Paul de Leeuw Moeder Osama schuift de schuld op anderen £8 8$ mm 19 €69,50 C)M Met mijn kruis ga ik tegen de blower staan, maar dat schiet niet op Exclusieve Lezersreizen Urineverlies. Ik stoor me aan die reclames waarin dames praten over urineverlies en hoe ze door verstevi ging in de slip onverstoorbaar kunnen gaan zeilen. Zeilen met urineverlies lijkt mij niet erg, want je gaat nooit droog overstag. Dames die opscheppen dat ze, sinds ze iets beschermends dragen vanwege urineverlies, nu onbezorgd met hun vriendinnen kunnen bloemschikken of binge- watchen. Ze zien er altijd heel knap en verzorgd uit voor hun leeftijd. Stralen zelfverzekerd heid uit: ik lek, maar ik mag er zijn! Maar mij is het nu ook over komen. Urineverlies. Je krijgt er opeens mee te maken en dan rea liseer je je dat je weer een stapje dichter bij de totale aftakeling bent. Een ongelukje, en een gênante ervaring. Ook omdat mijn jongste zoon me erop moest wijzen. „Pap! Kijk even naar je kruis!" Mijn zoon en ik treden samen op tijdens de jaarlijkse muziek uitvoering van de muziekschool. Hij speelt piano en ik zing er wat bij. Het is zijn debuut, dus de grootouders mogen dit prachtige moment in het leven van hun kleinzoon niet missen. Omdat mijn moeder een beetje ver weg woont, bied ik aan om ze op te halen. Normaal doe je daar een uurtje over, maar omdat het vrij dag is, zijn we een kleine drie uur onderweg. Dus kunnen we niet eerst thuis even omkleden en daarom vraag ik aan mijn man of hij een nette lange broek en shirtje mee wil nemen - je moet er pico bello uitzien als je samen met je zoon het toneel betreedt. Net voordat het concert begint, komen we aangescheurd, terwijl ik gedurende de rit al aandrang had. Maar ach, mijn plas ophou den, dat ben ik door mijn werk wel gewend. Dus ik maak me geen zorgen. Ik stap de auto uit. Mijn man geeft me de kleding en mijn zoon sommeert me op te schieten. „Waar moet ik me omkleden?" Dat weet niemand en we hebben weinig tijd. In de haast besluit ik me bij de auto om te kleden. Mensen zien me in mijn half- blote kont staan als ik buk en mijn broek aantrek. Dan gebeurt het: urineverlies. Ik wil de deur van de auto op slot doen en mijn zoon wijst mij op de vlek in mijn broek. „Godverdegodver." Wat nu? „Zo ga ik echt niet met jou optreden", zegt mijn zoon. „Gaan jullie maar vast naar bin nen!" Ik maak de auto open en ga met mijn kruis voor de blowers hangen die ik op hard en heel warm zet. Maar het is buiten ook warm, dus dit werkt niet. mijn kruis ga ik tegen de han denblower staan, maar ook dat schiet niet op. Mijn zoon komt het toilet binnen en zegt: „Pap, haal je blouse uit je broek, dan valt die eroverheen!" „Maar het is binnen tien minuten weg, dat weet ik zeker." Hij kijkt me indringend aan. De blouse gaat over de broek en een beetje krom lopend betreden we de zaal. Pas na de pauze zijn we aan de beurt. We spelen fantas tisch. En volkomen opgedroogd. Het interview met Martin Chulov van de Britse krant The Guar dian vond plaats in het landhuis van de familie Bin Laden in Jeddah, Saoedi-Arabië. Dat Osama bin Laden radicali seerde, ligt volgens Alia Ghanem aan mannen die hij leerde kennen op de universiteit waar hij economie studeerde, de King Abdulaziz Universiteit in Jed dah. „Hij was een goede man, totdat hij mensen ontmoette die hem brainwashten. Ik heb hem altijd gezegd dat hij bij die mensen weg moest blijven. Hij vertelde mij nooit waar hij mee bezig was, omdat hij zo veel van me hield." In het begin van de jaren tachtig vertrok Osama bin Laden naar Afghanistan om er te vechten tegen de Russische bezetter. „Iedereen respecteerde hem in die tijd", ver telt halfbroer Hassan. „Aanvanke lijk waren we heel trots op hem. Tot hij een moedjahedien werd, een strijder. Ik ben trots op hem als mijn oudere broer. Hij heeft me veel geleerd. Maar ik ben niet trots op hem als man. Hij werd een inter nationale bekendheid, maar het was allemaal voor niets." Zijn moeder had nooit gedacht dat hij zou radicaliseren. „Het is nooit bij me opgekomen. Toen we erachter kwamen, waren we er kapot van. Dit mocht nooit gebeu ren. Waarom zou hij alles op die manier verkwanselen?" Hij was een goede man, totdat hij werd gebrainwasht De andere zoon van Ghanem zegt dat zijn moeder geen betrouw bare getuige is als het gaat om hoe en wie Bin Laden was. „De aansla gen op de Twin Towers zijn inmiddels zeventien jaar geleden en ze blijft in de ontkenningsfase over Osama. Ze houdt zo veel van hem dat ze weigert om ook maar enige schuld bij hem te leggen. In plaats daarvan beschuldigt ze iedereen rond hem. Ze kent hem alleen als brave jongen, een kant van hem die ook wij zagen. Ze kende hem nooit als jihadist." Toen de familie het nieuws van de aanslagen in New York en Was hington vernam, was ze in shock. „Het gaf een vreemd gevoel", aldus Ahmad. „We wisten binnen 48 uur dat Osama erachter zat. We schaamden ons allemaal diep. We wisten ook dat wij de vreselijke gevolgen zouden dragen. We wer den allemaal ondervraagd door de politie en mochten het land niet meer uit. Inmiddels mogen we ons weer relatief vrij bewegen." Ook de jongste zoon van de ter rorist komt ter sprake, de 29-jarige Hamza, die in de voetsporen van zijn vader lijkt te treden. Vorig jaar bestempelden de Verenigde Staten hem als een internationale terro rist. Vermoed wordt dat hij zich op houdt in Afghanistan en de rech terhand is van de nieuwe leider van al-Qaeda, Ayman al-Zawahiri, die vroeger de rechterhand was van Bin Laden. „We dachten dat het achter ons lag", aldus Hassan. „Tot Hamza opeens zei dat hij zijn vader wilde wreken. Ik wil het niet nog een keer meemaken. Als hij nu voor me zou staan, zou ik hem aanraden twee keer na te denken en zijn vader niet achterna te gaan." vanaf Zomerspecial in Twente en Duitsland arrea Even helemaal weg! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl zaterdag 4 augustus 2018 PC Gênant In draf loop ik het gebouw bin nen en daar het toilet in. Met Jarenlang weigerde Alia Gha- nem te praten over haar zoon, Osama bin Laden. Nu vertelt ze voor het eerst over hem. „Hij was een heel goed kind en hij hield heel veel van mij." Koen Van De Sype Jeddah -Alia Ghanem (moeder Osama bin Laden) Hotel Landgoed de Holtweijde (4*) Tophotel in het kleine dorpje Lattrop, op een landelijke locatie, tegen de Duitse grens. Restaurant, binnenzwembad, sauna, Turks Stoombad, zonnebank, beautysalon, Fitness Centre, en tennisbaan. Luxueus genieten in Twente!: 1, 2 of 3 x overnachting in een Junior Suite of Landhuis Suite 1, 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet Onbeperkt gebruik van de vele faciliteiten Badjas en slofjes op de suite En nog meer extra's! Parkhotel Bad Bertrich (4*) Op 2 uur rijafstand van Maastricht in deelstaat Rheinland Pfalz in de omgeving van de Moezel. Bistro/restaurant Kartoffelhaus, hotelrestaurant Becker's, mooie tuin met terras. Bijtanken in Kuuroord Bad Bertrich: Welkomstdrankje 3 x overnachting in een economy kamer 3 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner Wellnessvoucher t.w.v. 10,00 Fles wijn bij vertrek Gebruik van sauna (tussen 17u en 22u) Hotel Landgoed de Holtweijde: 2-daags: 69,50 p.p. 3-daags: 129,00 p.p. 4-daags: 189,00 p.p, Korting bij aankomst op zondag: 10,00 p.p. Toeslag alleengebruik: 50,00 p.n. Toeristenbelasting: 2,75 p.p.p.n. Parkhotel Bad Bertrich: Prijs: 109,00 p.p. Toeslag alleengebruik: 20,00 p.n. Toeristenbelasting: 2,20 p.p.p.n. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig t/m december 2018. Meer informatie en boeken: Ga voor Twente naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1845 en ga voor Bad Bertrich naar reiskatern.nl/pzc/MAR1846 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744. V V hotelar hotelarrangementen Vertrek: t/m december 2018 Superluxe genieten op een landgoed Deutsche gemütlichkeit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19