BINNEN&BUITEN Grijp die pallets BINNEN BUITEN 25 V Hieke klust buiten Zorgvuldig (of iets minder zorgvuldig) ingepakte kofferbakken en volge- stapelde achterbanken: we zien ze de komende weken overal. Wij vragen: mogen we even kijken? f k schrik elke keer als ik die ifa Kever zie staan en bedenk dat we daar helemaal mee naar Mongolië moeten", zegt Ramon van der Valk (25) droogjes. Wie zou niet terugdeinzen bij het idee 15.000 kilometer af te moeten leggen door de bergen en over onverharde wegen van onder meer Iran, Azerbeidzjan en Mongolië met een Volkwagen Kever uit 1983? Toch is dat wat de twee neven Ra mon en Nick O vereinder (24) gaan doen. Nick hoorde van de Mongol Rally toen hij op reis was in Austra lië. Een backpackmaatje vroeg of zo'n trip niks voor hem was. Voor de grap appte hij zijn neef en goede vriend Ramon: 'Hé, dit moeten we gaan doen!' Ramon appte voor de grap te rug: 'Ja joh, is goed.' Zo gezegd, zo gedaan. De jongens vroegen Nicks broer Oscar erbij - die stapt in bij Iran, meer vakantiedagen kon hij niet opnemen - en schreven zich in. Nick: „Het is weer eens wat anders dan kamperen in Frankrijk." Ramon: „Al wisten we toen niet he lemaal waar we aan begonnen." Want de voorbereidingen voor de rally zijn niet kinderachtig te noe men. Zo vertelt Nick over de acht visa die hij moest aanvragen voor het rei zen door zeventien landen. En hij moest überhaupt opzoeken waar lan- den op de route als Oezbekistan, Kir gizië en Tadzjikistan liggen. En dan die auto. Daar hebben ze maanden naar gezocht. Uiteindelijk vonden ze 'm in Oost-Souburg, Zee land. De rit naar huis was de eerste uitdaging. Nick: „De kever was door de apk gekomen, maar dat had niet gemogen. Niet alles was in orde, om het zo maar te zeggen." Lang verhaal kort: zo'n beetje alles aan de kever hebben ze vervangen. Nieuwe schokbrekers, nieuwe rem- We wisten in het begin niet exact waar we aan begonnen men, een nieuwe radio met extra grote boxen - belangrijk als je 15.000 kilometer gaat rijden - en een maand geleden hebben ze nog even het mo torblok eruit getild. Toch is het de vraag of dat kleine, oude bakkie het gaat houden. „Tot aan Istanbul zitten we goed met Volkswagengarages op de route. We hebben ook al opge zocht wat Kever betekent in het lürks: fosfos. Maar na Turkije wordt het moeilijk." Gelukkig kunnen de jongens zelf ondertussen ook aardig WIE? goed sleutelen en ligt er een voor raadje reserve-onderdelen in de kof ferbak. Nicks moeder repareert nog even de scheur in de voortent op haar naaimachine. Onderbroek En hoe zit dat inpaktechnisch? Deze serie gaat tenslotte over de kofferbak, die bij een Kever overigens niet aan de achterkant maar aan de voorkant zit. „Ook dat is een uitdaging", zegt Ramon. „We maken er continu grap jes over. Er kan zo weinig mee, dat we al hebben geopperd om onze onder broeken maar te delen. Ik de ene kant, Nick de andere kant." Toch hebben ze ruimte gevonden voor een pot pindakaas, een pak ha gelslag en zestien pakjes instant noodles. Ook hebben ze overwogen om één tent mee te nemen, maar het zijn er toch drie geworden. „Na zo'n hele dag met z'n drieën in de auto, is een beetje privacy wel prettig." Over privacy gesproken: die rit gaat zes weken duren, waarvan ze elke dag zo'n zes tot acht uur in de auto zitten. Gaan ze dat trekken met el kaar? „Nou, ik ken 'm al een tijdje", zegt Ramon met typische West- landse nuchterheid. „Stel dat ik deze rally met iemand anders zou moeten rijdenik zou zo gauw niemand we ten." Nick: „Volgens mij zijn we een goed team." Ramon: „Nou, dat moet nog blijken natuurlijk." Een bank Een tafel Een plantenbak vrijdag 3 augustus 2018 GO In de fosfos naar Monaolië Jette Pellemans De kever kwam door de apk, maar dat had niet gemogen. Niet alles was in orde. fotoshodycareman Nick Overeinder Wie: Ramon van der Valk (25) en Nick Overeinder (24) uit Honselersdijk (Westland). Ramon maakt constructieteke ningen voor de scheepsbouw, Nick is werkvoorbereider bij een kassenbouwer. Bestemming: Mongolië, met een Volkswagen Kever uit 1983. Hieke Grootendorst klust deze zomer buiten. Vandaag is ze creatief met pallets. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Het komt weieens voor datje ineens een aantal pallets kunt krijgen. Tja, denk je dan. Wat moet ik ermee? Ze zijn vast ergens handig voor, maar op dat moment schiet je nét niet te binnen waarvoor. Of je ziet dat anderen creatief met pal lets zijn geweest. Je denkt: wat leuk! Maar hoe doe ik dat zelf? Mijn tip: neem altijd een aanbieding voor pallets aan. Je kunt er altijd wel iets van maken. En origi neel is het sowieso. Hiernaast zie je hoe je een tafel, een stoel of een plantenbak van pallets fa briceert. Stapel twee of drie pal lets op el kaar tot je de ideale zithoogte bereikt. Zet er een pallet rechtop achter als rugleuning en schroef deze vast. Is het zo gemakkelijk? Ja dus! Al moet je 'm natuurlijk nog wel schu ren. Leg er fijne kussens in en neem plaats. Haal van één pallet wat plan ken af. Gebruik die om de gaten van een andere pallet op te vullen. Wel zo handig als je een glas op tafel wilt kun nen zetten. Schuur de splin ters van de planken af en zet de tafel in de beits of lak, dan blijft-ie langer mooi. Kaarsje erop, wijntje erbij, kaasplankje ernaast en genieten maar. Deze planten bak is ide aal voor op bal kons. We gaan verti caal tuinieren. Leg de pallet op de grond en span jute over de platte bovenkant. Zet 'm dan rechtop en span anti-worteldoek over de onder-, achter- en zijkanten. Vul de pallet via de bovenkant die nog open is met potgrond. Maak openingen in de jute. Hierin kun je plantjes zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25