WIM HOFMAN Selfies Interior Ook religieuze mensen kloppen aan bij tattooshop Vlissingen 4 Kortingen tot 50% op designmeubelen Woontrend Zeeland Monnikenwerk Midzomernachtmarkt Een van de eerste vakantietochten die ik maakte, was er een die me vanuit Vlissingen naar Knokke voerde. Knokke was het buitenland. Mijn vader had een reisdocument waar ook mijn naam op stond. We gingen per fiets, hij op zijn heren fiets met fietstassen waar een fles limonade en boter hammen ingingen; ik op mijn rode doortrappertje. Het was al spannend om de veerboot naar Breskens op te gaan en dan naar Vlissingen te kijken dat steeds kleiner werd. En onderweg zag je nog een boei of een meeuw. Bij Breskens begon de echte fietstocht. Knokke was ver, maar ze hadden er lekker wafelijs en de zee leek anders dan in Vlissingen en er was geen overkant te zien, al moest in de verte Engeland lig gen. De terugreis was niet niks. Mijn vader moest me hele stukken duwen. Sindsdien heb ik meer gereisd. Omdat het moest, maar vooral ook omdat ik het graag wilde. Veel men sen willen reizen. Ze willen de wereld zien, be roemde bergen, torens, steden, kunstwerken. Het rei zen wordt gemakkelijk en comfortabel gemaakt. Niet iedereen gaat op een doortrappertje. Op sommige plekken in de wereld komen soms heel veel toeristen: in Venetië bijvoorbeeld gemiddeld 50.000 per dag en op hoogtijdagen het twee of drievoudige daarvan. (Er wonen nog zo'n 60.000 mensen). De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. Des te minder kleren er wor den gedragen, des te meer tatoeages worden er zicht baar, vooral deze zomer. Niet de kleding maakt de man, maar de naakte waarheid van zijn beelte nissen. In september 2017 ont stond in orthodox christelijk Ne derland een mediahype over ta toeëren. Op YouTube is een film pje te vinden van het Reformato risch Dagblad, opgenomen in een Zwolse tattooshop. Rob Boerman vertelt dat hij steeds vaker een christelijk symbool, een kruisje, biddende handen of 'meer katho liek' een Maria tatoeëert. Het tijd schrift Vrij Nederland kwam juist dit voorjaar met een fotoreportage van religieus getinte tatoeages. Op een christelijke hogeschool waar ik doceerde gaf ik les aan een Hij had op zijn kuit een tatoeage van bladeren en een Bijbeltekst die hem aansprak enthousiaste knul die evenals zijn groepsgenoten pastoraal werker wilde worden. Hij danste verdien stelijk en gaf hip-hop les in Gro ningen. Hij vertelde dat hij op zijn kuit een tatoeage van bladeren had met een Bijbeltekst die hem aan sprak. Binnen een mum van tijd stond hij op tafel, trok zijn broek op en sprak met passie over de wijze waarop hij zo op de dans school kon getuigen van zijn ge loof. Want het viel op en er werd naar gevraagd. Het was een uit zonderlijk en uiterst authentiek verhaal. Ik werd er stil van. Tatoeëren is zo populair dat nu zelfs mijn drie zoons bespreken wat zij kunnen laten zetten. En ik hoop maar dat ze nooit met spijt aan hun kleinkinderen hoeven uit te leggen dat ze tot het laten ta toeëren zijn overgegaan uit rebel lie tegen hun moeder en haar be krompen ideeën. De hilariteit is dan ook groot wanneer ik een middag zit te bellen met allerlei tattooshops om te achterhalen of de gesignaleerde trend ook Zee land heeft bereikt. „Hé mam, ga je nu zelf ook en wat wordt 't?" De ervaring in Goes is dat aan kleding herkenbare traditionele christenen bij de tattooshop hoog uit een vieze blik naar binnen werpen. Het idee van een trend leidt tot lachkriebels en de opmer king dat Zeeland wel vaker achter loopt. Maar een collega elders heeft juist in de eerste helft van dit jaar een aantal bewuste gelovigen bewerkt. Het gesprek met één van hen is juist gegaan over de motiva tie om de symbolen van geloof, hoop en liefde te laten tatoeëren. In Zeeuws-Vlaanderen heeft men ervaring met het tatoeëren van een alziend oog. Eén naaldkunste naar geeft aan dat ook symbolen uit andere religies zoals het boed dhisme worden gezet. Symbolen van kracht of het oneindige linkt hij ook wel aan de newagebewe- ging. Maar van een systematische toename lijkt geen sprake te zijn. Eenmaal bezig met het thema zie ik natuurlijk tattooshops op elke straathoek en zo tref ik twee jong volwassenen voor een gesloten deur. „We hebben om één uur een afspraak, ik ga voor het eerst", ver telt een nerveus ogende vrouw. Inmiddels zal ter herinnering aan Inmiddels zal ter herinnering aan een overledene een tekst bij haar sleutelbeen staan een overledene een tekst bij haar sleutelbeen staan. Wat weten zij over religie en tatoeëren? „Oh ja, mijn zwager is christelijk en hij heeft een alpha en omega laten zetten. Plotseling valt mij op dat haar vriend in sierlijke letters 'blessed' op een onderarm heeft staan. Of dat iets met religie te ma ken heeft? Hij lacht: „Ik heb een vaste baan, de auto waarvan ik heb gedroomd en deze geweldige vriendin. Ik ben een gezegend man!" Vrij dac 5 aucustus 1 9.00-01.00 UUR Met om o. 30 uur croots vuurwerk! vrijdag 3 augustus 2018 PM De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 0118 55 55 60 José Baars José Baars schrijft wekelijks over religie en kerken in Zeeland. Kijk voor haar blog op pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36