Het zingen nog lang niet moe Doe je tegoed aan terugkijken wanneer wilt 18 WALC Kies voor 2 jaar gratis Delta Interactieve TV Bij Alles-in-1 Premium eerste 4 maanden Geen terrasstoel bleef onbezet, zaterdagavond op het Bellamypark in Vlissingen. Vrolijk tafelende mensen, vaak getooid met een oranje hoedje van de sponsors, warmden zich op voor een avondje Vlissings Zingen. Het plein liep al snel vol mensen, terwijl de feestband Rocking Pi ano de toon zette en bezoekers al maar dorstiger werden naar bier en rosé. Maar goed dat aan het eind van de middag moeder natuur de thermostaat een paar graadjes la ger draaide. Het publiek is Vlissingen Zingt nog lang niet moe, integendeel: het is voor velen dé gelegenheid om samen af te spreken en onge dwongen uit de bol te gaan, veer tig liedjes lang. Vanaf de eerste 'la-la-la-laa- laaaa' bij 'Laat de zon in je hart' van René Schuurmans, gaat het los, met de handen in de lucht. Tot ver in het land heeft de samen- zangavond faam gekregen en ko men families en vriendengroepen naar het plein voor een avondje meegalmen, aangevuurd door DJ Pascal Kusters. Hartstochtelijk meerockend op de luchtgitaar bij Prince's Purple Rain, uitgelaten bij Queen en feestend in de polonaise bij het schier onvermijdelijke 'Leef.' van Dré Hazes. Met de ode van Blof aan Vlissingen en het feestplein als gouwe ouwe afslui ting: 'Hier aan de kust'. Volgend jaar, op zaterdag 3 au gustus 2019, gaan we nog een keer. Wie vast tips heeft voor de liedjes- lijst of zin heeft om eens lid te zijn van het podiumkoor, kan terecht op Facebook: Vlissingen Zingt. IN DE REGIO Terre des Hommes Elfjes, haiku's en limericks Orgelconcert Arno van Wijk MIJN DORP, MIJN STAD per maand delta.nl/zomeractie PRIKKELARME' KERMIS maandag 6 augustus 2018 Een afgeladen Bellamypark tijdens de elfde editie van Vlissingen Zingt, foto ruben oreel Claudia Sondervan Vlissingen MIDDELBURG De jaarlijkse Terre des Hommes Dor- pentocht op Wal cheren wordt mor gen georganiseerd. Deelnemers kunnen 53 kilometer fietsen en onderweg zijn er elf stempelposten. Een routeboekje kost zes euro en is verkrijgbaar op de start- en stempel posten. Starten kan vanaf 09.00 uur bij een van de elf pos ten. De stempel posten sluiten om 18.00 uur. Meer in formatie via www.dorpentocht- walcheren.nl. MIDDELBURG In de bibliotheek van Middelburg wordt morgen een eenmalige poëzie- workshop voor vijf tigplussers gehou den. De aanwezigen maken kennis met de wereld van de poëzie, ontdekken sonnet, haiku, elfje, rondeel en limerick. Ook gaan zij zelf aan de slag. Er is geen voorop leiding vereist. Do cent is Ans Leek. Kosten zijn 5 euro. Van 10.30 tot 12.30 uur is ieder een welkom. MIDDELBURG Arno van Wijk geeft morgen een orgel concert. Hij is organist van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes en sinds 2012 stadsorganist van Goes. Op het programma staan werken van Bach, Kohier, Van Westering, Zwart en Liszt. Belangstellenden zijn om 20.00 uur welkom in de Nieuwe Kerk van Middelburg. Het concert is voor ie dereen gratis toe gankelijk. MIDDELBURG Een prikkelarme kermis is een uitdaging. Er suist, bliept, giert, blaast, triedelt en knippert nog van alles als de machines draaien, en bij de goktenten Jackpot en de Claw kan de zaak niet eens werken zonder geluid. Wat op de 'prikkelarme' kermis in Middelburg vooral duidelijk wordt, is hoeveel herrie er overblijft als de stampmuziek wordt uitge zet. En dat blijkt voor veel mensen prettig genoeg om de at tracties op de 'stille' zondagmiddag te bezoeken. En op de terrassen aan de Markt kun je elkaar ook nog verstaan. Al vinden Tygo en Anouk Gerestein uit Middelburg dat het nog wel een tandje zachter kan. foto ruben oreel DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 10.00-21.00 uur: Seizoensmarkt; Ga lerie Duinheuvel, Badhuisweg 2, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpositie met werken die kunstenaars maak ten in het kader van de Schildersweek; GOES Ter Weel, Joanna- plantsoen 1, 08.00- 17.00 uur: Expositie Agnes Smit; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87, och tend: Inloop voor koffie en thee; 's- Heer Hendrikskin- derendijk 100, 19.00-21.00 uur: Open Huis Hospice Het Clarahofje; His torisch Museum de Bevelanden, 19.30- 21.30 uur: Lezing Classic Beauties in de Hermitage; MIDDELBURG Markt en Plein 1940,10.00-24.00 uur: Kermis; Kaas boerderij Schellach, 10.00 uur: Boerde rijbeleving; Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en verza- melmarkt; Koorkerk, overdag: Expositie Steven Aalders; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning The Post'; OOSTKAPELLE Magnolialaan 33, 19.30 uur: Zomer- bingo bij Voetbal vereniging Oostka- pelle; SEROOSKERKE Dorpshuis, 09.00- 10.30 en 19.15- 20.45 uur: Yogaschool Schou- wen-Duiveland or ganiseert Yoga- en meditatiemomen ten; VLISSINGEN Cine Café, Spui- komweg 3, 20.00- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 personen; WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00- 17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz; Boothuis aan de Zuiderhoofdweg, 19.00-21.00 uur: Open huis KNRM. 30,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18