<5) KOKEN \0etew TICKLEDPINK WEETJE Gipnarts kookeiland Onlangs verscheen HetPenisboek van de Amerikaanse stand-up uroloog Aaron Spritz, waarin hij schrijft over de invloed van voeding op het vermogen van mannen erecties tot stand te brengen en die te houden. Volgens de uroloog zijn voeding en het algehele leefpatroon belangrijk voor 'een gezonde stijve'. Het komt erop neer dat je als man genoeg moet slapen, niet moet roken, weinig moet drinken, regelmatig moet sporten en dingen in je mond moet stoppen die rijk zijn aan stik- stofmonoxide. Oftewel: mannen die willen dat hun genenimplanteerstift lang meegaat, moeten vooral veel groente en fruit eten. Door alle tijden heen hebben men- rsen ontdekt dat bepaalde produc ten (ook wel afrodisiaca genoemd) goed waren voor een onstuimige ge slachtsdaad en fysieke opwinding. Ha vermout werd altijd als stimulerend gezien, wat logisch klonk toen men ont dekte dat haver een stof genaamd avenine bevat, die goed zou zijn voor de productie van testosteron. Dus voortaan geen ha vermout bij het ontbijt, maar voor het slapengaan. Aan gember werden lustopwekkende eigenschappen toegeschreven, net als aan mosterd, kaneel, tomaten, nootmuskaat (in delen van de Arabische wereld kau wen mannen op een hele noot), rode pepers en saffraan. De Romeinen waren dol op lavas, dat volgens hen een bewe zen effect op het liefdesleven had, net als munt en selderij. Met name die laatste groente was zo goed voor de penis dat selderij werd geofferd aan liefdesgod Amor. In de jaren 90 ontdekten wetenschap pers dat selderij apigenine bevat, een stofje dat de spermaproductie zou bevor deren en bloedvaten verwijdt. Het zal geen toeval zijn dat Madame de Pompa- Ronald Giphart laat zich met 'Het Penisboek' in de hand verleiden tot de bereiding van een prikkelende soep vol afrodisiaca. Mix 30 ml wodka met 45 ml prosecco, een uitgeperste halve sinaasappel en 30 g gepureerde frambozen. Dit drankje is roze, roze en nog eens roze. Hoe eet je nou een tompoes? „De tompoes dient men niet te eten, maar te demonteren", schreef dichter Nico Scheepmaker in 1967. Een viagrasoepje omdat het lekker is Foto SHODYCAREMAN 381 zaterdag 4 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103