tt 7 Bij het plaatsen is er zelfs een ruit gesneuveld dan ook terug te zien in de items die zij en Joop verkopen. Exposities Ooit zat ze in de kleding, maar al toen ze dit pand kocht, ontstond het idee om de benedenverdieping in te richten voor exposities. Ze volgde een cursus om meer te we ten te komen over kunst. Tijdens de jacht op kunstenaars om bij haar te laten exposeren, liep ze Joop tegen het lijf. Met een beetje aanmoediging van Tineke Deurloo van de VVV, herinnert Willie zich. Er was een klik en zelfs meer dan dat. „Samen runden we de galerie met schilderijen en beelden. Toen de crisis kwam stortte dat jammer genoeg allemaal in. We hebben toen de keuze gemaakt om er meer cadeauartikelen bij te gaan doen. Maar wel een beetje aparte dingen. Mensen vinden dat leuk als ze op vakantie zijn. Eens iets anders dan een grote winkelketen. Een uniek souvenirtje kopen." Zeifis Willie tijdens haar vakan tie ook altijd op zoek naar bijzon dere kunst of artikelen voor de winkel. „Vorig jaar waren we in Porto in het art deco museum, prachtig! En in Polen zijn we bij Borowski geweest. Een vader en zijn drie zonen die mondgeblazen glaskunst maken. Erg gastvrije en lieve mensen. Dat soort dingen is heel leuk om mee te maken." Voor Willie is dat belangrijk, het verhaal achter de kunstenaar. Hoe zijn werk ontstaat, waar het van daan komt. En ze wilde zelf ook ervaren hoe het is om kunst te maken. Daarom nam ze schilderles. „Het is echt heel moeilijk. Laagje voor laagje werk je aan een doek. Ik ben niet snel tevreden en blijf er dan maar aan bezig." Kwijt Voor wat betreft het glas in lood, zal het bij dat ene raam blijven. Hoewel: „We hebben nog een glas- in-loodraam boven staan. Dat zat ooit boven in de voorgevel, voordat het pand van mij was. Het werd ge maakt in 1923 voor de bouw van het raadhuis." Bij een latere verbouwing is het kwijtgeraakt, en niemand wist waar het was gebleven. Tot er op een dag een man bij hen op de stoep stond: hij had het op Markt plaats gevonden. „Of wij interesse hadden?" Willie nam het van hem over en zette het ergens op zolder weg. „Het moet ei genlijk nog wel een keer terugge plaatst worden", zegt ze. „Als we er aan toekomen." vrijdag 3 augustus 2018 GO Het deert Willie Kort niets dat glas-in-lood een oubollig imago heeft. Zij heeft haar pronkstuk op maat laten maken, fotosdirk-jangjeltema -Willie Kort Eerst werd het frame van het raam gemaakt. Daarna zijn de zes segmenten er ter plaatse ingezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39