Hillary Clinton gaat tv-serie maken O Leven Whitney Houston was een Voor dé documentaire over Whitney Houston kreeg regisseur Kevin Macdonald alle medewerking van nabestaanden. „Veel familieleden zagen deze film als een vorm van therapie." Zangeres werd door iedereen verraden 26 MEDIA &CULTUUI ANGELA KIJKT EVEN GEENTV Quote van de dag AFZAKKERTJE Ik was losser, er mocht gelachen worden. Dat was wennen, ook voor de kijkers Na een gastrol in de Amerikaanse dramaserie Madam Secretary werkt voormalig presidents kandidaat Hillary Clinton aan een nieuw pro ject. Samen met regisseur Steven Spielberg gaat ze een televisieserie maken. Clinton maakt met de verfilming van het boek The Woman'sHour: The GreatFight to Win the Vote haar debuut als tv-producent. Het boek, ge schreven door Elaine Weiss, kwam eerder dit jaar uit. Het verhaalt over de Amerikaanse acti visten die vochten voor stemrecht voor vrouwen en de aanpassing van de wet. De 70-jarige Clinton zal volgens de vakwebsite Hollywood Reporter actief betrokken worden bij het script, de regie en de casting van acteurs. De Amerikaanse politiek brengt vaak series voort, maar medewerking van een hooggeplaatste po liticus is minder gebruikelijk. De grote recente hitserie over de Amerikaanse politiek is House of Cards op Netflix. Özcan duikt in voetbal- journalistiek Paulusma in ziekenhuis wgei f WHITNEY Samen met Steven Spielberg gaat de voorma lige presidentskandidaat een serie maken over de strijd voor het vrouwenstemrecht. vrijdag 3 augustus 2018 Amerikaanse modesites raakten gisteren niet uitgepraat over de Versace-laarzen van Jennifer Lopez. Fans op social media die een iets te snelle conclusie trokken, dachten dat de 49-jarige zangeres verge ten was haar broek op te hijsen. „Nu snap ik waar 'J-low' voor staat", grapte een twit- teraar. fotobrunopress RADIO Özcan Akyol verdiept zich voor Radio 1 in voetbaljourna- listiek. Vanaf vanmiddag (13.30 uur) is Studio Eus vijf weken lang te horen. Akyol ontvangt onder anderen Tom Egbers en Wil- fred Genee. TELEVISIE Vaste kijkers van Piets weer bericht op SBS 6 missen sinds twee avonden hun weerman Piet Paulusma. Hij ligt in het ziekenhuis met darmproblemen. „Het gaat naar omstandighe den redelijk goed met mij", zei hij tegen Omrop Fryslan. V ■u klassieke tragedie tSSéJf. M>: .V IV, DOCUMENTAIRE Regie: Kevin Mac donald. Met Bobby Brown. Als kind had zangeres Whitney Houston (1963-2012) vaak het gevoel dat de duivel haar op de hielen zat. „Maar hij zal mij nooit te pakken krijgen", dacht zij toen hoopvol. De voorspelling kwam helaas niet uit. Ze raakte verslaafd, be landde in een destruc tieve relatie met haar jaloerse collega Bobby Brown, werd het mik punt van spot in de media en vervreemdde tijdens haar leven steeds meer van haar dochter Bobbi Kristina. Whitney stierf in een hotelkamer in Beverly Hills. Haar dochter Bobbi Kristina over leed op 22-jarige leef tijd, ook veel te jong. Fans kennen deze fei ten uit het leven van Houston al. Nooit eer der is het leven van de zangeres zo uitgediept en voorzien van ver bijsterende getuigenis sen van direct betrok kenen, als in de docu mentaire Whitney van regisseur Kevin Mac donald. De cineast schetst hoe Houston van de hemel in de hel belandde. Hij toont beelden van haar optredens in het gos pelkoor waar haar ta lent voor het eerst werd ontdekt. Religie speelde aanvankelijk een grote rol in het leven van de zangeres. In een fragment staat Whitney als jong meisje, fotoeone zij met haar groepsle den voor een optreden te bidden in de gang van de concerthal. Op dat moment is zij ook zwaar verslaafd, vooral door toedoen van haar broers, die dat ruiterlijk bekennen, en haar partner en col lega Bobby Brown, die in de film ook aan het woord komt. Op de vraag of Houston door drugsgebruik om het leven is gekomen, wil Brown voor de camera niet ingaan. Haar fami lieleden zijn daar wel helder over: geen twij fel mogelijk. De kijker krijgt bij deze beelden de rol van voy eur, zo intiem zijn de details die worden ge presenteerd. Het voelt ongemakkelijk om te kijken naar een vrouw die werd verraden door iedereen die van haar profiteerde: haar vader, moeder, broers, echtgenoot, zakelijke partners en misschien ook wel door zichzelf. A.Z. Rik van de Westelaken in de VARA-gids over zijn geflopte quiz bij SBS 6. De presentator is terug bij de NPO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26