Leuaens Nelly Frijda met Frits Lambrechts in Zeeuwse film Jongetje verdrinkt bijna in zwembad Terneuzen Geen vuurwerk op Visserijfeesten 2 MAAN LEO Column DESTELLING Vandaag: Ik maak me zorgen om de droogte Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE KOFFIE? Bierens opnieuw lijsttrekker VVD Gedenkplek voor verdronken meisje HENGSTDIJK Blauwalg in Vogelkreek Nelly Frijda speelt samen met Frits Lambrechts de hoofdrol in de korte Zeeuwse speelfilm 'En ik van jou'. De opnamen werden gisteren in woonzorgcentrum Scheldehof in Vlissingen afgerond. 'En ik van jou' is geregisseerd door Maarten Swaan. Het verhaal gaat over de liefde tussen een ouder echtpaar dat leeft op een gesloten afdeling voor alzheimerpatiënten. Dat Lambrechts meedeed, was al bekend. De medewerking van Frijda werd tot en met de opnamen geheimgehouden De film is onderdeel van het pro ject FilmstarZ van Stichting Filma- lot. Dat biedt jaarlijks drie aanko mende regisseurs de kans hun eer ste korte film te maken, onder be geleiding van coaches. Naast Swaan zijn dit jaar Jesse de Vries en Pien Vroonland geselec teerd. De Vries nam vorige week 'Kras lot' op. Daarvoor wist hij Hans van der Togt en Heddy Lester te strikken. Volgende week zijn de draaidagen van 'Stofje', de film van Vroonland. De films gaan in november in Ci- neCity in Vlissingen in première. De jury bekroont de beste film met de Gouden Zeester. ZEELAND 3 Het jongetje ontsnapte even aan de aandacht van zijn ouders en kwam in het diepe water terecht. Zijn va der merkte op tijd het spartelende jongetje op en haalde hem uit het water, laat het zwembad weten. Lifeguards boden aan de kant hulp, maar beademing was niet no dig. Twee ambulances en een poli tieauto waren ter plaatse. Het kind is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis. Het zwembad liet gisteravond weten dat de schrik er bij het gezin, bezoekers en medewerkers goed in zat. Het personeel kreeg extra na zorg om over de schrik heen te ko men. Het was gisteren druk in het zwembad. Woordvoerder Saskia de Vries van de gemeente Terneuzen benadrukte dat een ongeluk in een klein hoekje zit. „Juist als het zo druk is, is het van belang elkaar en zeker kinderen goed in de gaten te blijven houden. Kinderen zijn vlie gensvlug en voordat je het weet zijn ze verdwenen." Het zwembad gaat nog na hoe het een en ander kon gebeuren. De jubileumeditie van de Visserij feesten in Breskens wordt zondag niet knallend afgesloten. Een vuur werkshow is te gevaarlijk, vanwege de droogte. De organisatie komt nu met een lasershow. Het vuurwerk op zondagavond is een geliefde traditie. Vanwege het 65-jarig bestaan van de Visserijfees ten zou het vuurwerk een nog gro ter spektakel zijn dan andere jaren. Ware het niet dat de aanhoudende droogte roet in het eten gooit. Voorzitter Lucien van den Broecke van het visserijcomité is er nuchter onder, het is overmacht. „De Veiligheidsregio, de provincie en de gemeente Sluis vinden het ri sico op brandgevaar te groot. Wij staan volledig achter die beslissing. Als er iets gebeurt, vergeef je het je zelf niet. We krijgen veel berichten op Facebook van mensen die het begrijpen." De Visserijfeesten worden van vandaag tot en met zondag gehou den. Het hele programma is te vinden op visserijfeesten.com. Dan slaat de wrede twijfel toe. Heeft u het recept wel goed gelezen? Jarenlang bent u voor het lapje gehouden. Schaamte loos, genadeloos voorgelo gen. En niet door een enkele snoodaard. Nee, een conglome raat van leugenaars heeft u be wust besjoemeld, beduveld, be dot, beetgenomen. Maar vandaag zullen uw ogen geopend worden. Vanaf vandaag zal u niet langer in duisternis verkeren. Ik zal de waarheid aan het licht brengen. De leugen ontmantelen. Uw le ven zal nooit meer hetzelfde zijn. Bent u er klaar voor? Hier komt-ie: het is niet moge lijk om uien in vijf minuten goudbruin te fruiten, laat staan te karameliseren. Het is zelfs niet mogelijk om dat in tien of twin tig minuten te doen! Nee, er zijn minstens veertig (40!) minuten voor nodig. Bijna elk recept dat u ooit gelezen heeft start met een grove leugen. als basis voor een saus, curry, soep of stoof. Iedere keer dat u dat uitje vol goede hoop in een pan gooit en verwachtingsvol vijf minuten roert tot de snippers lichtbruin worden zoals het re cept beschrijft. Iedere keer die te leurstelling. Uw uien zien nog lijkbleek en zijn amper zachter dan vijf minuten geleden, of ze zitten vol bittere, aangebrande stukjes. Dan slaat de wrede twij fel toe. Heeft u het recept wel goed gelezen? Heeft u wel goed op de klok gekeken? Stond het vuur te hoog, of te laag mis schien? Wat is er mis met u dat uw uien alweer niet de beloofde gouden kleur, zachte substantie en zoete smaak hebben gekregen? heeft alles goed gedaan. Het frui ten of karameliseren van een ui kost tijd. Tijd die de schrijvers van uw favoriete kookboek liever wensen te verdoezelen. Als elk gerecht minstens veertig minu ten zou kosten voor slechts het fruiten van de uitjes, zou nie mand meer aan het recept begin nen. En dus zijn wij jarenlang voorgelogen! Het is maar dat u het weet. vrijdag 3 augustus 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Wildkamperen moet kunnen 838 reacties i4*VV MIDDELBURG Kees Bierens is volgend jaar opnieuw VVD-lijst- trekker bij de verkiezin gen voor Provinciale Sta ten. Het bestuur van de VVD Regio Zuid heeft hem voorgedragen. Bierens is sinds 2003 Statenlid en leidt sinds 2011 de VVD-fractie. In 2015 fungeerde hij voor het eerst als lijsttrekker. Het partijbestuur kiest bewust voor een ervaren voorman, omdat een groot deel van de huidige fractie na de verkiezin gen niet zal terugkeren. De verkiezingen voor Provinciale Staten zijn op 20 maart 2019. BRUINISSE De familie van het 14-ja- rige Duitse meisje dat dinsdag verdronk in de Oosterschelde bij Brui- nisse, heeft woensdag een gedenkplek ingericht op de plek van het onge luk. Het altaartje maakt onderdeel uit van een boeddhistische ceremo nie. De ceremonie werd in het bijzijn van een monnik gehouden. Mede werkers van Frituur de Grevelingendam, die ge tuige waren van het on geluk, hebben het op zich genomen om elke dag wat wierook op het al taartje te branden. In de Vogelkreek in Hengstdijk komen gif tige blauwalgen voor, zo blijkt uit onderzoek van waterschap Schelde- stromen. De Provincie waarschuwt voor zwemmen in de Vogel kreek. Aanraking met blauw algen kan leiden tot irri taties aan ogen of huid. Hetzelfde geldt voor het binnenkrijgen van water waarin blauwalg zit. De waarschuwing geldt voor zowel mens als dier. Rolf Bosboom Vlissingen Tt i.0 Filmopamen met (vlnr) Nelly Frijda, regisseur Maarten Swaan, Frits Lambrechts en pianist Mark van der Feen. foto lex de meester Een jongetje van twee jaar is gistermiddag bijna verdronken in het buitenbad van sportcen trum Vliegende Vaart in Terneu zen. Jeffrey Kutterink Terneuzen Sophie Stockman Breskens Iedere keer dat u een uitje snijdt Niets. Er is niets mis met u. U

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2