Shary-An, alles goed? Ben je aan het chillen?" „Interviewtje voor de krant." „O, succes." „Thanks, girl." Shary-An Nivillac heeft veel aanspraak in de Scheveningse strandtent Hart Beach, waar ze voor dit interview is neer gestreken in een van de weinige rustige hoekjes. Voor haar dorstige bruine labra dor Freek heeft ze net een bak water ge haald; het hele gesprek zal hij kalm naast de leunstoel liggen waarin zijn bazin zich comfortabel heeft uitgestrekt. „Dit is echt mijn plek", zegt de Haagse. „De sfeer is relaxed. Ik treed hier weieens op, mijn vriendin Nena draait hier ook geregeld. Ze is dj. En ik weet precies welke mensen van de bediening niet moeilijk doen als Nena en ik samen één pizza bestellen." Nivillac, bij het grote publiek bekend als de halve finalist van de eerste editie van The Voice of Holland in 2010, heeft het druk. Met de muziek ('gigs, bruiloften, evenementen, liedjes schrijven met m'n producers'), presentatieklussen ('ik maak online content voor Coca-Cola') en haar nieuwe huis in de buurt van het Haagse Westbroekpark ('op drie minuten van het strand! Zo chili!'). En met haarvrienden, onder wie Ben Saunders, de winnaar van The Voice in 2010. „Met hem ben ik nog steeds close", zegt ze. „Vanavond gaan Nena en ik bij hem langs. Ik laat Ben een tattoo bij me zetten. Ik weet nog niet wat het wordt." „Niet echt. Ik vind dat hij weer goede muziek moet maken, hij is zo'n getalen teerde gast. Hij is nu vooral druk met z'n nieuwe tattooshop, maar beetje bij beetje is hij toch weer liedjes aan het schrijven." „Nee joh! Verschrikkelijk om te zien. Ik vind mezelf daar zo... ik kan er gewoon niet naar kijken." „Zo'n blij ei. Té erg gewoon. Ik verwacht te telkens niet dat ik weer een ronde door mocht. Als ik dat terugzie, wil ik naar mezelf schreeuwen, 'doe eens rüstig, Shar'. Naar een ander blij ei kijk ik graag maar niet naar mezelf. Ik ben nog steeds een enthousiast persoon, maar weet me zelf beter te temperen nu ik ouder word." „Als klein meisje was ik terughoudender. Ik was een gefrustreerd kind. Met mijn oudere broers en oudere zus groeide ik op in een blanke omgeving. Dat klinkt stom, maar ik weet niet hoe ik het anders moet noemen. In onze buurt in Den Haag woonden weinig andere allochtonen. Op school was ik ook de uitzondering. Daar noemden de kinderen me vaak aap, of Zwart Pietje. Dan begon ik te schoppen en te slaan. Thuis had ik het ook moeilijk. Mijn moeder zorgde in haar eentje voor ons. Ze had het niet breed en we verhuis den veel. Ik kon niet tegen die verande ringen, steeds." „Op mijn 13de besloot ik thuis weg te gaan. Jeugdzorg bemoeide zich ermee, maar het besluit lag bij mij. Ik heb vier jaar in het kindertehuis gewoond. Op mijn 17de ging ik op kamers. Is het echt belangrijk hierover te praten?" „Weet je, in de Hollandse cultuur snap pen ze wat de puberteit inhoudt. Antilli- anen niet. In die cultuur is het: luister naar wat ik zeg, spreek me niet tegen, doe wat ik zeg. Mijn moeder en ik botsten verschrikkelijk. Het was voor mij niet meer gezond om bij haar op te groeien. Ik wil alleen lieve, positieve mensen om me heen. Ik heb inmiddels geleerd hoe fijn het is om afstand te nemen van iets dat niet werkt." „Natuurlijk heb ik ervan wakker gelegen. Ik ben ook maar een mens." „Dat zou ik niet weten. Mijn jongere broer en zusje, nakomertjes, wonen nog bij haar. Met hen spreek ik weieens af en dan praat ik nooit over mijn moeder. Met mijn twee oudste broers heb ik het beste contact, we wonen bij elkaar in de buurt. Swen van 28 lijkt op mij. Hij is een beetje gek, neemt het leven niet zo serieus." „Ik heb hem pas weer gezien, hij was over uit Curacao. Het is een charmante man met humor. Dat de vrouwen voor hem vallen, dat snap ik wel." „Hij verliet mijn moeder toen ik 3 was en emigreerde toen ik 10 was, ja. Verder wil ik er niet veel over kwijt. Ik ken veel men sen, uit alle culturen, die zijn opgegroeid zonder vader. Ook Hollanders. Vrouwen waren altijd al op zichzelf aangewezen. Ach, waar heb ik het eigenlijk over, ik zeg ook maar wat. Iedereen leeft zijn eigen leven. Eén ding weet ik wel: zelf zou ik mijn vriendin nooit in haar eentje voor onze kinderen laten zorgen en er met tien andere vrouwen vandoor gaan." „Tuurlijk, we zijn nu 4,5 jaar samen, Doet Ben nog iets in de muziek? Kijkje nog weieens terug naar jouw optredens in The Voice Je vindt jezelf daar zo... hoe? Wasje altijd al zo'n blij ei? Toen je na The Voice je eerste album uitbracht, werd bekend dat je in een kindertehuis hebt gezeten. Wil je het proberen? Je praat er best luchtig over. Hoe is het nu met je moeder? Afstand „Mijn moeder en ik botsten verschrikkelijk. Het was niet meer gezond bij haar op te groeien." Spreek je je vader weieens? Maar voor jou en je broers en zussen was hij er niet. Praten jij en Nena over kinderen? 181 zaterdag 4 augustus 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83