Humor 30 Ml Met Sylvia Hoeks gaat het beter dan ooit, zowel in haar filmcarrière als privé. Na Blade Runner2049 trekt ze internationaal weer de aandacht met haar rol in The Girlin the Spider's Web, het vierde deel van de Zweedse misdaadserie Millennium. Jk ben nu vriendelijker voor mezelf. Vroeger kon ik dat niet." INTERVIEW SYLVIA HOEKS De slimste fans Over De Jeugd van Tegenwoordig: „Het is toch niet verbazingwekkend dat deze bejaarde dit echt gruwelijke rotzooi vindt?" GTHet viel me ook op dat de eenmansjury vanaf zijn troon geregeld Roelof aanmoedigt met een applausje. Doet hij anders nooit. Die twee hebben wel wat gemeen. Dat nuchtere, die gortdroge observaties. Sterker, mocht Van Rossem ooit de pijp aan Maarten geven... AvE: Dan hebben wij in deze rubriek zijn op volger benoemd! Overigens scoorde Roelof vreselijk veel punten, maar het gaf een verte kend beeld. Je bent ook zo sterk als je tegen standers toelaten. En Roelof had deze week niet bijster veel concurrentie... GTAls ik je goed aanvoel, ruik ik hier een bruggetje naar Janneke de Bijl. Hoe is het toch mogelijk: na Lonneke Dort nóg een comé dienne zonder humor. Ik moest meer lachen om stijve opa Freriks die een tietentrauma opliep van zijn rondborstige pianolerares. AvE: Maar de mooiste opmerking kwam van Lilianne Ploumen, met haar antwoord op Phi lips vraag of ze goed tegen haar verlies kan. „Ik zit bij de PvdA, dus ik moet wel." Haar hondje Red, een pittig exem plaar van een ge mengd ras, springt tijdens het inter view voortdurend om haar heen. Het schoothondje vraagt continu om aandacht. Sylvia Hoeks verontschul digt zich. „Mijn dogsitter is ziek. Daarom moest ik haar meenemen naar de studio. Zij verveelt zich hier enorm." Al enkele weken verblijft Hoeks in Berlijn om in de vermaarde Babels- berg Studio te werken aan haar nieuwe internationale film, The Girl in the Spider's Web. Het is het vierde deel van de populaire Zweedse misdaadserie Millennium. De eerste drie boeken al zijn verfilmd, waaron der een internationale versie met Daniël Craig. Na haar veelgeprezen aandeel in het sciencefictionepos Blade Runner 2049 speelt Hoeks weer een opmer kelijke rol. Zij vertolkt in The Girl in the Spider's Web de tweelingzus van het punkachtige computergenie Lisbeth Salander, die nu door de Britse Claire Foy (uit de serie The Crownwordt gespeeld. Over haar rol als Camilla wil Hoeks niet veel prijsgeven zolang de film nog niet in première is gegaan. Maar GT: Nou, laten we dit varkentje meteen even wassen: Ton Elias. De oud-politicus blijkt nog steeds de belichaming van alle WD-clichés. We mogen zijn job als wijnhandelaar niet onderschatten, want 'je begint soms al om 9 uur 's ochtends met proeven', hij weet weinig van Lady Di, maar wel dat ze verongelukte in een dikke Mercedes en het enige waarin hij ex celleerde was het herkennen van drankglazen. AvE: Hij lag er ook snel uit! De kandidaat van de week was Roelof de Vries, zonder twijfel. Zou jij een kat uit de boom redden? „Nee. Dat zou de dood van zowel de kat als mijzelf betekenen." GTIk schrok even van zijn bloeddoorlopen ogen (iets gebruikt tegen de zenuwen?), maar de man blijkt een waardige toekomstige con current voor Anne Fleur Dekker. AvE: Een onderkoelde humorist met zelfspot. Het ontging iedereen dat hij zijn eigen gezette postuur op de hak nam. Philip merkte op dat bearnaisesaus slecht is voor de lijn, waarop Li lianne Ploumen zei: 'Je hoeft er maar een klein beetje van te nemen, hè?' 'Oh?' reageerde Roe lof ad rem. Maar zijn grap werd niet herkend. GTOh, dat gebeurde wel vaker. De opmerking dat zijn vader tegenwoordig meer onder zijn moeder hangt dan onder de koeien op hun boerderij, werd gevolgd door Freriks die onbe wogen de camera inkijkt en zegt: 'Goed dan, de volgende vraag voor 10 seconden...' AvE: Wat ik ook grappig vond aan Roelof: hij houdt vaak zijn mond een beetje open, ook als hij niet aan het woord is. Dat oogt wat schaap achtig, maar tegelijkertijd verdenk ik hem op zulke momenten van binnenpretjes. Hoofdrol Visschedijk Ronaldo op onze site zaterdag 4 augustus 2018 Ab Zagt FILM Lies Visschedijk en Waldemar Torenstra spe len de hoofdrol len in de feel- goodfilm Singel 39, die komend voorjaar in de bioscoop moet draaien. De film gaat over een vriendschap tussen een hartchirurg en een kunstenaar. TELEVISIE De Italiaanse voetbalcompeti tie is de ko mende drie sei zoenen te zien bij Ziggo Sport. Samenvattingen van de Serie A en hoogtepun ten van sterren als Ronaldo (Ju- ventus) komen ook op de web site van deze krant. Geen zomer zonder het olijke seniorenduo Philip en Maarten op NPO 2. Fans Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke zaterdag blikken zij terug op De slimste mens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30