Mannen stelen dure Mercedes TOT 50% 5 BLIKSEMSCHADE Een blikseminslag, vorige week vrijdag in zorgcomplex Theresiahof in 's- Heerenhoek, heeft voor flinke schade gezorgd. De bewoners zitten sindsdien zonder lift. En een aantal met de schrik nog in hun lijf. Ze zat op de galerij, vertelt Maatje Saaman, niet ver van de railing vandaan, en lekker in het zonnetje. „In de lucht zag ik een vliegtuig dat door een heel donkere wolk vloog. Ineens was er een giganti sche bliksemschicht. Echt zo'n pijl die naar beneden komt. En daarna overal vuur. En ik werd met stoel en al omver geblazen." Mevrouw Saaman is een nuch ter mens, maar is desondanks nog danig onder de indruk. „Ik hoop het nooit meer mee te maken. De vuurballen rolden door de straat. Toen ik omgevallen was, had ik even geen adem meer. M'n hart is daarna ook een paar dagen van slag geweest. Daar heb ik maar een pa- racetamolletje voor gepakt." Stekkers De bewoonster van complex The resiahof zit op dezelfde plek als tij dens de blikseminslag aan de kof fie. „Ik ben behoorlijk geschrok ken. Ik zag lijkbleek. Ik ben gelijk naar de stoppenkast gegaan. Daar was alles loeiheet. Ik heb alle stek kers er uit getrokken, maar een aantal dingen, zoals het modem, was al kapot. Daarna ben ik bij de lift gaan kijken en daar was het echt verschrikkelijk heet. De deur van de lift en alles eromheen was roodgloeiend." De schade aan de lift bleek dan ook behoorlijk groot en niet snel te herstellen. De gehele elektrische installatie moest vervangen wor den. Daardoor zitten de bewoners die slecht ter been zijn al bijna een week vast op hun eigen verdie ping. Saaman: „Ik zit hier mooi, De deur van de lift was roodgloeiend met prachtig uitzicht. Maar dat ben je na twee dagen echt wel beu, hoor. Dan wil je ook wel eens een keertje naar beneden." Piet de Winter is op bezoek bij Saaman voor zijn wekelijkse don- derdagochtend-koffie. „Wat nu naar boven komt, is dat er hier ei genlijk weinig zaken geregeld zijn", zegt hij. „Het is in ieder ge val niet duidelijk wie iets gaat doen in een noodgeval. Voor zulke situaties heb je duidelijke voor schriften nodig." Alarmbandjes De Winter geeft als voorbeeld de alarmbandjes die sommige bewo ners van Theresiahof dragen. „Die zijn ook uitgevallen. Maar die mensen weten dat helemaal niet. Stel dat één van die alleenstaanden de afgelopen dagen zou zijn geval len. Dan hadden ze op de alarm knop gedrukt in de veronderstel ling dat er hulp zou komen." Op de galerijen lopen drie da mes van R&B Wonen druk heen en weer. „We proberen wat brand jes te blussen", zegt Wendy Scheurwater. „Door de krant uit de brievenbus beneden te halen en een luisterend oor te bieden." Intussen is een monteur bezig met de reparatie van de lift. De hoop was dat het gisteren opgelost zou zijn, maar er ontbrak nog een onderdeel en vandaag wordt er verder gewerkt. Mevrouw Saaman telt haar zege ningen. „Als ik bij de railing had gestaan, was ik verkoold geweest", zegt ze. „Ik doe het nooit meer als het zulk slecht weer is." Twee mannen gingen er woensdagavond tijdens het uitladen vandoor met zijn peperdure Mer cedes. Het voertuig werd uren later na een wilde achtervolging gevonden in Knokke-Heist. Daders gepakt, maar auto flink beschadigd. „Hij werd gestolen waar ik bij stond", zegt Jansen. „Ongelooflijk." Drie seconden, langer was het volgens Jansen niet dat hij niet bij zijn auto stond. „Het was ongeveer 21.30 uur. Ik liep met boodschappen naar bin nen bij het restaurant en de kofferbak stond nog open", vertelt hij. „En toen gebeurde het. Twee mannen stapten de auto in en reden weg. Ik zag het zo gebeuren." De Mercedes (ver koopprijs ongeveer 145.000 euro) is uitgerust met een keyless-startsys- teem, waarbij het niet nodig is om een sleutel in het contactslot te steken. Als de sleutel in de buurt is van de auto kan die ge start worden. „De motor stond niet meer aan, maar de sleutel lag wel in mijn jas die in de wagen lag", legt Jan sen uit. „Je kunt dan toch wegrijden." Jansen sloeg meteen alarm en zag via een volgsysteem dat zijn auto richting de Belgische grens reed. De dieven wilden niet stoppen en dreigden zelfs op Belgi sche agenten in te rijden. Eén van hen loste een schot in een poging de auto te stoppen. Op de Zeedijk in Knokke-Heist kwam het voertuig tegen een be tonblok tot stilstand en werd het duo aangehou den. Jansen zag in de Belgi sche badplaats met eigen ogen hoe zijn auto in de takels hing. „Je bent elke dag keihard aan het werk en dan gebeurt dit. Ik kan dat niet begrijpen." De Mercedes blijft voor onderzoek in handen van de Belgische politie. ^ORTIMq; scotch&soda Süperdry vingino riverdale bloomings Gbp odine voor h&t M& Mzin op bdmdnt.nl vrijdag 3 augustus 2018 GO 'Met stoel en al omver geblazen' Willem Adriaansens 's Heerenhoek - Maatje Saaman, bewoner Restaurant-eigenaar André Jansen uit Sluis is vandaag weer hard aan het werk, maar de schrik zit er nog steeds in. Eldridge Pentury Knokke-Heist Maatje Saaman (midden) ontvangt Piet de Winter (links) en Cornelis de Winter (rechts) voor een kop koffie, fotomarcelledavidse Mare O'Polo BEAU^ONT. Rivièra Maison \/ANGUARD DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37