6 Een raam dat vervangen moet worden, op zich niets bijzonders. Maar Willie Kort vond dat als ze er dan toch de knip voor moest trekken, het net zo goed een mooi glas-in- loodraam kon worden. ZOMER 2018 WILLIE KORT Misschien vinden mensen het bij ons een allegaartje, maar ik houd van dingen met een verhaal WAT IS ER TE DOEN? Foodtruckers by the Sea, Koudekerke Zomer Orkest Nederland, Vlissingen Zeeuwse wijnfeest, Dreischor Internationale viswedstrijd, Cadzand-Bad Visserijfeesten, Breskens Nachtmarkt, Vlissingen Pianoconcert, Burgh- Haamstede Powerkiten, Cadzand Kofferbakverkoop, Kerkwerve Paardenpolo, Aagtekerke WAT IS JE PRONK STUK? EN WAAROM? Het Oude Raadhuis aan de Ring in Haamstede is al een statig pand. Daar past een uit zonderlijk glas- in-loodraam als dat van bewoonster Willie Kort na tuurlijk perfect bij. In de galerie an nex winkel die ze samen met Joop van Nugteren runt, leidt een brede trap naar hun woonverdieping. En in dat trapportaal schittert Willies pronkstuk. „Het raam was aan vervanging toe. We vroegen een offerte op voor een raam, dubbelglas. Die offerte was behoorlijk aan de maat. Toen dacht ik 'dan kunnen we voor dat geld net zo goed een echt mooi glas-in-loodraam laten maken'." Opdracht Jan Rens van galerie ZeeUwArt in Renesse kreeg de opdracht toebe deeld. Hij maakte een paar verschil lende ontwerpen. Willie gaf aan dat de kleuren rood, oranje en geel erin verwerkt moesten worden. Er ging wel een maand of vijf, zes overheen voor het af was. En ja, zo'n raam van ruim één bij drie meter gaat er ook niet zo een, twee, drie in. „Hij heeft het frame eerst gemaakt en daarna zijn de zes segmenten er apart ter plaatse ingezet. Dat was geen sine cure en bij het plaatsen is er zelfs een ruit gesneuveld. Dat moest toen op nieuw gemaakt worden." Het patroon in het raam stelt een zon voor. Jan Rens ging nog wat verder in de symboliek en zag de cirkel symbool staan voor Het Oude Raadhuis als kern van het dorp. Glas in lood heeft een oubollig imago, maar dat deert Willie niks. „Ik houd er wel van. Al die steriele strakke huizen van tegenwoordig. Daar heb ik niet zo veel mee. Mis schien vinden mensen het bij ons een allegaartje, maar ik houd van dingen met een verhaal." Het glas dat voor het raam werd gebruikt is antiek glas, je kunt er niet doorheen kijken. Het licht wordt er wel heel mooi doorheen gelaten. „Wanneer je 's avonds hier achter op de parkeerplaats loopt, kun je het goed zien. Als wij op het terras in de tuin zitten, laat ik ook vaak het licht aan, dat geeft zo'n mooi effect." Willie vindt het leuk dat je het vanuit de winkel kunt zien. Dan hebben hun klanten er ook plezier van, zo redeneert ze. Die klanten hebben tegenwoordig uit heel wat te kiezen in hun winkel. Willie is zelf gek op art deco en glas en dat is vrijdag 3 augustus 2018 GO TIP1 Foodies kunnen hun hart ophalen in Koudekerke tijdens het Food truckers by the Sea evenement vandaag. Van 12.00 uur tot de zon ondergaat zal hier van alles te doen zijn. Voor de kinderen is er veel ver maak met onder andere de moge lijkheid om op een pony te rijden. Verder is er live muziek en is de toegang volledig gratis. TIP 2 Het Zomer Orkest Nederland be zorgt elk jaar vijftig talentvolle jon geren een onvergetelijke muzikale vakantie. Door op te treden op openluchtlocaties laat het orkest het publiek kennis maken met de diversiteit van de blaasmuziek. Het concert zal om 14.00 uur beginnen bij locatie Scheldehof aan de Pe- perdijk. De toegang is vrij en het concert zal ongeveer 2 uur duren. TIP 3 Op Wijnhoeve de Kleine Schorre in Dreischor zijn wijnliefhebbers dit weekend van harte welkom. Van 16.00 uur tot 24.00 uur zal er een avondvullend programma zijn met live muziek, streekspecialiteiten en natuurlijk lekkere wijn. Toegang is gratis en voor meer in formatie ga je naar: dekleine- schorre.nl. TIP 4 Vandaag vindt er een internationale viswedstrijd plaats bij het viswater afwateringskanaal, tegenover res taurant de Witte Koksmuts. Vanaf 18.00 uur kunt u zich inschrijven voor 5 euro per hengel. De prijsuit reiking start rond 22.00 uur. rst. ff De Visserijfeesten in 2017. TIP 5 Er zijn weer Visserijfeesten in Bres kens dit weekend. Met optredens van bekende Nederlandse arties ten, verschillende bands en straat artiesten betekent dat een muzi kaal feestje te worden. Verder staan er twee kermissen, een grote braderie en is er een rommelmarkt. Voor meer informatie over het pro gramma: visserijfeesten.nl. TIP 6 Vandaag staat op de boulevards van Vlissingen de nachtmarkt uit gestald. Van 19.00 uur tot 01.00 uur kan men hier lekker rondstruinen tussen de vele kramen. TIP 7 In de Grote Kerk van Burgh-Haam- stede geeft pianist Anton Nuijten een concert. Samen met anderen zingt hij ook zelf een combinatie van klassiekers en eigen werk. De toegang is gratis en het concert duurt van 20.00 uur tot 21.00 uur. In Cadzand kan je leren vliege ren met een powerkite. TIP 8 Wil je graag leren vliegeren, maar dan met een matrasvlieger? Dat kan, vandaag wordt er een lesje powerkiten gegeven op het strand in Cadzand. Met aanwijzin gen van een instructeur ga je vlie geren met matrasvliegers met 2, 3 of 4 lijnen. De les duurt ongeveer 30 tot 40 minuten en daarna mag er nog een half uur zelfstandig ge vliegerd worden. Voor meer infor matie: vvvzeeland.nl. TIP 9 In het bos van Kerkwerve op re creatieboerderij van Langeraad wordt vandaag een markt gehou den vanuit kofferbakken en aan hangers. Er rijdt een modelstoom trein rond en er kan vers gerookte paling zalm en forel gegeten wor den. Meer info: recreatievanlange- raad.nl/kofferbakverkoop.html. TIP 10 Wedstrijden met polospel van paard en mens, met als decor de Zeeuwse duinen. Vandaag vinden er polowedstrijden plaats in Aagte kerke. Van 16.00 uur tot 19.00 uur kan men aan de Hereweg 3 dit spel bewonderen. De toegang is gratis. Een glas-in- loodraam van 1.13 bij 3.30 meter. Het is speciaal in op dracht gemaakt met de lieve lingskleuren van de eigenaresse. Waar zijn we? Bij Willie Kort (64) uit Burgh- Haamstede. Gek op art deco en glas Mariska den Hartog Burgh-Haamstede -Willie Kort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38