café de Griete. Wie wonen er? De stad Terneu zen telt ruim 25.000 inwo ners en is daar mee de vierde stad van Zee land. Over de Scheldeboule- vard wandel of rijd je langs een van de drukst bevaren zeear men. 8 O Een plek om rustig voor j e ui t te staren Bas Dingenouts Het enorme containerschip Cosco Shipping Universe voer eind juli over de Westerschelde, langs Terneuzen, en trok daarbij veel bekijks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20