'Ik had graag als puber Ik geef je gelezen Vijf vrouwen in een onbegaanbaar gebergte Schrijver leest In Wildernis (Bruna, €15) vertelt de Aus tralische succes auteur Jane Harper over vijf vrou wen, werknemers van dezelfde financiële firma, die het drie dagen samen moeten rooien in het onbe gaanbare Giralang-gebergte. Koud, nat en griezelig. Dichter bij elkaar komen, samen bij een tentje een blik geprepareerd voedsel opwarmen, dat werk. Maar achterdocht en wrok nemen de overhand: er is zoveel ge beurd in het verleden en elke vrouw heeft een andere vrouw wel iets te verwijten. Dan raakt Alice zoek. Verontrus tend, want er is ook nog sprake van de zoon van een overleden psycho paat die hier in het verleden gruwe lijke moorden pleegde; deze zoon zou in de bossen rondzwerven. Aaron Falk, financieel rechercheur, raakt betrokken. Alice is zijn infor mant en ze staat op het punt uit de school te klappen. Bij de firma zijn erg foute dingen gaande. Wildernis is mede het verhaal over Falk en de vrouwelijke collega met wie hij samenwerkt. Hoewel zij op het punt van trouwen staat, groeit er iets tussen hen - zul je altijd zien. Harpers debuut De droogte - ook met Falk - was een doorslaand succes; sfeervol, goed gedoseerd met iets authentieks. Maar een succes prolongeren valt niet mee. Wildernis is een best vermakelijke vrouwen thriller, maar de vertelstijl is met tientallen switches van heden naar verleden en terug wel erg ver door gevoerd. Bovendien is er een over- load aan thema's. Je krijgt de indruk dat Jane Harper ze niet allemaal zelf heeft gekozen, maar is overlopen door een legertje overijverige redac teuren. Geen topper, wel 'best lek ker' voor de zomer. WILDERNIS Ik lees nu Als kind verslonden Het boek dat mijn leven heeft veranderd Wat ik zou willen herlezen Wat ik zelf had willen schrijven WG magazine |37 THRILLER WILDERNIS, JANE HARPER Egbert Jan Riethof Van Jocelyn Vreugdenhil (44) verscheen zojuist Middag zwemmers, over een lesbisch stel met een kinderwens dat op zoek gaat naar een donor. „Ik geef je de zon van Jandy Nel- son. Een prachtig boek over de coming-out van een introverte jongen, Noah, en zijn tweelingzus Jude, die weer een heel andere ontwikkeling doormaakt. Toen ik het las, dacht ik: o, was er maar zo'n boek in mijn jeugd geweest." Het geheime dagboek van Adrian Mole van Sue Townsend. Echt een leuk boek met veel humor. Ik was een beetje een jongetjesmeisje. Ik speelde graag buiten en zag er ook zo uit - onze buren dachten tenminste lange tijd dat ik een jon getje was. Maar goed, hoe leuk Adrian Mole ook was, ik had het achteraf fijn gevonden als ik toen al Ik geef je de zon had kunnen lezen. Dan was het onderwerp 'gay' misschien niet zo'n ver-van- mijn-bed-show geweest." Chrlstiane F. Daarvan was ik zwaar onder de indruk. Samen met veel van mijn vrienden en vriendinnen trouwens. Het lot van Christiane was zo heftig dat ik het als een waarschuwing heb opge vat. Als je jong bent wil je altijd de grenzen opzoeken, maar dit was zes bruggen te ver. Ik las het en dacht: die kant ga ik nooit op." „Ik kom terug van Adriaan van Dis. Hij schrijft zo goed, zo to the point en gelaagd, dat je bij elke bladzij het gevoel krijgt dat er nog een hele wereld achter ligt." „Het is mooi als schrijvers erin slagen iets te laten zien van een wereld die verder reikt dan je zelf kunt bevatten. Dat heb ik heel sterk bij Een klein leven van Hanya Yanaghira. Het gaat over een vriendengroep in New York en de ontwikkeling van die vriendschap. Een van de mannen heeft zo'n af schuwelijke jeugd gehad en krijgt later een relatie met een ongelofe lijke klootzak. Zo heftig dat ik hem wel wilde toeschreeuwen en het eigenlijk niet kon lezen. En aan de andere kant gaat het over echte liefde en verbinding. Die diepte. Dat vind ik knap." -Peter Sierksma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 102