O CD HZ-toernooi kent weer sterk 10 ZE Kort en Tjambika rijden naar winst Suurmond doet in VS gooi naar WK-ticket WK met ups en downs zit er op voor Paling NIEUW SEIZOEN TWEEDE BUNDESLIGA Verdediger (19) uit Axel begint met HSV tegen Holstein Kiel Meteen transfer is hij niet bezig. „Ik ben hier op mijn plaats." Imke Kort uit Lewedorp zorgde met de merrie Tjambika bij de opening van de springrubrie- ken meteen voor Zeeuws succes bij Jumpin' De Weel. In Nisse deed ze dat in groep drie van de klasse L twee fasen. Met het mes tus sen de tanden streden veertien combinaties in de beslissende fase om de prijzen. Met een foutloze rit - in 32.03 - leek het voor Stijn Theewes uit Oost-West Middelbeers, met Do- pharma's Hester, kat in het bakkie. Maar het laatste woord was aan Imke Kort en Tjambika. Na een rustig gereden eerste fase stuurde ze de als een hyena de zeven hindernissen in de beslissende fase verslindende Doctrine-doch ter in 30.60 seconden naar de overwinning. De Vlissingse triatleet Marcel Suurmond gaat morgen in de Verenigde Staten een poging doen om zich te kwalificeren voor het wereld kampioenschap 70.3 van 2019. De 70.3 is een halve Iron Man, met 1,9 kilometer zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen. Suurmond (41) wil een ticket bemachtigen in Boulder, in de staat Colorado. Hij moet daar bij de eersten in zijn leeftijdscategorie (man nen 40-44) komen. Het WK van 2019 is in september in Nice. De Walchenaar heeft zich dit jaar niet gericht op het WK Iron Man in Hawaii, waar hij de voorgaande jaren wel aan meedeed. In Duitsland probeerde hij recent wel voor het eerst onder de 9 uur te duiken, maar daar slaagde hij niet in. Suurmond kwam uit op een tijd van 9.14 uur. Leenhouts Voor Lindsey Paling uit Koudekerke zit het WK bowling in Detroit er weer op. Met het Nederlands team eindigde ze op de 18de plaats op het teamevent. Eerder deze week werd de 21-jarige Walcherse 55ste in het single-event en samen met Anouk Keizer eindigde ze op de 20ste plaats in het dubbelevent. Overall eindigde Paling op de 66ste plaats van de in totaal 82 deelneemsters. „Ik heb het toer nooi afgesloten met een dubbel gevoel", er kende Paling. „Ik heb wat ups en downs ge had, maar ik heb vooral heel erg genoten van het evenement en van onze teamspirit. Ik ben dan ook heel erg dankbaar dat ik dit WK mee heb mogen maken." HSV Hoek De tranen die opwel den na de degradatie uit de Bundesliga, zijn al lang opge droogd. Bij Hambur ger SV is de blik nu op de toe komst gericht, waarbij het nieuw ste hoofdstuk geschreven zal wor den in de Tweede Bundesliga. Rick van Drongelen staat te trappelen om te beginnen en heeft goed na gedacht over wat het beste voor hem is. „Er is geen noodzaak om te vertrekken bij HSV", zegt de Axe laar (19). „Ik ben hier op mijn plek, we hebben een topvoorbereiding gedraaid en willen mee gaan doen om het kampioenschap." Als dat lukt krijgt de linksbenige verdediger voor het eerst sinds ja ren met een andere druk te maken. Met Sparta vocht hij in zijn eerste en enige seizoen in de eredivisie tegen degradatie, vorig seizoen was het met HSV in de Bundesliga niet anders. Lang was er hoop dat de Hamburgse club het hoofd bo ven water kon houden, maar op de laatste speeldag viel het doek. Het deed pijn bij Van Dronge len, die op die middag in mei te vergeefs tegen de tranen vocht. Tweeënhalve maand later laten is in zijn ogen vooral een hongerige blik zien, vermengd met de hem kenmerkende winnaarsmentali teit. „Heel Hamburg, iedereen bij HSV, heeft echt zin om weer te be- Er was wel interesse, ook van clubs die dat afgelopen seizoen al hadden ginnen", zegt de jeugdinternatio- nal. Kort nadat hij met zijn club was gedegradeerd meldde Van Dron gelen zich in mei bij Jong Oranje. Onder leiding van Art Langeler en diens opvolger Erwin van de Looi verbleven de Nederlandse talen ten ruim een week in Zuid-Ame rika. Daar speelde het oefenduels met Bolivia (4-r-overwinning) en Paraguay (1-1). Van Drongelen: „Het was een mooie reis. De eerste wedstrijd was goed, de tweede niet. Naast het voetbal was er ook tijd voor andere zaken, zoals een aantal excursies." Hij lag, zoals altijd, op één kamer met Denzei Dumfries, één van zijn beste vrienden. De rechtsback van Heerenveen was in Zuid-Amerika ook wel bezig met zijn transfer naar PSV, waar Van Drongelen dat een jaar eerder meemaakte. Deze zomer was het vrij rustig rond de Zeeuw, vertelt hij. „Er was wel interesse, ook van clubs die dat afgelopen sei zoen al hadden, en er zijn wel wat aanbiedingen geweest. Alleen is het soms financieel niet mogelijk en ik wil ook graag in het buitenland blijven." Over de interesse van Augsburg doet hij niet geheimzinnig. „Die club wil me graag hebben. Het gaat erom wat het be ste voor mezelf is. Ik zie geen noodzaak om bij HSV te vertrekken. Bij een andere club begin je met een schone lei, je moet je opnieuw bewij- zen. Bij HSV ben ik op mijn plek. We hebben echt een sterke voorbereiding ge- Toernooidirecteur Hans Groffen kan rekenen op 250 tot 260 deelne mers. „Dat is iets meer dan vorig jaar, toen waren het er 224. En we hebben dit jaar maar liefst 21 ver schillende nationaliteiten in huis", vertelt hij niet zonder trots. De deelnemerslijst wordt aange voerd door de sterkste speler van Argentinië, grootmeester Sandro Mareco (rating 2643), die voor het eerst in Nederland is te bewonde ren. Hij wordt op de voet gevolgd door de winnaar van 2017, groot meester Eduardo Iturrizaga uit Venezuela (2640) en de Neder landse topspeler Jorden van Fo- reest uit Gronin gen (2635), Nederlands kampioen in 2016. In totaal zullen er veer tien grootmees ters en achttien internationaal meesters in actie komen. Vanuit China komt een delegatie van liefst ze ventien schakers, twee grootmeesters met een groep jeugdspelers. Sri Lanka en Koeweit prij ken dit jaar voor het eerst op de lijst met deelnemende landen. „Sommige Aziaten komen speciaal voor één week naar Europa, dan is het wel heel leuk dat ze ons toer nooi daarvoor uitkiezen", vertelt Groffen met gepaste trots. „Hoe ze ons we ten te vinden? Het begon een aantal jaar geleden met een deelnemer uit Sin gapore, die als am bassadeur ons toer nooi in Azië op de kaart heeft gezet. Zo is het aantal Aziaten geleidelijk gegroeid tot 32. Ons streven is dat alle deelnemers met een te- vrijdag 3 augustus 2018 GO PAARDENSPORT TRIATLON BOWLING Voor tennisster Lesley Kerkhove was de kwartfinale van het toernooi in het Engelse Woking het eindstation. De uit Zierikzee af komstige tennisster, die als derde geplaatst was, verloor in twee sets van de als vijfde ge plaatste Servische Ivana Jorovic: 7-5 6-2. In het 25.000 dollar-toernooi ten westen van Londen won Kerkhove de eerste twee ronden. In de eerste ronde was ze te sterk voor Aiicia Barnett (6-3 6-2), daarna versloeg ze Anna Danilina uit Kazachstan ook in twee sets: 6-2 6-3. Jorovic bleek in de kwartfinale vervolgens een maatje te groot voor de Zeeuwse. Koen Leen houts is bij het Open Neder lands kampi oenschap schaken uitein delijk op een gedeelde 33ste plaats geëin digd. De IJzen- dijkenaar ver loor in de ne gende en laat ste speelronde van de Indiër Rajesh. Het was zijn tweede neder laag. Vorig jaar eindigde Leen houts bij het Open NK nog op de gedeelde eerste plaats. 5 Derdedivisio nist Hoek speelt van avond de vijfde oefenwedstrijd van deze voor bereiding. Op het eigen kunstgras is Jong FC Dor drecht de te genstander. Hoek speelt volgende week dinsdag nog tegen Jong Sparta (in Rot terdam) en za terdag in en tegen Goes. Het duel met de beloften van FC Dordrecht begint van avond om 19.30 uur. O CL CO Van Drongelen is nog steeds happy bij HSV Barry van der Hooft Hamburg -Rick van Drongelen (19) De 22ste editie van het Hoge school Zeeland schaaktoernooi, dat morgenavond van start gaat in Vlissingen, kent een groot en sterk deelnemersveld van inter nationale allure. De lijst wordt aangevoerd door twee Zuid- Amerikanen, er komen liefst 32 schakers uit Azië en op de deel nemerslijst prijkt ook de naam van 'good old' Hans Ree. Menno Kole Vlissingen Marcel Suurmond. eigen foto Eduardo Iturrizaga, winnaar in 2017, verde digt zijn titel in Vlissin gen. FOTO PETER PLOEGAERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42