Drinkwaterbedrijf Evides dat ook in Zeeland water uit de kraan laat stromen, pompt de laatste weken recordhoeveelheden water het leidingnet in. Dreigt er een tekort deze zomer? 12 WEEKENI DRINKWATER KUNSTMATIGE MEREN IN DE BIESBOSCH bekkens liggen verstopt in het groen van de Biesbosch, vlak bij Werkendam. Alleen de kleinste, de Petrusplaat, is over de weg be reikbaar. De bekkens ogen als surf- plassen met een betonnen rand, maar zijn voor watersporters ver boden. Rondom is cameratoezicht. De enigen die er met een bootje op mogen, zijn medewerkers van Evi des om monsters te nemen. Gan zen, eenden en aalscholvers laten zich evenmin tegenhouden. Doodgemoedereerd dobberen zij op het toekomstige drinkwater. Dat mag, zegt De Voogt. „De vo gelpoep halen we er straks in onze waterzuivering uit." Het nu geldende advies van de waterbedrijven om rustig aan te Of er nog genoeg water is? Zat. Rianne de Voogt van drinkwaterbe- drijfEvides zegt het stellig. De kraanwaterleverancier van Zeeland, de Rijnmond en Dor drecht boekte vorige week records. 606.851 kuub pompte Evides vo rige week vrijdag haar verzor gingsgebied in. Ietsjes meer dan de donderdag ervoor, de vorige piek- dag. Dat zijn enorme slokken Maaswater, genoeg om 243 Olym pische zwembaden te vullen. Maar geen reden tot zorg bij De Voogt en haar collega's. „Het is wel druk ker dan anders", zegt zij over de langdurige droogte. Wat haar zo kalm maakt? De aanblik van de drie propvolle spaarbekkens in de Biesbosch. Deze watervoorraden voor zuid west-Nederland bevatten samen 80 miljoen kuub. Meer dan de re gio in twee maanden verbruikt. En de Maas staat tot nu toe, dankzij buien in Frankrijk, hoog genoeg om deze kunstmatige meren steeds bij te vullen. Verboden Ze heten de Petrusplaat, De Gijster en Honderd-en-dertig. De spaar- doen met douchen en het wassen van auto's, heeft wat betreft Evi des dan ook niets van doen met droogvallende spaarbekkens en lage rivierstanden. „Het gaat om de gestegen vraag." Die is nu op piekmomenten zo groot dat de zaterdag 4 augustus 2018 GO Rianne de Voogt van Evides bij spaarbekken de Petrusplaat. FOTO RICARDO SMIT Hier ligt nog water zat! Rotterdam/Werkendam De tuin sproeien mag, maar liever niet tijdens de piekuren. FOTOGINOPRESS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48