Seagal gaat bemiddelen tussen VS en Rusland kk bolderman.nl Najaarsreizen met vertrekgaranties! bolderman.nl 10 Jelle R. ontkent Shannon te hebben vermoord 349,- „Ik heb altijd een zeer sterke wens gehad om alles te doen wat ik kan om te helpen de Russisch-Ameri kaanse relaties te verbeteren", bevestigde Seagal zijn missie tegen staatszender Russia Today. Hoe bizar de verhoudingen tus sen de Verenigde Staten van Donald Trump en het Rusland van Vladimir Poetin inmiddels liggen, wordt wel geïllustreerd door de aanstelling tot bemiddelaar van uit gerekend Steven Seagal. Hij lag het afgelopen jaar onder vuur omdat zeker vijf vrouwen hem beschul digden van aanranding en ver krachting, onder wie een voorma lige Nederlands model. Seagal beweert CIA-agenten en NAVY- Seals te hebben getraind, maar niemand kan dat bevestigen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou ziet Seagal als een welkom geval van 'diplomatie van het volk die kruist met traditionele diplomatie'. De aanstelling leidde tot de nodige grappen op sociale media. Een Australische site vroeg zich af of er nu misschien ook een rol is weggelegd voor Jean-Claude Van Damme, de Belgische vecht machine. „Hij zou goed toezicht kunnen houden op de brexit." Zaterdagmiddag werd Jelle R„ de 22-jarige ex-vriend van Shannon, voorgeleid in een Maltese recht bank. Buiten het gebouw schermde hij zijn gezicht af met zijn geboeide handen; binnen ontkende hij de moord. De rech ter verlengde zijn aanhouding. Hij wordt formeel verdacht van betrokkenheid bij de dood van de Nederlandse. Vrijdagmorgen werd ze tussen twee auto's gevonden, de keel doorgesneden. Verdachte Jelle R. zou hebben gehandeld in een vlaag van woede. Dat laatste verbaast mensen die hem kennen allerminst. „Jelle kon enorm agressief zijn, vooral wanneer hij onder invloed van drank of drugs verkeerde", zegt een vroegere vriend. „Dan kon hij zich enorm opwinden over kleine dingen en werd hij een ander persoon. Over dag kon je serieuze gesprekken met hem voeren en was hij heel gezellig." R.'s alcohol- en drugsgebruik was volgens hem ook de reden dat ze uit elkaar groeiden. „We brach ten een deel van onze jeugd samen door. Ik zag hem anderhalf jaar geleden voor het laatst tijdens een reünie van onze oude vrien dengroep uit het noorden van Nederland. Hij kwam toen met Shannon. Een paar maanden geleden vernam ik van een gemeenschappelijke vriend dat het uit was tussen de twee." Shannon en Jelle hadden iets meer dan een jaar een relatie met elkaar, maar die ging niet over rozen. Sinds een maand of drie waren ze uit elkaar, maar ze bleven met elkaar in contact staan, ook door dat ze een werkplek deelden. Onlangs zou Jelle in het huis van Shannon nog vernielingen heb ben aangericht. Jelle kon enorm agressief zijn, vooral onder invloed van drank of drugs Een vriend van Shannon vertelt hoe hij het nieuws over haar overlijden hoorde. „Ik zag een berichtje over een vrouw die in haar straat was gevonden. Mijn maag draaide toen al om, ook al werd in eerste instantie de verkeerde leeftijd genoemd." Shannon was een vrolijke, spontane vrouw die midden in het leven stond. Op het eiland was ze onder Nederlanders een graag geziene gast, als oprichter van de Facebookpagina Neder landse jongeren op Malta. Samen werden typisch Nederlandse feesten gevierd, met - natuurlijk - een kroketje. Verdachte Jelle R. komt oor spronkelijk uit het Westfriese Schagen, maar ging in Sneek naar de middelbare school. Hij werkte daarna in de horeca en vertrok zo'n 2,5 jaar geleden naar Malta, vervolgt de jeugdvriend. „Jelle had het thuis moeilijk - ziekte binnen de familie - en wilde weg. Via een stage belandde hij op Malta. Hij kon er aan de slag bij een plaatselijk casino. Dat beviel, waarna hij er ging wonen. Zo ont moette hij Shannon, met wie hij na verloop van tijd ging samen wonen." De twee waren stapelverliefd, zegt een vriend die op Malta een appartement met R. deelde. „Jelle was haast altijd bij Shannon en was enorm lief en aardig voor haar. Dat hij haar zou kunnen vermoorden, had ik nooit achter hem gezocht. Ik leerde hem kennen in Sneek. Ik ging af en toe uit en ontmoette zo Jelle. Hij ging elk weekend op stap. Totaal anders dan ik gewend was." Ze zagen elkaar terug op Malta, vervolgt de Fries. „Ik liep er tien weken stage voor mijn opleiding internetmarketing design. Op een dag vertelde de huisbaas dat er nog een Nederlander zou komen. Of ik iets voor hem kon betekenen. Ik meen dat Jelle toen voor een reisorganisatie werkte. Toen ik wegging, bleef hij nog tien weken. Jelle ging aan de slag als croupier bij een onlinecasino en werkte voor de camera. Ik ken hem niet als een agressieve gast." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8-daagse najaarsreis Pittoresk Vrsar 8-daagse najaarsreis Nauders in Tirol en Bernina Express 8-daagse najaarsreis Praag en Bohemen 8-daagse najaarsreis Barcelona en omgeving 8-daagse najaarsreis Sonthofen in de Beierse Allgau 8-daagse najaarsreis Venetië maandag 6 augustus 2018 Steven Seagal en Vladimir Poetin. fotoepa De Amerikaanse acteur Steven Seagal is door het Russische mi nisterie van Buitenlandse Zaken aangesteld als officiële gezant. Hij gaat namens president Poe tin de 'humanitaire betrekkingen met de Verenigde Staten verbe teren', zo meldde het Russische persbureau TASS zaterdag. Bob van Huët Moskou GO 'Haar vermoorden? Dit had ik nooit verwacht' Vrienden van de 30-jarige Nederlandse Shannon, die vrij dag werd vermoord op Malta, zijn verbijsterd. Net als vrienden van de verdachte: haar ex Jelle. Caspar Naber Carla van der Wal Valletta Shannon en Jelle R. in betere tijden, fotofacebook -Een jeugdvriend v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 13,22 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdatum: 13 okt. Vertrekdata: 13,22 okt. Vertrekdatum: 13 okt. Vertrekdata: 13,22 okt. Vertrekdata: 13,22 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10