Rol raadslid los van woonplaats g-3 Lift in Theresiahof na zeven dagen gemaakt Stuur uw herinnering aan een bijzondere docent naar de krant Touché 16 ZE Het bescheiden Biggekerke telt maar liefst vijf raadsleden. Het POLITIEK VERTEGENWOORDIGING A veel grotere Arnemuiden moet het helemaal zonder stellen. Lang niet alle Zeeuwse plaatsen zijn goed vertegenwoordigd in de lokale politiek. Commentaar Hun levens en contacten beperken zich immers niet tot de plek waar hun huis staat Na zeven dagen vast gezeten te hebben konden de bewoners die slecht ter been zijn afgelopen vrij dag eindelijk van hun etage af. Even beneden de post halen, naar de bingo of gewoon lekker naar buiten. De lift werd vrijdagmiddag 27 juli als gevolg van een bliksemin slag beschadigd en bleef een volle week buiten gebruik. „Vrijdag middag om twintig over vier reden de monteurs weg", vertelde Lenie Burger. De bewoonster van de bo venste verdieping kon zelf geluk kig nog prima uit de voeten. „Maar net van de week had ik ischias, dus dat schoot niet op. En bij de bingo was er ook maar de helft van de mensen die er gebruikelijk is." De geboren Zeeuws-Vlaamse nam het echter niemand kwalijk dat de lift kapot was. „Ik heb de monteur hartelijk bedankt. Per slot Bij de bingo was er ook maar de helft van de mensen die er gebruikelijk is van rekening kan hij er ook niks aan doen. Er moesten onderdelen komen die nergens op voorraad waren. Hij zat hier de hele dag bo ven in de warmte. Die droop hele maal van het zweet." ALMANAK Op het Middeleeuws Festijn in Terra Maris in Oostkapelle is het een komen en gaan van bont uitgedoste figuren. Ook loopt er een prachtig geschminkte heks rond. Een van de vele bezoekers be kijkt haar aandachtig en zegt: „Mevrouw, wat bent u lelijk!" De heks kijkt vervolgens de man aan en antwoordt gevat: „Dank u meneer, maar bij mij is vanavond alles er weer af, maar u wordt morgen weer zo wak ker." En zij wijst naar zijn ge zicht. De man blijft beteuterd staan. Zijn mond vol tanden. Gered na hoge golf door zeeschip Auto-inbrekers op heterdaad betrapt In maart mochten Zeeuwen naar de stembus om het bestuur van hun gemeente te kiezen. Vlak voor de zomervakantie was Veere de laatste gemeente waar nieuwe wethou ders werden geïnstalleerd en de ge meenteraad zijn - voorlopig - defi nitieve samenstelling kreeg. Een mooi moment om te onderzoeken waar de raadsleden vandaan ko men. In de gemeente Sluis blijken de verhoudingen het meest uit balans zijn. Oostburg, de 'hoofdstad' van de gemeente Sluis, is met bijna 4700 ingezetenen goed voor 19 pro cent van alle inwoners in de ge meente. Geen van hen zit in de ge meenteraad. Hoe anders is het ge steld met de naamgever van de ge meente. Het vestingstadje Sluis is de helft kleiner dan Oostburg, maar levert acht volksvertegenwoordi gers. Middelburg Een andere opvallende gemeente is Middelburg. Alle 29 raadsleden wo nen in de stad zelf of in Sint Lau- rens. Arnemuiden telt, net als Nieuw- en Sint Joosland, geen en kel raadslid. Het vissersstadje is met ruim vijfduizend inwoners de grootste plaats in Zeeland zonder volksvertegenwoordigers. Wethou der Johan Aalberts komt wel uit Ar nemuiden. In totaal telt de provincie tiental len stadjes en dorpen zonder raads leden. Naast Arnemuiden en Oost burg hebben onder meer Sluiskil, Stavenisse en Aagtekerke geen 'ei gen' vertegenwoordigers in de ge meenteraad. Alle andere Zeeuwse dorpen zonder raadsleden zijn re- maandag 6 augustus 2018 Inwoners van Biggekerke en het stadje Sluis hebben een grote stem in de gemeenteraad. Tenminste, zo lijkt het als je naar de vertegenwoordiging van die plaatsen kijkt. Vijf inwo ners van Biggekerke zijn actief in de lokale politiek, in Sluis zijn dat er acht. Hoe anders is het in onder meer Oostburg, Stave- nisse en Arnemuiden: die plaatsen leveren geen enkel raadslid. Niet alle plaatsen zijn goed vertegenwoordigd in de Zeeuwse gemeenteraden, blijkt uit een inventarisatie van deze krant. Wat betekent dat? Krijgen inwoners van Biggekerke makkelijker iets voor elkaar in de gemeente Veere, omdat ze op de hoek van de straat een dorpsgenoot kunnen aanschieten die in de gemeen teraad zit? Hebben raadsleden in de gemeente Sluis geen benul van wat er in Oostburg speelt? Zo werkt het natuurlijk niet: de woonplaats zegt maar deels iets over betrokkenheid van raadsleden bij zaken die spelen in andere dorpen of steden. Hun levens en contacten beperken zich immers niet tot de plek waar hun huis staat: raadsleden werken, sporten, winkelen, doen vrijwilligerswerk, hebben fami lieleden en vrienden. Toch is het voor raadsleden ongetwijfeld verleidelijk om zaken uit de eigen kring op de politieke agenda te zetten. Dat moet niet zo zijn: gemeenteraadsleden zijn volksverte genwoordigers. Een goede lokale politicus zorgt ervoor dat alle inwoners van zijn of haar gemeente zich gehoord voelen. Na een volle week is de lift van zorgcomplex Theresiahof in 's- Heerenhoek eindelijk gemaakt. Willem Adriaansens 's-Heerenhoek - Lenie Burger, bewoonster Tip? redactie@pzc.nl GOES Viertal opgepakt na kledingdiefstal Vier mannen zijn zater dagmiddag aangehouden voor diefstal van kleding uit winkels in het centrum van Goes. Een groep me dewerkers van een win kel ontdekte dat dezelfde mannen voorbijliepen met tassen die dan weer leeg, en dan weer vol waren. Via de winkeliersapp wer den Buitengewoon Op sporingsambtenaren van de gemeente ingescha keld, die de mannen op de Oostwal staande hiel den en overdroegen aan de politie. De verdachten, een viertal mannen tus sen de 27 en 36 jaar, hadden voor 700 euro aan goederen gestolen. VLISSINGEN Een passerend zeeschip heeft zaterdagmiddag voor een hoge golf op het strand bij Vlissingen gezorgd. Door de golf raakte een aantal men sen te water. Zij moesten door strandwachten overeind worden gehol pen of uit het water wor den gered. De strandwacht van Vlis singen roept mensen op om goed op te letten bij vloedgolven en de aan wijzingen van de strand wachten op te volgen. Strandbezoekers kunnen bij het passeren van een zeeschip het beste een hoger gedeelte van het strand opzoeken. BURGH-HAAMSTEDE Twee mannen uit Duits land zijn in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden op de Kloosterweg in Burgh- Haamstede voor een auto-inbraak in de Stuif- ketel. De verdachten werden rond 01.30 uur door een voorbijgang ster opgemerkt. Ze wist van wie de auto was, en daardoor ook dat de verdachten niets bij de auto te zoeken hadden. Tijdens een fouillering kwamen een aantal ge stolen spullen uit de auto boven water. De politie hield beide man nen (van 21 en 22 jaar) Niet elk dorp heeft 'n raadslid Joeri Wisse Vlissingen Cornelleke Blok Vlissingen Ach die middelbareschooltijd Zeeland; met al die lieve, wijze of gezag uitstralende docenten die u over hun vak wilden vertellen. Engels, biologie en misschien wel wiskunde. Heeft u een bijzondere herin nering aan een docent van uw middelbare school, of misschien zelfs wel aan de leraar van de la gere school? Omdat hij of zij u erdoorheen heeft gesleept op een lastig moment. Of u een eeu wige liefde voor Duits heeft bij gebracht. Of u een levensles heeft meegegeven. Of u op het rechte pad heeft gehouden. Schrijf ons welke leraar u zich nog zo levendig herinnert, en waarom. Stuur uw verhaal, voorzien van uw naam en telefoonnummer, vóór 12 augustus naar maga- zine@persgroep.nl. Aan het begin van het nieuwe schooljaar publiceren wij de op vallendste herinneringen in een speciaal magazine over De Le raar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16