m t 2 van de 3 €430 EN 23 -SUNSHINE STATE- Griekenland Hij wordt op tal van plaatsen in Grie kenland gemaakt, maar de beste zoete muskaatwijn komt van Samos. Verbouwd op piepkleine akkers, ver scholen in de bergen. Niet om 's avonds bij weg te dromen, maar een heerlijke verrassing bij of na het des sert. Turkije Hij is buiten Turkije nauwelijks te vinden omdat r— de Turken zelf vaak de complete oogst opdrinken. Maar thee van de Zwarte Zee kust, omgeving Rize, is van on- Proef het verschil met de olijfolie uit onze Nederlandse supermarkten gekend goede kwaliteit. Bij elke slok proefje thuis weer even de Turkse gastvrijheid. Oostenrijk De alpenden is een zeldzame boom die in de Alpen groeit boven de 1800 meter, daar waar andere bomen het opgeven. Op verschillende plaatsen, zoals in het Pitztal, wordt van het zaagafval van deze boom de heilzame Zirbenöl gemaakt. Enkele druppels van het extract op je kussen en je hart maakt 's nachts een paar duizend slagen minder. Wetenschappe lijk bewezen! België Koop in een van de prachtige Bel gische abdijen nu eens geen trappist, maar een medaillon van Christoffel, de bescherm heilige van de reiziger. Of je erin gelooft doet er niet zoveel toe, het gaat om het idee dat je, waar je ook gaat, nooit alleen bent. Groot-Brittannië Een twijfelgevalletje. Gaan we voor de typisch Britse humor (denk Of je in Christoffel gelooft, doet er niet toe. Het gaat om het idee dat je nooit alleen bent T-shirt of mok met gekke opdruk) of kiezen we voor de literatuur die ner gens ter wereld zo met het landschap is verbonden als hier? De schrijverij toch maar. En als het even kan, be zoek je daarvoor Hay-on-Way, boe- kendorp sinds 1961! Op zoek naar werk van Dylan Thomas. Verenigde Staten Ai, Amerika, de hemel op aarde waar het souvenirs betreft. Van T-shirts en jeans tot sneakers en elektronica, je kunt je er rijk aan kopen. Maar of dat prijsvoordeel na verloop van tijd nog altijd een glimlach op het gezicht to vert. Koop er voor de zekerheid een kentekenplaat bij. Liefst van Florida, met als slogan 'Sunshine State'. Heer lijk om daar op een herfstige dag nog eens naar te kijken. vrijdag 3 augustus 2018 GO geven we gemiddeld uit aan souven rs 69% van de mensen zegt een souvenir als cadeautje niet te waarderen 18% van de souvenirs belandt in een kast Zoete wijn De beste thee Wonderolie Een Christoffeltje Een boek ILLUSTRATIE ANNE STALINSKI Kentekenplaat X17BKZH Nederlanders weten niet welke douaneregels gel den voor souvenirs van buiten de EU of meer voor een souvenir? Dan moet je belasting betalen bij de douane

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23