NYNKEDE JONG Zus (77) van pedo wilde in Nepal slachtoffer omkopen 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vóHnspiratie weer thuiskomt of bel 088-0885 886 Column De 77-jarige Gerarda van T. zou gesprekken hebben gevoerd met het gezin van een minderjarige jongen met wie haar broer op he terdaad werd betrapt in Nepal. De vrouw uit Brunssum zou tiendui zenden dollars hebben geboden voor het aanpassen van afgelegde verklaringen. De vrouw had een ticket geboekt om morgen op nieuw naar Nepal te reizen. Gerarda van T. is een oudere zus van Piet Hein van T. (66). Hij was ooit gerespecteerd kinder psychiater in Makkinga. Van T. werkte jarenlang voor GGZ Fries land. Hij nam zo'n tien jaar gele den afscheid. Vervolgens ging hij aan de slag bij de GGZ Drenthe. Daar werkte hij van 2005 tot zijn pensionering, eind vorig jaar, als kinder- en jeugdpsychiater in deeltijd in Emmen, Meppel en Hoogeveen. Van T. werd half juni in Nepal aangehouden. Hij werd op heter daad betrapt met een 15-jarige jongen in een guesthouse in de Nepalese hoofdstad Kathmandu. Behalve Van T. werden nog vier andere mannen gearresteerd. Vol gens hulporganisatie Terre des Hommes is de psychiater de afge lopen jaren meerdere keren naar het land gereisd en daar vaker ge zien in het gezelschap van jonge jongens. In 2017 werd hij al gespot met een 13-jarige jongen. t Gerarda van T. zou tienduizenden dollars bieden Van T. zou kinderen hebben ge lokt met geld en snoep. Hij zou langdurige relaties met minderja rigen hebben onderhouden. Zo wel in Nepal als in Nederland doet de politie onderzoek naar de verdenkingen van kindersekstoe- risme en bezit en verspreiding van kinderporno. Er hangt Van T. elf jaar in een Nepalese cel bo ven het hoofd, als hij niet wordt uitgeleverd aan Nederland. De hitte houdt nog even aan. Gisteren stond in deze krant dat de temperatuur pas op 9 augustus een beetje zal zakken. Tot die tijd zitten we in de tweede hittegolf van dit jaar. Ook in huize De Jong heb ben we onze maat regelen genomen: veel drinken, veel schaduw en je niet te druk maken. Onze dochter van 2 sleept inmid dels haar op blaasbare zwem badje overal mee naartoe. De wa terijsjes zijn niet aan te slepen. Ulk tel mijn zegeningen, omdat ik in mijn badpak kan werken tier, bracht het eten rond, schonk koffie en hielp bij de activiteiten begeleiding. Ons huis was het oudste verzorgingstehuis van de stad, dus u kunt zich voorstellen hoe warm het daar kon worden. Op dagen als deze was het een kwestie van slepen met ventilato ren en zorgen dat alle oudjes ge noeg vocht binnenkregen. Bij de verzorgenden liep dan het zweet over de ruggen. Als je het nu al warm vindt, bedenk dan hoe warm je het krijgt wanneer je ie mand uit bed moet tillen. Mijn bewondering voor mensen die werken in de zorg, is so wieso enorm, maar tij dens een hittegolf nóg een beetje groter. Of denk, wan neer het zweet in je bilnaad staat, aan de juffen op het kinderdagver blijf. Die moeten met dit weer tel kens negen kinderen insmeren, en in de bloedhitte met baby's sjou wen. Die van mij is al zo warm en zweterig. En dan heb ik maar één baby. Of denk aan de mannen die op dit moment de straat waaraan mijn ouders wonen, opnieuw be straten; de boeren die hun oogst nog proberen te redden, de post bodes, de aan-de-weg-werkers, het horecapersoneel. Inmiddels is het hitteplan opge schaald naar fase 2: 'feitelijk wa tertekort'. We gaan de gevolgen van de hitte allemaal steeds meer merken. Maar ik tel mijn zegenin gen, omdat ik tenminste in mijn badpak kan werken en een balkon op het noorden heb. Hulde aan al die mensen die voor de goede zaak blijven sjouwen, verzorgen, tim meren, metselen. Ik gun jullie alle maal een moesson en een koele nacht. Kras.nl/39497 Kras.nl/rhineprincess Kras.nl/36312 Kras.nl/36822 en/36877 Autovakantie Ontdek het Sauerland Rondreis Highlights of Costa Rica Rondreis Cuba Compleet Busreis Klassiek Spanje vrijdag 3 augustus 2018 GO @Nynke teoa Een 77-jarige vrouw uit Brum- men is opgepakt omdat zij van plan zou zijn naar Nepal af te reizen om een slachtoffer van kindermisbruik om te kopen. Daar zit sinds half juni haar broer vast: ex-kinderpsychia- ter Piet Hein van T. Victor Schildkamp Rotterdam/Kathmandu In deze bloed hete dagen denk ik aan al die mede werkers van ver- zorgings- en ver pleegtehuizen. Tij dens mijn studen tentijd had ik een bijbaan in zo'n huis. Ik was por- Prijzen per persoon o.biv.tpersonen exclusief 'nejvi^ebijd^a'ge (cruise), resei Een must voor natuurliefhebbers Per catamaran naar Isla Tortuga Klantbeoordeling 8,3 Hotel in de natuur nabij Winterberg Inclusief ontbijt en Sauerlandkaart Klantbeoordeling 8,4 Inch lokale gids Madrid en Barcelona Optioneel Valencia met gids Klantbeoordeling 8,3 Last Minute, nü in prijs verlaagd Gegarandeerd vertrek op 27 aug. O.a. over de Moezel en de Rijn Havana, Trinidad en Camagüey Tocht door de Vinales Vallei Nagenieten aan het strand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6