Gedenkbomen snakken naar water Waterspelletjes en parasols op kindervakantieweek Rommeldam Watergeefactie moet leven bos redden 4 HtSiP" mkü'^ s lÊÊÊÊsmmamm^ismssKss^Bissi Met in iedere hand een jerrycan water loopt Evelien Ossevoort uit Kattendijke vastberaden richting een van de gedenkbomen in het Bos van de Toekomst. Hondjes Juul en Fleur volgen hun baasje door het dorre gras. Bij een jonge, rode beuk stopt het drietal. Evelien giet haar jerrycans leeg en werpt een blik op het roestvrijstalen plaatje. Daarop prijkt een stukje tekst uit het lied Wild is the wind van David Bowie. „Dini was gék op zijn muziek", zegt Evelien met een glimlach. Dini Welleman overleed op 11 de cember 2015. De rode beuk hebben Evelien en de kinderen eind 2016 geplant als herinnering aan hun 61- Ik fiets elke dag met acht liter water op mijn rug naar Dini's boom jarige partner en moeder. „Een prachtige boom, maar helaas ook een kwetsbare", verzucht Evelien. Ze wijst op de kale twijgjes. Slechts enkele takken hebben bladeren. „Vorige zomer heeft ie het heel moeilijk gehad. Sindsdien fiets ik om de dag met acht liter water op mijn rug naar hier. Net als Silke." Met Silke bedoelt Evelien dorpsge noot Silke Heddema. Ook zij is de afgelopen weken regelmatig naar het bos aan de Abbekindersezand- weg gefietst met een hondenkar vol waterflessen. In eerste instantie be doeld voor de herinneringsboom van haar overleden neef Lennart Meijer (1992-2014), maar dat veran derde toen Silke zag dat veel bomen het moeilijk hebben. „Ik zou het heel erg vinden als de boom van Lennart doodgaat. Zijn as is bij de wortels begraven, dus Lennart is met die boom verweven. En zo heeft iedere boom een verhaal dat niet verloren mag gaan." Om die reden deed Silke een op roep op Facebook: wie helpt het Bos van de Toekomst redden? Vijftien mensen gaven gehoor aan die op roep. En zo verdeelden de vrijwilli gers vrijdagmorgen vele liters water - beschikbaar gesteld door het te genovergelegen fruitteeltbedrijf Van Liere - over de 260 bomen. Met name jonge beuken hebben het vocht hard nodig. „Een beuk wortelt meer in de breedte dan in de diepte, dus de jonge bomen heb ben met deze droogte veel moeite om aan water te komen", legt bos wachter Karei Leeftink van Staats bosbeheer uit. Samen met collega Benjamin Walhout begeleidt hij het initiatief. „Een mooie actie", vindt Leeftink. „Wij komen eens in de tien dagen water geven, maar dat zet met deze droogte geen zoden aan de dijk. Helaas zien wij geen mogelijkheid vaker te komen." Wat Staatsbosbeheer wel doet, is een boom planten als er een dood gaat. Heel lief, vinden Silke en Eve lien, maar dat is niet hetzelfde als de 'eigen' boom. Leeftink snapt dat ge voel. „Tegelijkertijd lijken bomen een beetje op mensen: ze leven en dat kan helaas eindigen." Niet als het aan Silke ligt. Zij blijft water ge ven, zo lang de droogte duurt. „Ze geven een hittegolf af, dus we vonden dat we wel een soort warm- teplan moesten maken", laat Chris Scheermeijer namens de gemeente Kapelle weten. „Er wordt nu wat meer met water gedaan, voor de af koeling. En de lange speurtochten door het dorp gaan we niet doen dit keer, want dat is echt zonde van de kindjes." Rommeldam is de jaarlijkse kin dervakantieweek van de gemeente Kapelle. Die duurt van maandag tot en met vrijdag en wordt om en om in Kapelle en Wemeldinge gehou den. Dit jaar biedt het scoutingter rein in Kapelle aan gastheer te zijn voor Rommeldam. Scheermeijer geeft aan dat van die gelegenheid We vonden dat we een soort warmteplan moesten maken -Cris Scheermeijer gebruik wordt gemaakt. De locatie ligt immers achter het Groene Woud „Dus gaan de kinderen ook een dagje naar het zwembad." Volgens Scheermeijer loopt het aantal aanmeldingen al richting de 300. Ook zijn er weer voldoende vrijwilligers beschikbaar. „Die zul len erop letten dat kinderen wat va ker de schaduw opzoeken en dat ze wat minder actieve spelletjes doen." Het hutten bouwen voor de ou dere kinderen gaat gewoon door. „Daar zetten we parasols neer." Waar Rommeldam volgend jaar ge houden wordt, is nog niet duidelijk. Eigenlijk is Wemeldinge weer aan de beurt, maar op de vaste locatie voor Rommeldam, worden huizen gebouwd. „Daar kunnen we dus niet meer terecht. We zoeken nog naar een oplossing. De gemeente denkt ook mee. Misschien dat de kindervakantieweek een extra jaartje in Kapelle blijft, ter over brugging. Op dit moment is dat nog niet bekend." IN DE REGIO Concert op carillon Werken van Smits en de Groot Vondsten uit Frankrijk _7'0 MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 4 augustus 2018 BB De gedenkbomen in het Bos van de Toekomst bij Kapelle hebben het moeilijk. Met emmers, gie ters en jerrycans water probe ren vrijwilligers de 260 bomen te redden. Ellen Jobse Kapelle Initiatiefneemster van de watergeefactie, Silke Heddema, geeft de boom van haar neef Lennart Meijer water, fotomarcelledavidse -Evelien Ossevoort De kindervakantieweek Rom meldam begint aanstaande maandag. De kinderweek, die dit jaar in Kapelle wordt gehouden, krijgt in verband met de tropi sche warmte een aangepast programma. Willem Adriaansens Kapelle THOLEN Het Oude Stadhuis van Tholen staat vandaag in het teken van de zeven- tiende-eeuwse dy nastie van Vlaamse clavecimbelmakers. Composities van Orlando Gibbons, Giles Farnaby, Wil- liam Byrd en Louis Couperin passeren de revue. De aan vang van de voor dracht van Jan de Viet is om 15.30 uur. Aansluitend be speelt Richard de Waardt het carillon. De gehele serie Stadhuisconcerten is te vinden op de website kelder mansconcerten.nl. KATTENDIJKE In Kattendijke is vandaag en morgen een tentoonstelling van Rose de Groot en André Smits te bezoeken. Rose de Groot ex poseert haar schil derijen en André Smits toont een muurschilde ring Geïnteresseerden zijn van 12.00 tot 18.00 uur welkom in 't Blokhuis, Delta straat 2 in Kattendijke. WOLPHAARTSDIJK Theetuin en Bro- cante Onder de no tenboom in Wolphaartsdijk opent vandaag en morgen haar deu ren voor liefheb bers. Ook is de grote schuur geopend waarin alle nieuwe brocante vondsten staan opgesteld, rechtstreeks uit Frankrijk, ledereen is beide dagen van harte welkom tussen 11.00 en 17.00 uur. De koffie en versgebakken taart staan klaar. FOODTRUCKS BY THE SEA KOUDEKERKE Overdag is het bakken in de paardenbak van Ride by the Sea aan de Wielemakersbaan in Koude- kerke, die dezer dagen weer dienst doet als standplaats voor de Foodtrucks by the Sea. Maar tegen de avond is het er gezellig snacken, met een hamburger, nachos, quesadil- los of een bouillabaissebitterbal, chillend op de banken onder het zonnedoek. Speciale benefietgast is de Middel burgse kinderboerderij De Klepperhoeve. En dan is het wel zo aardig als de papegaaien van de dierenhoeve ook een hapje mogen meesnoepen. Foodtruckers by the Sea is za terdag van 12.00 uur tot 22.00 uur en zondag van 12.00 tot 20.00 uur open. foto ruben oreel BATH Rondom Buurthuis De Tobbe, 10.00- 17.00 uur: Braderie en Rommelmarkt ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje, 13.30- 16.00 uur: Expositie van Bart Calbo GOES Grote markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Grote of Maria Magdalena- kerk, 13.30 uur: Or gelconcert Arno van Wijk 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.00-10.00 uur: Buitentraining voor 50+'ers KAMPERLAND Jacobadijk 10, 10.30-12.30 uur: Ezelwandeling KORTGENE Hoofdstraat 50, 09.00-16.00 uur: Rommelmarkt; Ha venplein, vanaf 10.00 uur: Havenda gen Kortgene NISSE Ambachtsherendijk, vanaf 10.00 uur: Paardensporteve nement Jumpin' de Weel OUD-VOSSEMEER Roosevelt Informa tiecentrum, 11.00- 16.00 uur: Open stelling centrum en expositie RILLAND Tuin aan Middenhof 3a, overdag: ope ning expositie SCHERPENISSE Kunstkamer Hol land Huis en di verse locaties, 11.00-16.30 uur: Open atelierroute THOLEN RK Kerk O.L.Vr. HE- melvaart, 14.30- 15.00 uur: Concert Vocaal Ensemble Scala; Oude Stad huis, 15.30-16.30 uur: Concert WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt YERSEKE Oosterscheldemu- seum, vanaf 13.00 uur: Fietstocht KORTGENE Havenplein, vanaf 15.00 uur: Afsluiting havendagen NISSE Ambachtsherendijk, vanaf 09.00 uur: Paardensporteve nement Jumpin' de Weel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 123