Clausing speelt met zijn opponent deelnemersveld KNWU zorgt voor wat onrust met communicatie rond wielerweekend Fly 11 draaid en er staat nu een goede ploeg. We wonnen bijvoorbeeld van Stoke City en Monaco. Je moet ook niet vergeten dat ik pas 19 ben. Ze noemen me nu Abwehr-chef, de chef van de verdediging. Dat is leuk, maar ik doe wat ik altijd doe. Gideon Jung en Kyriakos Papado- poulos zijn nog geblesseerd, daar door vorm ik achterin een duo met David Bates, een Schot die is over gekomen van de Rangers. Hij spreekt de taal nog niet zo goed, daarom help ik hem een beetje." Over zijn plek bij Jong Oranje maakt Rick van Drongelen zich geen zorgen, nu hij niet meer op het hoogste niveau speelt. „Erwin van de Looi heeft me laatst een mailtje gestuurd. Hij wil binnen kort eens langs komen in Ham burg. Hij weet wat hij aan mij heeft." 60.000 mensen Vanavond begint hij met HSV aan het seizoen in de Tweede Bundes- liga. Tegenstander is Holstein Kiel, in een echte derby. „Dat HSV een grote club is wist ik al. Dat we zijn gedegradeerd heeft daar weinig aan veranderd. De wedstrijd tegen Kiel was drie weken geleden al com pleet uitverkocht. Er zitten van avond dus gewoon weer bijna 60.000 mensen op de tribune." Van Drongelen hoopt dat zijn ploeg de lijn van de voorbereiding door kan trekken. „Onze trainer, Christian Titz, maakt echt het ver schil. Hij heeft een speelwijze ont wikkeld waar tegenstanders veel moeite mee hebben. Onze keeper is de elfde veldspelen Hij speelt ver uit zijn doel en doet gewoon mee in de opbouw. Daardoor hebben we een extra mannetje en ploegen weten niet echt hoe ze druk moe ten zetten." Hij weet dat het voetbal in de Tweede Bundesliga anders is. „Het is heel fysiek en het draait maar om één ding: punten halen." Van Drongelen voelt letterlijk dat ie dereen weer de hoop heeft dat HSV een goed seizoen gaat draaien. „Dat voel ik zelf ook zo. We willen graag laten zien wie we zijn. Het zal iedereen tegen HSV zijn. Veel fans van andere clubs hebben er van genoten dat wij zijn gedegradeerd. Ik wil 34 wedstrij den spelen en belangrijk zijn. Mis schien kan ik dan volgend seizoen een stap zetten, of ik keer met HSV terug in de Bundesliga." Studententennisvereniging Lu- dica, gelieerd aan de TU Twente, is zelfs met 60 leden vertegenwoor digd. Zo klopten in de 2-poule Pa- trick Shelepov en Ludica-voorzit ter Daniël Veger in een Twents onderonsje het duo Stan Peters/ Nils Schlamann met 6-3 7-5. Op het enkel-2-schema had Shelepov echter tegen de routine en het tac tisch inzicht van Frank Clausing niks in te brengen. De 35-jarige tennisleraar uit Wemeldinge, ge zegend met een vlammende ser vice en forehand, won in een een zijdige partij met 6-0 6-2. Clausing treft zaterdag in de halve finale de winnaar van de wed strijd tussen Animo-speler Jeroen Alliët en Bas Barten van TC Top spin uit Boxmeer. De als eerste ge plaatste oud-proftennisser Fer- non Wibier van ELTV uit Eindho ven komt vandaag in de kwartfi nale in actie tegen Mart Flikweert uit Breskens. Bij de vrouwen-3 verloor de Hul- sterse Claire van Damme in drie sets van Julia Danen van TC Bem- mel: 2-6 6-2 6-3. In de 5-categorie staat de Terneuzense titelverde digster Leontine Dingenouts al in de finale na overwinningen in twee sets op stadgenote Kelsey van den Hemel en de Gelderse Bojanne Westerman. vreden gevoel het toernooi afslui ten. De kans is dan groot dat ze weer terugkomen en nieuwe aan was meenemen naar Vlissingen." Een andere opvallende naam is die van grootmeester Hans Ree, die in de jaren zestig, zeventig en tach tig zijn top beleefde en zich vier- Ons streven is dat alle deelnemers met een tevreden gevoel het toernooi afsluiten maal tot Nederlands kampioen kroonde. Ree is tegenwoordig actief als schrijver en schaakcolumnist in het NRC. Groffen: „Hij speelt al bijna twintig jaar geen toernooien meer, dus zijn spontane inschrij ving kwam wel als een grote verras sing." Enige minpuntje is volgens Grof fen het ontbreken van Zeeuwse toppers zoals Koen Leenhouts, die normaal wel altijd van de partij is in Vlissingen. „Het was van tevoren bekend dat het dit jaar niet in zijn schema zou passen, dus helaas." De hoogst genoteerde Zeeuw is Joey Grochal uit Goes. MuZEEum Vanavond vindt om 19.30 uur de traditionele openingssimultaan plaats door titelverdediger Eduardo Iturrizaga, tegen twintig Zeeuwen. Dat gebeurt in de Pronkzaal van MuZEEum in Vlissingen. „We zochten hier een bijzondere locatie voor, bij voorkeur iets met 'zee'. In de open lucht werd een lastig ver haal, maar met de mooiste zaal van het MuZEEum hebben we een hele mooie en toepasselijke locatie ge vonden", aldus Groffen. De KNWU berichtte woensdag over een nieuw initiatief, genaamd de U23 Road Series. Dit nieuwe ini tiatief voor renners tot 23 jaar be staat uit negen wedstrijden, waar van vijf in Nederland en vier in Bel gië. De wielerbond vermeldde in het bericht dat het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend één van de negen koersen is. Daarmee zou de wed strijd na vijfjaar terugkeren op de kalender. Het is dus fout gecommuniceerd, dat wordt nu opgelost Daarop ontstond de nodige com motie, onder meer bij het organisa tiecomité van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend zelf, dat van niets afwist. „De KNWU heeft voor het gemak maar de naam Zeeuws- Vlaams Wielerweekend op de wedstrijd geplakt", zegt Edwald Martijn van wielercomité Philip pine, de organisatie die verant woordelijk is voor het Internatio naal Beloften Weekend. „Maar deze koers staat daar compleet los van. Het is dus fout gecommuniceerd, dat wordt nu opgelost." Onder voorbehoud De eerste editie van het Internatio naal Beloften Weekend staat ge pland voor 13 en 14 juli 2019, al is dat nog onder voorbehoud. Mogelijk wordt er nog een derde wedstrijd dag aan toegevoegd, waardoor de Zeeuwse wedstrijd uit drie dagen gaat bestaan. Een tijdrit van twintig a dertig kilometer in Hulst en een etappe over het parkoers van de Omloop van de Braakman behoren sowieso tot het rittenschema. Rick van Drongelen. FOTO GETTY IMAGES vrijdag 3 augustus 2018 T Rick van Drongelen heeft het tijdens het oefenduel met AS Monaco aan de stok met Keita Balde (midden) en de Monte- negrijn Stevan Jovetic. HSV won de oefenwed strijd met 3-1. foto pro SHOTS/WITTERS Op tennispark Oude Vaart in Terneuzen lopen tijdens de zil veren editie van het Vliegende Hollander Toernooi kampeer ders uit de regio's Enschede, Harderwijk en Breda af en aan. Karlijn Agten van de toernooi- organisatie leidt met haar team alle partijen in juiste banen en TC Animo-voorzitter Frank van de Vrede is weer druk doende met allerlei klusjes. Henk van de Voorde Terneuzen -Hans Groffen, toernooidirecteur van het HZ schaaktoernooi Er komt voorlopig toch geen nieuwe uitgave van het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend. In een door de wielerbond KNWU uit gebracht persbericht werd woensdag gecommuniceerd dat de wedstrijd volgend jaar terug keert op de kalender. Dat blijkt onjuist. Er komt met het Interna tionaal Beloften Weekend wel een nieuwe rittenkoers in Zeeuws-Vlaanderen. Arwin Willemsen Philippine -Edwald Martijn (wielercomité Philippine)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43