Omwonenden protesteren tegen uitbreiding kassencomplex 8 Hotel in beeld bij projectontwikkelaar De projectontwikkelaar heeft zelf op de deur geklopt voor een over name van de geplande nieuwbouw, benadrukt Bosland. Hij verwacht binnen enkele maanden tot een ak koord te komen. Vervolgens duurt het nog een jaar of drie totdat de de finitieve bouwtekeningen zijn in gediend, de gemeente het bestem mingsplan heeft gewijzigd en met de planuitvoering kan worden be gonnen, denkt Bosland. Dat is dan ook het moment waarop het echt paar de bedrijfsvoering van De Schelphoek overdraagt aan een nieuwe exploitant. Bosland zegt dat hun gevorderde leeftijd meespeelt in het besluit het bedrijf te verkopen. „Ik ben nu 57. En ik krijg geen geld meer bij de bank (zes, zeven miljoen euro) voor de nieuwbouw. Dat wordt hem niet meer. We zijn al vanaf 2009 met dit plan bezig en dus haast tien jaar verder. Maart volgend jaar zitten We zijn al vanaf 2009 met dit plan bezig en dus haast tien jaar verder we hier 25 jaar, dan doen we het nog een jaar of drie en hopen we dat het nieuwe pand er snel staat." De Bos- lands hebben inmiddels wél pen sion Plompe Torenzicht, zo'n twee kilometer verderop, gekocht. Na hun vertrek uit de Schelphoek wil len ze zich daar volledig op concen treren. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft in december 2016 een vi sie vastgesteld voor het recreatie- en natuurgebied. Daarin wordt ruimte geboden voor een nieuw hotel van twee bouwlagen hoog met maximaal zestig kamers. De nieuwbouw schuift op naar de dijk. Het huidige etablissement staat pal langs de N57 en wordt gesloopt. De Rijksweg wordt eveneens heringe richt. Het kruispunt met stoplich ten wordt in de loop van 2019 of 2020 vervangen door een rotonde. De aparte afslag naar het hotel en het weggetje voorlangs verdwijnen. De opknapbeurt van het recrea tiegebied omvat tevens de verplaat sing van Fritureluur. De snackwa gen van Mikel en Sabine van der Salm maakt in de plannen plaats voor een mooie, vaste voorziening schuin tegenover de huidige stek. Die ontwikkeling hangt samen met de sloop van het hotel. Nu dat lan ger lijkt aan te slepen, heeft Van der Salm bij de gemeente toestemming gevraagd voor plaatsing van tijde lijke eenheden ter vervanging van de mobiele kraam. „We moeten echt snel iets an ders", wijst Sabine op de ouderdom en beperkte capaciteit van de snackwagen. Ze heeft de indruk dat de gemeente wil meewerken aan de tussenoplossing, zodat de con- tainerbouw in maart in gebruik kan worden genomen. „Wat ons be treft, voor maximaal vijf jaar, als overlapping." Tien omwonenden hekelen in een brief aan burgemeester en wethou ders de wijze waarop de bloem kweker tot dusver omspringt met de landschappelijke vereisten voor zijn kassen. Bij de eerdere uitbreiding in 2012 heeft Van der Wekken volgens hen weinig gedaan om het complex aan het zicht te onttrekken en geluids- en lichthinder zo veel mogelijk te voorkomen. De gemeente heeft na gelaten hem daarvoor op te vingers te tikken, wrijven de briefschrijvers het college onder de neus. Bloemkweker Hans van der Wekken reageert verbaasd op de kritiek. Hij voert aan dat na 2012 wel In 2017 kwam er één klacht en kregen we een hercontrole degelijk beplanting is aangebracht rond de kassen, maar dat het groen tot twee keer toe is doodgegaan door droogte. Inmiddels heeft hij een irrigaties telsel aangelegd om een derde po ging meer kans te geven. De buren weten daar van. „De geluidshinder is een heel an der verhaal. Na de uitbreiding van 2012 is een controleur van de ge meente langs geweest en heeft alles goedgekeurd. In 2017 kwam er één klacht en kregen we een hercon trole. Daar kwam uit dat we het ge luidsscherm moeten aanpassen, dus dat gaan we ook gewoon doen. Ik heb de offertes aangevraagd." Klachten over lichthinder voor omwonenden wijst de bloemkwe ker naar het land der fabelen. „Dat zou dan van de buitenlamp moeten zijn, want wij gebruiken geen assi milatieverlichting." B en W zijn al akkoord met een verdubbeling van het bestaande kassencomplex. Dat besluit kan nog worden teruggedraaid indien be zwaren daartoe aanleiding geven. IN DE REGIO Girodi Schouwen- Duiveland Kunstroute Prikkelarme kermis MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 3 augustus 2018 SD Plan Schelphoek gaat langer duren De herinrichting van natuur- en recreatiegebied Schelphoek bij Serooskerke laat nog op zich wachten. Eigenaren Rijk en Mar- greet Bosland van het gelijkna mige hotel-restaurant kunnen hun zaak verkopen aan een pro jectontwikkelaar. Dat zorgt voor vertraging in de uitwerking van de plannen. Marcel Modde Serooskerke - Hoteleigenaar Rijk Bosland Sabine en Mikèl van der Salm bij hun snackkraam in de Schelp hoek. Het bosje op de achtergrond is de plek waar ze hun vaste fri- tuurzaak mogen bouwen, foto marieke mandemaker De naaste buren van Bloemkwe kerij Van der Wekken zijn bang voor toenemende hinder bij de uitbreiding van de kassen aan de Kloosterweg in Noordgouwe. Ze hebben weinig vertrouwen in maatregelen die worden toege zegd om overlast te beperken. Marcel Modde Noordgouwe - Hans van der Wekken ZIERIKZEE Zondag vindt de ne gende editie plaats van de Giro di Schouwen-Duive- land. Deelnemers kunnen 25, 50 of 100 kilometer fiet sen. Kinderen van 3 tot en met 8 jaar kunnen meedoen aan de KidsGiro. Er is een hindernis- baan uitgezet waar kinderen hun be hendigheid kunnen testen. De KidsGiro begint om 13.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Deelname kost 5,00 euro per kind. Deelnemers aan de 50 en 100 kilometer kunnen tussen 09.00 en 11.00 uur starten en deelne mers aan de 25 ki lometer kunnen tus sen 12.00 en 13.00 uur starten. De start en finish is de Ge kroonde Suikerbiet in Zierikzee. Deel name kost 7,50 euro en inschrijven kan via www.giro- dischouwen-duive- land.nl. ZIERIKZEE In het Havenkwar tier wordt zondag een nieuwe kunst route gehouden. Van 13.00 tot 17.00 uur staan de deuren open bij de diverse deelnemende adressen. MIDDELBURG Zondag is het prik kelarme kermis, be doeld voor mensen die vanwege het harde geluid, de lichten en de draai snelheid van de at tracties doorgaans niet op de kermis aanwezig kunnen zijn. De prikkels zijn niet, of in sterk ver minderde mate aanwezig. De regu liere prijzen gelden en de prikkelarme kermis duurt van 13.00 tot 16.00 uur. ZIERIKZEE Marien Stouten heeft gisteravond zijn eerste concert gegeven als organist van de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Hij presenteerde zich op het 19de eeuwse orgel met muziek van onder meer Sibelius, Fletcher, Guilmant en Dvorak. Stouten (34) komt uit Scharendijke en is organist van de Grote of Sint-Nicolaaskerk in Brouwershaven. Hij stu deerde orgel aan het conservatorium in Gent, is dirigent van drie gemengde koren en zit in een orgelduo. In het dagelijks leven werkt hij als opnametechnicus, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie; Ton- nenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; Grote Kerk Haam stede, 20.00 uur: Pianoconcert Anton Nuijten; Trampoline centrum Westen- schouwen, vanaf 11.00 uur: Op zoek naar viervoeters met de skelter; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 Fami- lierondvaart Laag- water, 13.45 uur: Natuurrondvaart; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00-00.00 uur: Wijnfeest; KERKWERVE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Country Line Dance; Van Langeraadrecrea- tieterrein, 09.00- 14.00 uur: Koffer bakverkoop; RENESSE Feestcafé de Zoom, 20.00-23.00 uur; Firemanshow; ZIERIKZEE Dikke Toren, 17.00 uur: Expositie Omnia Temporaria; FiZi, 20.00 uur: The Rider; Gasthuiskerk,13.30- 16.30 uur: Open Kerk; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30- 21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning. hutureuiur ORGANIST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49