Politie vreest strijd met Marokkaanse criminele organisaties j Lama Jampa Walcheren Bram Dees haalt het gebruikte beddengoed uit het chalet van strandcamping Valkenisse. Het was gisteren aanpoten. Op de wisseldag moesten binnen vijf uur vele vakantiehuisjes en chalets schoon worden gemaakt voor de nieuwe gasten.zeeland 2 Albanezen hebben net als in Groot- Brittannië de cocaïnemarkt overge nomen, zeggen bronnen bij de po litie, in de advocatuur en het crimi nele milieu. „Ze beperken zich niet meer tot de handel van enkele ki lo's, maar halen partijen van hon derden kilo's binnen via de Rotter damse haven", aldus een goed inge voerde rechercheur. Sommige Zuid-Amerikaanse drugskartels zouden weigeren za ken te doen met de Nederlandse 'mocromaffia', die door recente li quidaties te veel onder het ver grootglas ligt van de politie. „De Marokkanen hebben op dit mo ment moeite om grote transporten te doen", zegt een insider in het drugsmilieu. „Albanezen zijn be trouwbare zakenpartners. Die ne men het over." Vanwege die machtwisseling vrezen rechercheurs gewelddadige vetes tussen Albanezen en de mo cromaffia. „We zijn bang voor een clash. Tot nu toe proberen de Alba nese bendes geweld te vermijden, maar we weten dat ze dit niet schu wen als het moet." De politie heeft de grootste moeite met onderzoek naar Alba nezen. De criminelen hebben valse paspoorten, wisselen van naam of verblijven kort in Nederland. „Ze verblijven in Duitsland, doen zaken in België en halen drugs binnen via Rotterdam", zegt een rechercheur. „Tegen de tijd dat wij ze in beeld hebben, zijn ze alweer weg. Ze we ten precies hoe de politie werkt en maken gebruik van onze zwaktes." Minder dan achthonderd Alba- Ze verblijven in Duitsland, doen zaken in België en halen drugs binnen via Rotterdam nezen staan officieel ingeschreven in Nederland, maar de politie weet dat minimaal het zesvoudige aantal hier verblijft. Zij houden zich schuil in dure appartementen in Rotterdam en Amsterdam, waar de politie bij invallen soms kilo's co caïne, wapens, geldtelmachines en grote sommen contant geld vindt. Zwakste schakel Albanië is één van de armste landen in Europa en onderhandelt met de EU over toetreding. Rechercheurs waarschuwen voor die 'onvermij delijke toetreding', die Albanië toe gang geeft tot Europese politiesys temen. „Albanië is hard bezig de corruptie in te dammen, maar moet daarbij worden geholpen. Anders worden ze de zwakste schakel bin nen de EU." P4 Nieuwsmedia wil er voor anderen zijn Pv FÖ-TO RUBEN OREÉL Albanese drugsbendes nemen cokehandel over Albanese criminelen verdringen de mocromaffia op de Neder landse drugsmarkt, waarschu wen politierechercheurs. Zuid- Amerikaanse drugskartels zien in Albanezen een betere han delspartner. Koen Voskuil Amsterdam —Bron bij politie zaterdag 4 augustus 2018 Wolkenvelden 29°C en zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7 ZEELAND 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1