9 jij HeBT f afschié7€M veewioegpe wtsm ^cesta-W? DëMK H/A Halfjaar hinder op Arnestein Middelburg 2ëS«o<Sa.S £H IKH6S NebtNL EVENS I CORDEJONGE MIDDELBURG Industrieterrein Arnestein in Middelburg is de komende maanden minder goed bereikbaar door werkzaamhe den aan het gas- en elektrici teitsnet. Daarvoor worden kruispunten en wegen (deels) afgesloten en moet verkeer om rijden. De werkzaamheden beginnen vandaag en duren tot het einde van dit jaar. Ze vallen uiteen in drie periodes. Van zaterdag 4 au gustus tot half oktober is er vol gens de gemeente verkeershin- der op de Waldammeweg, om dat Gasunie de gasleiding bij het kruispunt Waldammeweg/Gre- nadierweg gaat aanpassen. Half oktober wordt voor fase twee de aansluiting Ampère- weg/Elektraweg een hele week afgesloten. Dat is nodig voor het vervangen van hoogspannings kabels langs de Elektraweg. Eind oktober begint de derde fase. Daarin wordt een gedeelte van de Herculesweg afgesloten voor het verleggen van elektrici teitskabels en gas- en waterlei dingen. dat is nodig voor de aan leg van een nieuw fietspad langs de Herculesweg in 2019. Alle details over de afsluitingen en omleidingen zijn te bekijken via middelburg.nl. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Pensioen Verschillende grote pensioen fondsen (23 juli) kennen de rege ling dat een nabestaande 70 pro cent ontvangt. Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt (CDA) maakt zich druk over pensioenregelingen. Er is een vergeten groep die door po litieke besluitvorming, afschaf fing van de ANW, bij overlijden van de partner en zelf nog niet pensioen-gerechtigd door het wegvallen van de 'partnertoeslag' (zelf geen enkel inkomen, partner geboren voor 1950) sterk in de verdrukking komt. Bij 70 procent van het bedrijfspensioen als in komen, komen zij vaak onder het bijstandsniveau. Zij moeten naar een aanvullende uitkering vol gens de Participatiewet of wach ten tot ze zelf 67 jaar zijn. Helaas heeft het CDA onvol doende oog voor het door Kamer lid Martin van Rooijen (50PLUS) ingediende voorstel de reken- rente te heroverwegen zodat er wellicht niet extra gekort hoeft te worden in 2019 op de uitkering van het bedrijfspensioen. M. de Jonge Goeman Borgesiusstraat 17, Vlis singen Minibosje Twintigduizend euro (19 juli) voor een minibosje - ter grootte van een tennisbaan - in Sas van Gent? Da's onmogelijk. Een frees machine of een kraan huren kost maximaal 90 euro per uur. Stevig plantgoed, zoals een plantaan, beuk, eik, walnoot of kerst kost 20 euro per stuk plus nog wat bos plantsoen als hazelnoot, mei doorn, vogelkers en egelantier voor twee euro per stuk. En dan nog een paar uur planten. Ik doe het voor 2000 euro en dan is het nog goed verdiend ook.... George Calon Oud Vlissingen 28, Hoek Salafisten Jozias van Aartsen, tot voor kort interim-burgemeester van Am sterdam, vindt dat de overheid orthodoxe fundamenta listische moslims (salafisten) alle ruimte moet geven (PZC 20 juli). De PZC- redactie sluit zich in het commentaar op dit interview daarbij aan. Na eerder commen taar van 19 mei en de column van 3 juli, wordt het standpunt van de redactie duidelijk: 'Minder Ma rokkanen' van Wilders is een ge vaarlijke uitspraak die bevol kingsgroepen tegen elkaar opzet. Maar oproepen tot een geweldda dige heilige oorlog (Nieuwsuur 28 april) tegen Christenen, Joden, Alawieten en Sjiieten en het hou den van tirades tegen de demo cratie, homo's en vrouwenrech ten door Salafistische imams (PZC 5 april) is dat niet en moet volgens de redactie zelfs alle ruimte krijgen. Wie kan dat nog volgen? Dick van Houwelingen D. Koddelaan 12, Zoutelande Vaste gasten De vaste gasten moeten wijken van camping Veerhoeve (26 juli). De kiem van dit verschijnsel was al enigszins waarneembaar toen wij in de beginjaren '70 van de vorige eeuw een seizoen plaats huurden met een bunga lowtent. Een aantal overjarige toercara- vans werd aangeboden op be staande seizoenplaatsen,wij kochten er één. Alras werd ons aangeboden een stacaravan te ko pen, niet op in gegaan. Wij zoch ten onze weg verder met een trekkerstent. Vele anderen gingen op het aan bod in en zijn nu de dupe van hen aangeprate illusies. Voorbeel den van dit door door zakenmen sen bedachte en door projectont wikkelaars voortgezette systeem zijn er in overvloed. Men geeft dit klinkende namen: Havendorp wordt Harbour Vil- lage enz. (dat verkoopt beter). Hierbij spreek ik de hoop uit dat er spoedig een eind komt aan dit gemanipuleer van grote jongens over de ruggen van goed- willenden die van hun vrije tijd willen genieten. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Conflict Hans van Zon (23 juli) schrijft in zijn artikel over het Palestijns-Is- raël conflict dat de leider (van Harnas) vergeet er aan toe te voe gen dat, let wel, de Joodse staat! het gebied nog altijd voorziet van elektriciteit, water en medicijnen. De heer van Zon vergeet erbij te vertellen dat Gaza 4 uur per dag elektriciteit heeft en dat 5 procent van het water, drinkbaar is. 16 Juli besloot Israël de enige doorgang voor commerciële goederen naar Gaza te sluiten voor olie en gas. Alleen voedsel en medicijnen, waar een groot tekort aan is, mo gen er alleen op 'individuele ba sis' nog door. Meneer van Zon, ga zelf eens kijken in Gaza en de West Bank en praat met de bevol king daar in plaats van alleen maar Israëliërs na te praten. Daar zijn ook pagina's mee te vullen. Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Dancetour Dat men feesten toelaat in de binnenstad is leuk voor velen, maar om alleen de Markt te vegen na het feest is niet leuk voor ve len. Waar ik woon ligt de straat vol met afval van uitgaand pu bliek dat geen mogelijkheid heeft zijn afval ordelijk kwijt te raken. Helaas is dit wekelijks realiteit. Het zou de stad Goes sieren om zorg te dragen dat ge zelligheid in het centrum niet tot leed van de inwoner leidt. Af- valnetten en of-bakken daar waar nodig geplaatst zijn dan ook meer dan welkom. Abko Paauwe 's-Heer-Hendrikskinderenstraat63, Goes zaterdag 4 augustus 2018 PC Boze gasten camping Veer hoeve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45