Teamgenoot Max Verstappen verbaast de F1 met zijn keuze voor Renault 5 augustus landelijke voorpremières 28 Bestel nu via pzc.nl/poeh Daniël Ricciardo (29) heeft nog maar één doel in de F1: wereldkampioen worden. Zijn plotse overstap naar Renault is dan ook opmerkelijk. Maar het huwelijk met Red Buil was klaar. Tot spijt van Verstappen. Het was in Oostenrijk, vijf weken geleden, dat Daniël Ricciardo een fractie van zijn ongenoegen over Red Buil Racing liet blijken. Een Engelstalige journalist vroeg hem of het ergens stak dat Max Verstap pen vorig jaar al een zeer lucratief nieuw contract tekende, terwijl hij nog steeds in de wachtkamer zat. Ricciardo zei 'de vraag te waarde ren'. Ook aan zijn lichaamstaal was te zien: ja, dat stak inderdaad. Bij Red Buil wordt officieel niet gewerkt met een kopman en een tweede rijder, zoals bij Ferrari en Mercedes in de praktijk het geval is. Maar toen de Nederlander vorig jaar zijn handtekening zette onder een miljoenencontract tot 2020, gaf Red Buil wel een duidelijk signaal af. Verstappen (20) is dé man van de toekomst. Ricciardo belandde daarna in een lange, moeizame onderhandeling over zijn contract, die deels via de media verliep. De Australiër riep eerder dit seizoen een hoop andere opties te hebben, teambaas Chris- tian Horner sneerde terug hem niet tegen te houden. Toch leek alles de afgelopen weken in de plooi te val len. Ricciardo en Horner matigden hun toon en volgens de coureur hoefden nog slechts een paar punt jes op de i te worden gezet. Zijn vertrek naar Renault kwam gisteren dan ook als een grote ver rassing. Sportief gezien is het be sluit moeilijk uit te leggen. Juist bij Red Buil ervaart Ricciardo al een paar jaar hoe onbetrouwbaar het Franse merk is. Talloze keren begaf de motor het. Bij Red Buil kunnen ze niet wachten om na dit seizoen de Honda-motoren in te bouwen. Vertrouwen Ricciardo sprak vaak uit nog maar één doel te hebben in de herfst van zijn carrière: wereldkampioen wor den. Dat lijkt bij Renault, in elk ge val op korte termijn, een moeilijk verhaal te worden. Ook al heeft het fabrieksteam geld, ambitie en min der pechgevallen dan Red Buil, Ric ciardo doet duidelijk een stap terug. Hij verklaarde gisteren vertrouwen te hebben in de toekomst van Re nault, waar hij voor twee jaar te kende. „Het was misschien wel de moeilijkste beslissing in mijn car- Het was misschien wel de moeilijkste beslissing van mijn carrière rière. Ik weet dat we nog een lange weg te gaan hebben, maar ik weet ook dat Renault uiteindelijk altijd won als het in deze sport stapte." Andere gedachten Over Red Buil sprak Ricciardo niet. Het lijkt er op dat hij zich miskend voelde. Een laatste gesprek met Dietrich Mateschitz, medeoprich ter en eigenaar van de energie- drankfabrikant, kon hem niet meer op andere gedachten brengen. Ken nelijk was ook de laatste aanbieding van Red Buil niet wat Ricciardo voor ogen had. Verstappen zal het op zijn vakan tieadres niet als al te best nieuws hebben ontvangen. Hij sprak de af gelopen maanden steeds zijn voor keur uit voor Ricciardo als teamge noot. De twee kunnen goed met el kaar overweg. Er is wederzijds res pect en beide coureurs, zeer gelijk waardig, stuwen elkaar omhoog. Voor het vacante stoeltje van de Australiër lijkt Pierre Gasly (22) de beste papieren te hebben. De Frans man rijdt een sterk seizoen bij Toro Rosso, het tweede team van Red Buil. Carlos Sainz (23) lijkt een minder vanzelfsprekende optie. Het is geen geheim dat Verstappen en de Spanjaard, dit seizoen uitge leend aan Renault, een moeizame relatie hadden bij Toro Rosso. Sainz wordt ook in verband gebracht met McLaren, waar hij een duo kan vor men met Fernando Alonso. De transfercarrousel draait de ko mende weken op volle toeren. Al leen Renault, waar Nico Hülken- berg blijft, en Mercedes hebben het team rond. Na het onverwachte vertrek van Ricciardo is het spel op de wagen. Beleef een hartverwarmend avontuur met de hele familie in Disney's Janneman Robinson Poeh! Poeh en zijn vrienden verlaten het Honderd Bunderbos en schieten de inmiddels volwassen geworden Janneman Robinson te hulp in London! Exclusief v,a uw kmnt zaterdag 4 augustus 2018 Be Overstap Daniël Ricciardo zorgt voor kettingreactie Rik Spekenbrink Rotterdam Daniël Ricciardo (I) en Max Verstappen zijn volgend jaar geen teamgenoten meer. fotoepa -Daniël Ricciardo (29) R.e<i>40 RAUCH ©2018 Disney

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28