De reaenbooa en trots uit' m Goeie zaak 1 Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Die magneetjes passen overal in een huis, tuin en keuken. Of je hetzelfde kunt zeggen over de leren fetisjmaskers en bijpas sende outfits in de kelder, valt te betwijfelen. Wel kom bij Gays Gadgets. „We zijn een winkel die alles levert voor de levens stijl van de gay man", zegt eigenaar Hans Verhoeven (53). „Daar horen ook de fetisjkleding en de speelt jes bij." Verhoeven komt op het idee voor zijn onderne ming tijdens een bezoek aan San Francisco, the gay capital van Amerika. „Daar heb ik veel winkels met leuke artikelen bezocht, en mij leek het nog veel leu ker als je dat allemaal samen in een soort super markt kunt vinden." Terug in Nederland gaat hij aan de slag en in 1994 opent Gays Gadgets de deuren. Vraag hem naar zijn favoriete product en hij kan geen keuze maken. Maar vraag wat hem het meest aan het hart gaat, en hij antwoordt direct. „Onze regenboogpro ducten vind ik het belang rijkst. Zij stralen trots en strijdvaardigheid uit. Wij moeten ons altijd bewust zijn dat wij ons leven kun nen leiden zoals wij dat doen dankzij de mensen die hebben gevochten omdat zij dat leven niet hebben gehad. Dat sym boliseert de regenboog voor mij." Het recht op gelijke behandeling gaat Verhoe ven, sinds 1989 actief als homo-activist, aan het hart. Hij vertelt over de 76 landen waar homoseksua liteit nog steeds illegaal is. Of waar het met de dood straf wordt bestraft. En over hoe Nederland een voorbeeldfunctie heeft, als land waar je wél een win kel als deze kunt openen en bezoeken. Zonder gevaar voor eigen leven. Boven de deur schil derde Verhoeven zijn favoriete uitspraak van de Britse staatsman Winston Churchill: 'Wie zijn ge schiedenis niet kent, kent zijn toekomst niet.' «1 jïff, Teksl SAMUELBOM Polo JOOST HOVING Vanaf de ansichtkaarten lachen knappe mannen je toe. In de schappen wachten homo-erotische fotoboeken en magneet jes op een eigenaar. Gays Gadgets, Spuistraat 44b, Amsterdam NEW ALBUMHI 41 zaterdag 4 augustus 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69