Je moet maar net weten datje de ene pook moet indrukken terwijl je de andere omhoog trekt Een leven in auto's 1964-1974 1988 1994 Zonder een greintje verstand van zaken kiest Magazineredacteur Cathérine van der Linden haar occasions. De foute, dat wel. Met als enige pluspunt dat ze daardoor een Mercedes-Benz meekrijgt. De eerste auto waarin mijn ouders mij vervoeren, is een Citroën Ami 6. Die met die bizarre designknik bij de ach terruit. Ik zou er nu voor teke nen. De knaloranje Opel Rekord pakt krapper uit, want daarin moeten we - als drie zusjes - de achterbank delen. Het beste komt nog: de groene Opel Commodore A coupé met zwart dak. Elke winter bevestigt mijn vader de sneeuwkettingen om de banden, legt met zeemans knopen de sleeën van de buurtkinderen aan de trek haak vast, en trekt op, terwijl wij joelend vaart maken op het dik besneeuwde asfalt. Op m'n 24ste rijd ik af, maar ik wil nog geen auto. Er één lenen lukt altijd, al eindigt het zelden in een onbezorgd avontuur. Dan weer krijg ik de Citroën CX van mijn baas niet in zijn achteruit - je moet maar net weten dat je de éne pook indrukt en de andere omhoog trekt - of ik word gek als de geleende, zilverkleurige BMW E30 van een vriend ver dwijnt van de parkeerplaats in Brussel. We vinden hem na uren zoeken terug in een depot op een achterafplek in de stad. Altijd maar lenen is ook niks, dus koop ik voor 1250 gulden een donkerblauwe Ford Es cort met een klein kontje. Tweedehands of derdehands. Of waarschijnlijker: tiende hands. Niet gehinderd door ook maar een greintje ver stand van zaken pik ik deze handzame auto eruit bij een achenebbisj werkplaats, pal naast de Hells Angels achter de Bijlmer Bajes. Bij de eerste apk buiten de hoofdstad werpt de garagehouder een blik op de onderkant en zegt: 'Daar begin ik niet aan'. Blijkt er behoorlijk aan te zijn ge knutseld. De apk komt er uit eindelijk (via-via, vraag niet hoe!). Met maar één afdruk van een verkeerspaal erin schenk ik het Fordje aan een Ierse vriend. Geen idee wat er na zijn uitzetting van is ge worden (de Ier komt overi gens goed terecht). Koninklijk in een geleende Benz 281 zaterdag 4 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 93