Genieten van zomers speciaalbier SICILIË #ft -ifeaties intermezzo EN 19 SIMBA OPGEZET De enige echte Zeeuwse leeuw is herrezen. De jonge leeuw die 41 jaar geleden ontsnapte uit een Vlissingse flat en doodgeschoten werd, lag al die tijd in de vriezer bij preparateur Wim Pfaff. Nu staat Simba te pronk in een etalage aan de Lange Geere in Middelburg. En: Simba is te koop. Het dier staat er in opge zette staat tevredener bij dan hij bij leven ooit ge weest zal zijn. Tien maanden was de gecas treerde mannetjesleeuw toen hij op vrijdagochtend 25 maart 1977 door een kapot raam sprong uit de flat op de derde verdieping aan de President Rooseveltlaan. Simba ontsnapte aan een treurig leven in een vervuild ka mertje. Maar het leeuwtje in de strui ken trok zoveel bekijks dat de politie het niet meer veilig vond. Drie kara- bijnschoten beëindigden Simba's le ven. „Ik werkte toen in Yerseke, bij on derzoeksinstituut Delta Water", ver telt Wim Pfaff. „Ik las het in de krant en ben meteen naar het politiebu reau in Vlissingen gereden. Daar lag hij op de binnenplaats. Mag ik 'm meenemen, vroeg ik. En dat mocht." Zo belandde Simba niet bij de ka- Tijdens het uitverkochte Bierfesti val konden bezoekers kennisma ken met maar liefst 75 Europese biersoorten. De speciale proefgla zen (15 cl) werden gevuld door de brouwers zelf en boden het pu bliek zowel bekende als verras sende en vernieuwende smaken. De belevenis van het bier, waar onder kennismaking met de brou wers en uitleg over het product, stond bewust centraal. Organisator Koen Funk: „Zo bie den we de mensen toch wat an ders dan alleen een avondje drin ken met vrienden." Bands uit Vlis singen, Middelburg en Arnemui- den traden op. Kiri Roelofs van de nieuwe Mid delburgse brouwerij Baardaap had zich aan het warme weer aange past. „We hebben nieuwe en crea tieve soorten meegenomen: Zeeuwse Zonneschijn met ci troengras en Uitmuntend, met munt." Ook Jens van Stee van Brouwerij Emelisse uit Goes koos voor speci aal zomerse hoppige en fruitige bieren. Echte biersnobs konden te recht bij Henk Klein van de Portu gese brouwerij, met zijn vijf jaar oude 'Unser Aventinus': „Die wordt hier voor het eerst geschon ken." Marcel Israël is één van de se rieuze bierkenners. „Je maakt hier de evolutie ervan mee", vertelde hij. „Bij Brouwerij Ramses worden er bijvoorbeeld nieuwe filtertech nieken toegepast." Mariska de Kreek was voor de eerste keer op een bierfestival. „Voor mij zijn tot nu toe twee van de drie bieren die ik geproefd heb een succes geweest." Volgens Jef- frey Poortvliet was hier iets drin ken inderdaad anders dan in de kroeg. „Zo lekker buiten; je kunt hier echt je eigen beleving samen stellen." Organisator Koen Funk ontving al veel leuke reacties ontvangen: „Ik kijk nu al naar de opties voor 2019." daverdestructie, zoals lange tijd werd aangenomen, maar gevild, gelooid en de maat genomen in de vriezer van de Middelburgse 'wildartiest' in de opzetkunst. Aan opzetten kwam Pfafflang niet toe. „Ik was toen bezig met het opzetten van een Zeeuws na tuurhistorisch museum. Het bestuur vond Simba niet in de collectie pas sen." En aan Simba kwam Pfaff door zijn museumwerk lang niet toe. Pre pareren deed hij wel, voor de exposi ties en zijn bedrijf Bio Art. Soms neemt hij leerlingen aan die Indertijd ging ik meteen naar het politiebureau en vroeg of ik 'm mocht hebben de kunst van het opzetten van dieren willen leren. En daar kwam Diana van Hoften, onderneemster van Two Ladies Like Living om de hoek kij ken. „Ik zong in een band, maar had me altijd voorgenomen om taxidermie te leren als ik stopte. Ik heb een fascinatie voor de conser vering van dode dingen, balseming en zo. Anderhalfjaar geleden kwam ik Wim op het spoor." Ze bleken veel gemeenschappelijke gronden te heb ben: de taxidermie, de verhalen ach ter circa 400 beesten in Wim's vrie zer, Afrika en lekker koken. Pfaff kreeg een podium voor zijn in de winkel voor etnische woonstijlen aan de Lange Geere. Rond die tijd diepte hij eindelijk het pakje huid uit de vriezer op dat Simba heette. „Ik was verrast hoe fris en elastisch de huid nog was. Geen sporen van vriesbrand; uitgedroogde plaatsen in bevroren vlees. Ik heb in Zweden een modellijf van polystyreen laten ko men. Die heb ik verbouwd." Met al zijn ervaring kreeg Pfaff last van faalangst toen de huid om de mal moest. Na dertien uur werken, en drie meter hechtingen om de drie millimeter, was Simba klaar. Pfaff vond twee kogelgaten: in de flank en één dwars door schedel, in de slaap. Kogelgat Simba staat er bij alsof hij alsnog ont spannen de vrijheid tegemoet wan delt. Hij prijkt nog enkele weken in de etalage van Two Ladies Like Li ving. Met zijn schedel, met het kogel gat in de slaap, in een vitrine en de contourtekening die Pfaff in 1977 van het lijfje maakte op de krant van die dag. Het leeuwtje is te koop voor 2000 euro. „Dan ben ik uit de kos ten", zegt Pfaff. „Ik hoop dat hij naar een museum of educatief doel gaat." maandag 6 augustus 2018 WA Echte Zeeuwse leeuw is herrezen Claudia Sondervan Vlissingen Afgelopen zaterdag dronken ruim 600 bierliefhebbers lokale en experimentele biertjes tij dens het zonovergoten Zomer Bierfestival op het Damplein. Amee Zoutberg Middelburg Wim Pfaff met Simba: de enige echte Zeeuwse (Vlissingse) leeuw. FOTO'S RUBEN OREEL ▼De schedel van Simba waarin Wim Pfaff een kogelgat vond. - Wim Pfaff, wildartiest' Incl. vlucht, auto, kookworkshop en verblijf in prachtige agriturismo Nu of nooit...Intermezzo travels biedt dit najaar v.a. 475,- p.p. een fly-drive met verblijf in de indruk wekkende agriturismo Case Damma! Op een paar kilometer van de stad Syracuse ligt deze 15e eeuwse authentieke "agriturismo". Het huidige land huis is met zorg gerestaureerd en van alle gemak ken en luxe voorzien. Rondom de patio liggen het hoofdgebouw en het restaurant. U dineert aan een grote tafel met de andere gasten, volgens de echte agriturismo-traditie. Geniet u vooral ook van het grote zwembad gelegen in de mooie tuin. U kunt uitstapjes maken naar Catania, Syracusa, Agrigento, Cefalu of Palermo. Nu gratis all incl. verzekering huurauto en kookworkshop! Deze reis wordt aan geboden i.s.m. www.hettygeensen-reiscreaties.nl, Kleine Markt 7, Vlissingen, tel: 06-38099048. *exd: reserveringskosten, airport piek up charge en calamiteitenfonds. 8 dgs najaarsspecial v.a. €475,- p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19