O O) CD O 20 ZE Goes treedt aan tegen Jong Sparta Stage Bannani bij Tunesische topclub Drukke dag voor Zeeuwse profs Inwoonster van Biggekerke is in de zomer veel op het strand te vinden. Ze wil mensen aan het volleyballen krijgen. ORGANISATOR TOERNOOIEN Goes speelt vanavond op eigen veld een oe fenwedstrijd tegen de beloften van Sparta Rotterdam. De aftrap op sportpark Het Schenge is om 18.30 uur. Voor de ploeg van trainer Rogier Veenstra is het na de duels met ADO Den Haag (2-1-zege), het Griekse Pana- thinaikos (0-5) en VC Vlissingen (2-2) de vierde oefenwedstrijd van deze voorberei ding. Na het duel met Jong Sparta volgen nog oefenwedstrijden tegen Hoek (11 augustus) en Oostkapelle (woensdag 15 augustus). Op za terdag 18 augustus wacht voor de derdedivisi onist vervolgens het duel in de eerste ronde van de KNVB beker, thuis tegen hoofdklasser Staphorst. De aftrap is dan om 17.00 uur. De Terneuzense voetballer Karim Bannani werkt momenteel een stageperiode af bij het Ttmesische Club Africain, de nummer drie van afgelopen seizoen in de hoogste divisie. Dat heeft hij bevestigd tegenover deze krant. Bannani is sinds afgelopen zomer clubloos en dus op zoek naar een nieuwe werkgever. Vorig seizoen verruilde hij Jong PSV - hij speelde bij de Eindhovenaren voor diverse jeugd teams, maar nooit in het eerste elftal - in de winter stop voor FC Dordrecht. Bij de club van trai ner Gérard de Nooijer besloten ze niet verder te gaan met de twintigjarige verdediger. Hij hoopt nu dus op een contract in Tunesië. Diverse Zeeuwse profvoetballers komen van daag in actie in vriendschappelijk verband. Zo oefent het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer en aanvaller Siebe Schets tegen twee dedivisionist Katwijk. De wedstrijd in de Zuid-Hollandse kustplaats begint om 14.30 uur. Een halfuur later zijn aanvaller Istvan Bakx en verdediger Julius Bliek aan de beurt. Hun club neemt het in een vriendschappelijk duel op tegen het naar de eredivisie gepromoveerde FC Emmen. Daan Klomp en NAC Breda oefenen om 13.00 uur al tegen Manchester City onder 23. Nieuwkoop Boere Beachvolleybal verko pen aan het grote pu bliek. Dat is wat Hen- riëtte Swartjes (38) uit Biggekerke doet. Met onder meer de Badkoerier Zomer avond Beachvolleybaltoernooien bereikt ze Jan en alleman. „Wil je de sport groter maken, moet je de crowd aan het spelen krijgen", zegt ze, uitkijkend over het strand van Dishoek. „Op te veel plekken in de provincie is de sport alleen voor volleyballers." Swartjes maakt 's zomers lange dagen, vooral op dinsdag, woens dag en donderdag. Dan zijn de toernooien in respectievelijk Dis hoek, Zoutelande en Vlissingen. 's Ochtends om 8.00 uur begint ze de velden uit te zetten, voordat de badgasten het strand innemen. Tussen 19.00 en 21.00 uur wordt de reeks wedstrijden gespeeld, waarna er bij de prijsuitreiking een fles Cava en een pakketje Zeeuwse lekkernijen is voor de nummers één en twee. „Maar dan ben ik nog niet klaar, hoor", zegt Swartjes, terwijl de zon in de zee zakt en de tempera tuur wat daalt. „Mijn man maakt elke avond honderden foto's. Die zoek ik als ik thuiskom nog alle maal uit, waarna ik de besten op Facebook zet. Degenen die aan het toernooi hebben meegedaan, vin den dat ook leuk en zitten er soms ook op te wachten. Je ziet dat foto's rond middernacht meteen geliket worden. En dat is dan weer goed voor het beachvolleybal; zo ont staat er in Zeeland een heuse com- munity." Swartjes heeft nu ruim tien jaar een eigen bedrijf, Strandsport Zeeland. Daarmee verzorgt ze gastlessen op scholen, bedrijfseve nementen en toernooien. Met de zomeravondtoernooien springt ze het meest in het oog. Elke keer is er ruimte voor maximaal twintig teams van vier personen. „Dit jaar zit het voller dan ooit", zegt de Walcherse trots. „Een enkele keer moeten we zelfs 'nee' verkopen. Het is natuurlijk ook een schitte rende zomer én de mond-tot- mondreclame doet heel goed z'n werk." Bij de toernooien is niveau van ondergeschikt belang. Iedereen staat door elkaar heen; jong en oud, dik en dun, lang en klein, vol leyballers en Teken'. Swartjes: „Je ziet dat de mensen genieten. En dan geniet ik ook. Het is heel laag drempelig. Iedereen kan op een leuke en positieve manier in aan raking komen met de sport." De initiatiefneemster gelooft zaterdag 4 augustus 2018 VOETBAL VOETBAL Karim Bannani (rechts), foto carlavos VOETBAL VC Vlissingen oefent vanmiddag om 16.00 uur tegen derdedivisionist UNA uit Veldhoven. De vriendschappelijke wedstrijd wordt ge speeld op een gloednieuwe kunstgrasmat op sportpark Zeelst, de thuishaven van UNA. Aan vankelijk zou het duel afgewerkt worden op het terrein van DBS in Eindhoven, maar dat is dus niet meer het geval. Overigens is het goed mo gelijk dat Vlissingen later deze maand nog een keer naar sportpark Zeelst moet afreizen. Als de ploeg van trainer John Karelse op 18 au gustus in de eerste kwalificatieronde van het landelijke KNVB-bekertoernooi wint van derde divisionist Eemdijk, wacht in de tweede kwalifi catieronde - op 22 augustus - opnieuw een uit wedstrijd in Veldhoven tegen UNA. Voetballer Bart Nieuwkoop (foto) staat vanavond voor het eerste offi ciële duel van het seizoen met Feyenoord. De Rotter damse beker winnaar speelt in Eindhoven tegen lands kampioen PSV om de Johan Cruijff Schaal (aftrap 18.00 uur). Het is het derde jaar op rij dat de Thoolse verdediger en Feyenoord om de supercup spelen. I Spits Tom Boere maakte gisteren weer minuten in het shirt van FC Twente. De Terneuzenaar, die met een blessure kampte, stond in de basis tij dens een oe fenduel met de beloften. In de eerste zes mi nuten maakte hij twee doel punten. Swartjes verkoopt Roeland van Vliet Dishoek Henriëtte Swartjes over beachvolleyballer Dirk Boehlé: „Hij is heel goed met mensen en je ziet dat hij zijn passie goed op anderen kan overbrengen." fotoangeloblankespoor/orangepictures a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56