Dronken man steelt politieauto ALEXAN DRIUM 9 CAMPERAARS ILLEGAAL Conny Vos heeft schoon genoeg van camperaars die illegaal kamperen bij de ingang van haar camping De Lange Pacht in Vlissingen. De toeristen parkeren hun busjes op het parkeerterrein voor bezoekers en maken zelfs stiekem gebruik van faciliteiten. 'Schoftig', zegt ze. Drie keer per week krijgt De Lange Pacht bezoek van 'kampeerhuf- ters', zoals Vos ze noemt. „Van nacht om drie uur parkeerde er weer een camperbusje", vertelt ze. De toeristen waren niet van plan om te betalen voor plekje op de camping. Dat is er trouwens ook niet, want alle plaatsen zijn bezet. „Ze denken: 'vrijheid, blijheid' en rijden hier gewoon naartoe. Als ze de kans krijgen, dan lopen ze 's ochtends de camping op. Ze kijken eerst of ze mensen zien, en gaan dan douchen, gooien hun vuilnis zak weg en legen hun chemisch toilet. Soms rijden ze zelfs met hun camper het terrein op. Ze lo zen hun water, vullen het bij en zijn weer weg, zonder iets te beta len. Dat vind ik gewoon diefstal." Vorige week stuurde Vos een Nederlands echtpaar weg, dat par keerde voor haar deur. „Hun cam per stond daar al de hele dag. Ze waren gaan fietsen, en kwamen rond kwart voor twaalf terug." De volgende dag kwam het koppel te rug om weer de hele dag te parke ren. Vos vermoedt dat veel campe raars die 's nachts bij haar voorrij den op andere plekken zijn weg gestuurd door de politie. „Ze over nachten bijvoorbeeld op het par keerterrein bij CineCity bij de boulevard. Als ze dan weggestuurd worden, komen ze hierheen. In het ongunstigste geval bellen ze bij mij aan, om te vragen of we nog plek hebben." Ze zucht. „Ik vraag me af waar mensen de brutaliteit vandaan halen om midden in de nacht aan te bellen." Het steekt Vos dat camperaars voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. „Ik moet heel veel investeren om camperplek- ken te maken, en ik moet toeris tenbelasting afdragen en betalen voor het vuilnis. Voor 18 euro per nacht mogen de campereigenaren van alle faciliteiten gebruikmaken. Dan zijn er camperaars die zeggen: 'voor een tientje wil ik hier wel staan, want dat betalen we in Frankrijk ook'. Natuurlijk zijn er ook camperei genaren die netjes betalen voor hun verblijf. „Door dit soort voor vallen ga je alle camperaars over één kam scheren. Dat is jammer." Brancheorganisatie Recron noemt het gedrag van de campe raars 'schandalig'. Volgens woord voerder Wanda van Eek heeft Re cron geen soortgelijke klachten ontvangen van andere Zeeuwse campingeigenaren. „Campings hebben camperplaatsen. Daar moeten toeristen gebruik van ma ken en ze moeten er gewoon voor betalen. Op deze manier maken camperaars zich niet populair." Rond 21.30 uur kreeg de politie een melding dat een bestuurder asociaal met een auto op een re creatiepark aan de Middenweg reed. Agenten gingen hierop af en zagen dit voertuig met twee inzit tenden over de N61 rijden. Uit een ademtest bleek dat de bestuurder waarschijnlijk dronken was. De agenten besloten hem voor verder onderzoek mee te nemen naar het politiebureau in Terneuzen. De man (27) uit het Litouwse Kaunus moest op de achterbank van de politieauto gaan zitten. Ondertussen kwamen er twee mannen naar de agenten. Ze ver telden dat zij het asociale rijgedrag hadden gezien en dat een mede werker van het recreatiepark was geslagen. De man die op dat mo ment nog als passagier in de auto zat, had volgens hen het gevaarlijk rijgedrag op zijn geweten. Terwijl de agenten de zaak aan het be spreken waren, reed de politie auto plotseling weg. De man uit Kaunus was naar voren gekropen en had kans gezien om de politie auto te starten. Hij reed weg rich ting Terneuzen. Onmiddellijk werd het operati oneel centrum van de politie in gelicht. Zij konden de gestolen po litieauto op het scherm volgen. De auto reed naar de Hoekseweg en stopte plotseling. Het bleek dat de man een weiland was ingerend. Agenten, geassisteerd door een politiehond, gingen op zoek en troffen hem op het erf van een boerderij aan. Hij werd aangehou den en voor verder onderzoek naar het politiebureau gebracht. Op het politiebureau werd een Terwijl de agenten in gesprek waren, reed de aangehouden man weg ademanalyse afgenomen. Het re sultaat was 295 ug/1 (220 is de li miet om nog auto te mogen rij den). Een medewerker van het re creatiepark deed aangifte van mis handeling. De man werd naar een politiecellencomplex gebracht voor verhoor. Ook de passagier, die nog in de auto zat, werd aan gehouden. Deze 33-jarige man zonder vaste woon- en verblijf plaats wordt verdacht van het aso ciale rijgedrag op het park. Ook deze man werd voor verder on derzoek en verhoor naar een poli tiecellencomplex gebracht. Woonmall woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren vrijdag 3 augustus 2018 Wildkampeerders soms 'schoftig' Cornelleke Blok Vlissingen Een dronken man is er woens dag bij Hoek, in de buurt van de N61, met een politieauto van door gegaan. De auto werd even later op de Hoekseweg teruggevonden. De man en zijn passagier werden aangehou den. Cris Sohier Hoek Diverse meubelstukken van onze 55 woonwinkels staan vanaf zaterdag 4t/m zondag 12 augustus tentoongesteld in het Atrium van de Woonmall en worden vervolgens schriftelijk geveild. Breng tijdens deze veilingweek een schriftelijk bod uit op je favoriete meubelstuk, vul dit in op de aanwezige veilingkaart en deponeer deze in de rode brievenbus op de begane grond. In de week van 13 augustus wordt er met de hoogste bieders op de diverse meubelstukken, contact opgenomen. Veel succes! SS W©or\WiV\köl$. ov\&er ééft dcOiU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41