Financiering van 4,5 miljoen moet uit tal van bronnen komen Theresiahof in 's-Heerenhoek Rick van Drongelen Bewoners zitten na blikseminslag zonder is nog altijd opzijn plek bij HSV Van dat bedrag zouden gemeente en provincie samen met het Marie Tak van Poortvlietmuseum 1,6 mil joen euro voor hun rekening moe ten nemen. Nog eens 30 tot 40 pro cent zou via cultuurfondsen als de Bankgiroloterij moeten worden ge vonden. Een lening en crowdfun- ding dekken het restant. Dat is het plan waarmee de Stich ting Marie Tak van Poortvliet Mu seum Domburg gisteren naar bui ten kwam. Zo wordt volgens stich tingsvoorzitter Arnold van Houtum ingespeeld op de in 2015 vastgestelde beleidsvisie van het gemeentebestuur. In die visie wordt voorgesteld de locatie pal achter de centrale winkelstraat, waar het huidige Marie Tak van Poortvliet Museum is gevestigd, te ontwikkelen voor woningbouw en eventueel horeca. Ook de super markt Albert Heijn krijgt daarvoor een andere plek. Het Marie Tak van Poortvliet Mu seum werd in 1994 geopend. Het is gehuisvest in een replica van het tentoonstellingsgebouwtje, waarin Jan Toorop tussen 1910 en 1921 zo- merexposities op het Domburgse duin inrichtte. Momenteel komen er tienduizend bezoekers per jaar. Er is één tentoonstellingszaal, waarin jaarlijks tussen april en no vember twee exposities worden ge organiseerd. Grote stap Van Houtum denkt met de verhui zing naar het nieuwe museum in het Nehalenniagebied een grote stap vooruit te kunnen maken: be ter bereikbaar, beter zichtbaar en het hele jaar open, zowel 's morgens als 's middags. Een verdubbeling van het aantal bezoekers tot twin- tiduizend per jaar is volgens recent onderzoek realistisch. De Amsterdamse architect Cees Dam, die ook het huidige museum gebouw tekende, heeft een ont werp gemaakt voor het nieuwe museum: twee expositiezalen van elk 150 vierkante meter, een studie- Zo krijgen we eindelijk ruimte om de collectie van 180 werken te laten zien en documentatiezaal, een muse umwinkel, een kelder voor opslag en een museumcafé met zeezicht. Van Houtum: „Zo krijgen we ein delijk ruimte om de collectie van 180 werken, die we in de loop van de afgelopen jaren hebben opge bouwd, te laten zien. Nu ligt het merendeel opgeslagen bij de Stich ting Cultureel Erfgoed Zeeland. De doelstelling van ons museum was altijd het accent te leggen op kun stenaars die in de periode 1870 tot 1930 in Domburg actief waren. Dat blijft het hoofdaccent.'" In de nieuwe opzet is samenwer king voorzien met EuroArt, de Eu ropese Federatie van Kunstenaars kolonies. Het plan is om in het museum een studiecentrum te vestigen waarin vierhonderd kunstwerken plus nog eens een bibliotheek met zesduizend boeken zullen worden ondergebracht. Hij twijfelde een tijdje, maar uiteindelijk sprong het hondje toch in de uitgestrekte armen van zijn baasje. En daarna dobberden ze samen in de zachte golven van het Grevelingenmeer, alsof ze nooit anders deden. It vrijdag 3 augustus 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl lift» ZEELAND 5 ZEELAND10 Plan nieuw museum Domburg Een nieuw kunstmuseum voor Domburg. Op een A-locatie: het Nehalenniagebied onder aan de duinen bij de Watertoren. Kos ten: 4,5 miljoen euro. Jan van Damme Domburg - Arnold van Houtum, voorzitter FOTO ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33