€6, 5 augustus landelijke voorpremières 27 Bestel nu via pzc.nl/poeh In eerste instantie had regisseur Kevin Mac- donald helemaal geen zin om een film over Whitney Houston te maken. Hij was geen grote fan van haar muziek en had het gevoel dat alles over haar tragische leven al bekend was, sinds haar dood op 48-jarige leeftijd in een hotelkamer in Beverly Hills. Pas toen hij in contact kwam met de voormalig agent van Houston ging hij overstag. Macdonald besefte hoe groot de impact van de zangeres op de popcultuur was geweest met hits als I will always love you en I wanna dance with somebody. Ze schit terde ook in de film The Bodyguard. Bovendien kon hij amper bevatten dat een inne mend mens als Whitney zo droevig aan haar einde kwam. „Haar leven is één grote klassieke tragedie." Macdonald had wel een voorwaarde: alle mede werking van de nabestaanden. Niet nog eens Mick De regisseur had eerder een slechte ervaring op gedaan met een documentaire over Mick Jagger, Being Mick (2001) tijdens het opnemen van diens soloplaat Goddess in the Doorway. „Bij dat project werd ik beperkt in mijn mogelijkheden als filmmaker. Dat wilde ik niet nog een keer mee maken." Zijn eis om helemaal zijn gang te gaan met zijn film over Houston werd wel ingewilligd. „Van vrij wel iedereen uit de omgeving van Whitney kreeg ik medewerking", aldus Macdonald, die in 2012 nog een documentaire over Bob Marley maakte. De Schot staat in filmkringen bekend om zijn veelzijdigheid. Op zijn naam staan ook de speel film The Last King of Scotland (2006) en de met een Oscar bekroonde documentaire One Day in Sep tember (1999) over de aanslag op de Israëlische ploeg tijdens de Olympische Spelen in München. De documentaire Whitney leunt zwaar op nooit eerder vertoonde privéopnamen van Whitney in familiekring. Knuffelend met haar moeder (zange res Cissy Houston), dollend met haar broers, aan geschoten op een verjaardagsfeestje en biddend met de bijbel in de hand voordat zij moet optre den. In een opname met haar moeder haalt ze ge nadeloos uit naar de beperkte zangkwaliteiten van haar concurrentes Janet Jackson en Paula Abdul. Drugsverslaving De interviews in de film zijn verbazingwekkend openhartig, soms zelfs op het pijnlijke af. „Voor veel van haar familieleden waren deze gesprekken voor de camera een vorm van therapie", beweert regisseur Macdonald. Zo praten haar broers open lijk over hun eigen drugsverslaving en over die van hun zus Whitney. Een van die broers, halfbroer Gary Garland- Houston, bevestigt hoe zijn zusje op jonge leeftijd door tante Dee Dee Warwick (zus van zangeres Dionne) als kind werd misbruikt. Ook hij was een slachtoffer van die inmiddels overleden tante. Het is de belangrijkste onthulling uit de film. De filmbiografie gaat in op het seksuele verleden van Whitney. Haar uit de school klappende sty liste verklaart dat de zangeres 'er wel pap van lustte'. Mannen liepen in haar gloriejaren achter haar aan, onder wie Eddie Murphy en Robert de Niro. Om haar driften te beteugelen, gaf haar los lippige styliste Whitney bij wijze van grap een dildo. Biseksueel Enkele vertrouwelingen in de film beweren dat Whitney biseksueel was en door het misbruik niet goed raad wist met haar seksuele identiteit. De enige omissie is dat Macdonald er niet in slaagde haar minnares en boezemvriendin Robyn Crawford voor de camera te krijgen. „Zij heeft ons heel lang aan het lijntje gehouden. Uiteindelijk weigerde ze." Ex-echtgenoot Bobby Brown, die meewerkte aan Whitneys ondergang, verschijnt wel voor Macdonalds camera. Al weigert hij de vraag of het drugsgebruik Whitney fataal werd te beantwoor den. Eigenlijk hoeft dat ook niet. De overige ver klaringen in de documentaire zijn meer dan dui delijk. Whitney wordt volgende week op de geboortedag van de zangeres (9 augustus 1963) een keer in 114 Neder landse bioscopen vertoond. Daarna in 17 theaters. Beleef een hartverwarmend avontuur met de hele familie in Disney's Janneman Robinson Poeh! Poeh en zijn vrienden verlaten het Honderd Bunderbos en schieten de inmiddels volwassen geworden Janneman Robinson te hulp in London! Exclusief via uw krant vooi slechts vrijdag 3 augustus 2018 Ab Zagt Bovenaan, met haar man Bobby Brown. Op de onderste foto poseert ze met haar moeder Cissy en dochter Bobbi Kristina, die op haar 22ste stierf, foto's eone II ©2018 Disney

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27