Deurloo heeft geen spijt van haar beslissing mV BeACH zouteiande ZEELAND 21 namelijk dat volleybal bij veel mensen nog een negatief imago heeft. „Die hebben het vroeger op school gespeeld en vonden dat het spel moeilijk was en hielden er niet van dat de ballen hard op hun onderarmen kwamen." Maar met kwalitatief betere ballen en min der gecompliceerde regels - zoals in de zomeravondcyclus - is dat beeld om te draaien, denkt Swart jes. „Het begint vaak bij de kinde ren, bij de jeugd. Bij de gastlessen die ik scholen geef, zie ik hoe leuk ze het vinden. Dat vertellen ze vervolgens door aan hun ouders." Kernsporten Momenteel vinden dit soort activi teiten vooral op Walcheren plaats. Graag zou Swartjes zien dat beach- volleybal het jaar rond ook meer ge promoot wordt op Schouwen-Dui- veland en in Zeeuws-Vlaanderen. Dat gebeurt maar mondjesmaat en vaak alleen nog maar voor volley ballers. „We hebben hier super- mooie stranden. Daar is te lang te weinig op gebeurd. Het strand was alleen om op te recreëren. Pas de laatste jaren komt er wat op gang in Zeeland, mede doordat de provin cie de beachsporten als kernspor ten heeft aangemerkt. Maar er kan nog veel meer ondernomen wor den." Dat zal volgens Swartjes ook moeten, als in de komende vijfjaar een jeugd-EK (al vrij zeker) en een EK voor senioren (nog onzeker) gehouden gaan worden. „Hoe gaaf zou het zijn als die hier in Zeeland komen! Maar of het allemaal lukt, staat of valt met een goede promo tie. Ik denk dat we heel veel am bassadeurs nodig hebben, bij vol leybalverenigingen, bij gemeen ten, bij bedrijven... Ik denk dat ie dereen binnen zijn of haar net werk moet proberen om anderen warm te maken voor die grote toernooien." ledereen kan op een leuke en positieve manier in aanraking komen met de sport Volgens Swartjes is het al heel mooi dat Zeeland eigen mensen heeft in de top van het nationale beachvolleybal. Michel Everaert kan als directeur bij de volleybal- bond veel bewerkstelligen en Dirk Boehlé, recent deelnemer aan het EK in eigen land, kan iedereen en thousiast maken. „Het is heel mooi dat we met Dirk een Zeeuws gezicht hebben. Hij is heel goed met mensen en je ziet dat hij zijn passie goed op anderen kan over brengen. Hij is er vaak ook bij als we hier in Zeeland iets organise ren." Als eerste starter vloog de Turk Ozgur Ozkan, met de Vleut-zoon Cia Joo, als een kamikazepiloot in 58.15 seconden over de tien hinder nissen. Naar later bleek gooide de voor de Stal JK Horserucks uit Hel mond rijdende I\irk voor 35 ach tervolgers de deur in het slot. Laatste starter Deurloo ging, met de schimmelmerrie Heureuse, nog met het mes tussen de tanden op jacht naar de overwinning. Ze leek in haar opzet te slagen, maar door een galopsprong te veel van de Da kar-VDL-dochter, op weg naar de laatste hindernis, bleef een verras sing uit (60.42). Deurloo wilde na afloop geen kwaad woord horen over de schimmelmerrie. „Jammer, maar mijn paard valt niets te verwijten. Heureuse sprong gewoon super. Maar ik had gezien dat die plank op die laatste hindernis er nogal eens af ging, daarom nam ik haar iets te rug en nam ik die laatste afstand met een galopsprong meer dan de meeste andere ruiters." „Natuurlijk had ik graag gewon nen, daar ging ik voor. Maar ik ben hartstikke tevreden", ging de Thoolse verder. „We proberen met Heureuse een veulen te fokken. Ze stond bij de Hengstenhouderij van Joris den Brabander. Daar is ze geïnsemineerd. We hebben haar van de week pas naar huis gehaald. Ik was dan ook helemaal niet van plan om te starten, maar iedereen drong erop aan dat ik mee zou doen, omdat dit een wedstrijd was voor Heureuse. En ze kregen ge lijk." Juiste balans Heureuse kan niet met iedereen goed overweg. „Dit paard is van Geert Moerings en mij. Geert heeft haar eerst gereden, maar dat liep van geen kanten", aldus Deurloo. „Toen ben ik er eens stiekem opge kropen en het klikte meteen. Het is een aparte merrie, maar als je haar in haar waarde laat, doet ze alles voor je. Het heeft wel even ge duurd om de juiste balans te vin den. Samen met mijn trainer Leon Kuijpers hebben we daar hard aan Ik was eigenlijk niet van plan om mee te doen, maar iedereen drong erop aan gewerkt en het is gelukt. Het is nu een superfijn paard om te rijden." Zij is er ook van overtuigd dat ze met Heureuse het paard heeft ge vonden waarmee ze hogerop kan komen. „Ik heb bij Geert Moerings altijd jonge paarden gereden en nooit de kans gehad om hogerop te komen. Die kans heb ik nu wel. Heureuse is een paard waar ik dat mee kan bereiken. Het is een paard met enorm veel vermogen, dat al tijd voor je wil werken. In het par koers denkt ze goed mee en ze is erg gretig. Ze wil de hindernissen gewoon opvreten. Ik ben afgelopen winter met haar in M gestart. Ik wil aan het einde van het seizoen de overstap naar Z maken. En Heu reuse is pas zes, dus het is best hard gegaan de laatste tijd. En er zit nog veel meer in." zaterdag 4 augustus 2018 GO Henriëtte Swartjes: „We hebben hier in Zeeland supermooie stranden. Daar is te lang te weinig op ge beurd." FOTO LEX DE MEESTER -Henriëtte Swartjes (38) Het niveau op Jumpin' De Weel stijgt, net als de temperatuur, naar een ongekende hoogte. Een foutloze ronde is niet vol doende. Snelheid is geboden om zich bij de prijswinnaars te kunnen voegen. Mandy Deurloo uit Tholen toonde zich dan ook tevreden met haar tweede plaats in de rubriek M groep twee direct op tijd. Lucien Roelandt Nisse - Mandy Deurloo Mandy Deurloo en haar merrie Heureuse tijdens hun zilveren rit op Jumpin' De Weel. foto lucien roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57