v Bij Ajax moetje nu vechten voor je plek voor AZ ïï5paB>. SI ■Bv' £-pHfe< 41 ■nit Vitesse klaart thuis het klusje, nu wacht FC Basel 19 veel raakpunten, nu tegenover elkaar ...mM Feyenoord mist tweetal spelers 'W t. thans, buiten de lijnen. Daarbinnen waren ze feitelijk identiek: op en top professional, nooit verzakend en, zoals Fred Rutten het doorgaans zegt 'geil om te winnen'. Overeenkomsten Een eigenschap die Van Bronck horst als trainer eveneens eigen is, dat heeft hij inmiddels wel bewe zen met vier prijzen in drie seizoe nen. Of Van Bommel hem daarin volgt bij PSV? De aanloop kent in elk geval overeenkomsten, consta teert zijn vakgenoot in Zeist. „Het is goed dat Mark Bert van Marwijk achter zich heeft. Als jonge trainer heb ik ook veel profijt gehad van de aanwezigheid van Dick Advocaat." Van Bommel knikt instemmend. Waarmee het perspraatje al eindigt voordat het goed en wel begonnen is. Grote kans dat ze tijdens hun ritje naar huis lachen om de onver mijdelijke vragen van de verslagge vers. Zorgvuldig afgewimpeld met hun onvermijdelijke antwoorden. Maar ja, zo weten de kleedkamer vrienden van weleer, het hoort bij het leven dat ze tegenwoordig lei den. Dat van serieuze voetbaltrai ner. De fraaie overwinning (1-3) van een hoopgevend Ajax leverde donderdagavond niet louter ge lukkige gezichten op in het sta dion van Sturm Graz. Tussen de interviews gevende Carel Eiting en de lachende Noussair Mazraoui liep reserveklant Ras mus Kristensen en de minder vrolijk kijkende Donny van de Beek. Kristensen had al weinig perspectief, laatstgenoemde zat in Graz opeens op de bank. Het sei zoen is net begonnen en de con currentiestrijd bij Ajax barst al los. Er was van euforie geen sprake bij Ajax, dat als het van Standard Luik in de volgende voorronde wint Slavia Praag of Dinamo Kiev treft. Eerder maken de spelers zich druk om hun eigen positie in het veld. Bijna niemand is zeker van zijn plek en dat komt niet alleen door het nieuwe aankoopbeleid van de club. Er is bijvoorbeeld ook de uitste kende ontwikkeling van twee jonge spelers die de afgelopen ja ren veel minder gehypet zijn dan hun talentvolle leeftijdsgenoten en waarvan bijna niemand had verwacht dat ze zich zouden ont wikkelen zoals ze dat nu doen. Behalve trainer Erik ten Hag dan, die had al eerder blijk gegeven van zijn vertrouwen in Eiting en Mazraoui. „Ik ben heel blij met die jon gens", zegt Ten Hag. „Zij zijn de levensader van Ajax. Vorig jaar hebben ze niet eens veel gespeeld, terwijl ze nu op zo'n Europees po dium goed staan te spelen. Dat is mooi om te zien." De reservebeurt van clubjongen Van de Beek, die er toch een aardig seizoen op heeft zitten, was het gevolg van tactiek. Dat zei Ten Hag na de wedstrijd. De oefen- meester wilde per se met echte buitenspelers spelen en dus niet met Hakim Ziyech aan de zijkant, zoals in de thuiswedstrijd. En dus schoof Ziyech een linie naar ach teren, had Tadic zijn eerste basisplaats en verdween Van de Beek uit het elftal. Eiting en Mazraoui zijn de levensader van Ajax. Ik ben heel blij met die jongens In het perfecte plaatje van Ten Hag moeten er met verschillende speelstijlen gespeeld kunnen worden. Dat kan met de huidige talentvolle spelersgroep, die is ge modelleerd om kampioen te wor den én om goed te presteren bui ten de landsgrenzen. Juist daar hanteren opponenten vaak an dere speelwijzen. club dan toch te makkelijk gedacht over het vertrek van Alireza Jahan- bakhsh en Wout Weghorst? De twee pijlers onder het succes van de vorige jaargang, die allebei voor veel geld vertrokken naar het buiten land. Hun vertrek was lang van te voren aangekondigd, maar hun ver vanging is nog niet op orde. AZ speelde in de tweede helft een soort alles-of-niets-voetbal dat niet echt van de grond kwam. In Alk maar is de heimwee naar het mooie vorige seizoen nu al groot. ir F3lr m -> vrijdag 3 augustus 2018 GO nu even rivalen Giovanni van Bronckhorst (vooraan links) met Robin van Persie, Luuk de Jong en Mark van Bom mel tussen enthousiaste fans in Zeist, fotoanp ...vo'Y?' ROTTERDAM Nicolai Jorgen- sen en Yassin Ayoub komen nog niet in actie voor Feyen oord in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Ze zijn nog on voldoende hersteld van hun blessures. Beide spelers ont braken zondag ook al tijdens de gewonnen oefenwedstrijd tegen Levante: 2-1. Bij het soepel draaiende Ajax is nu al een hevige concurrentie strijd losgebarsten om een ba- sisplek. Een logisch gevolg van een goede ontwikkeling van de eigen jeugd en gericht aan koopbeleid. Nik Kok Amsterdam - Erik ten Hag (48) -4 Jongeling Carel Eiting (m) is een van de spelers die zijn kans lijkt te grijpen bij Ajax onder lei ding van trai ner Erik ten Hag. FOTOANP Scoreverloop: 28. Islamkhan (str.) 0-1, 41. Til 1-1,90+4. Koopmeiners (str) 2-1. Geel: Bizot, Ouwejan, Plotnikov, Barbosa, Midtsjo, Voro- govskiy. Opstelling AZ: Bizot, Svensson, Hat- zidiakos, Vlaar (57. Boadu), Ouwejan, Til, Midtsjo, Koopmeiners, Rotariu (53. Bel Has- sani), Friday, Idrissi. .a». ■■Bss 1 Vitesse Viitorul ARNHEM Vitesse heeft de eer ste horde in de overlevings tocht door Europa succesvol genomen. De eredivisionist ver sloeg gisteren met pijn en moeite FC Viitorul Constanta in de Europa League: 3-1. Die zege was na het gelijke spel van vo rige week in Roemenië (2-2) vol doende voor een plek in de derde kwalificatieronde. Vitesse treft in die volgende voorronde FC Basel, de club van ex-Vitessenaar Ricky van Wolfs winkel. De Zwisterse topclub stroomt in vanuit de CL. Vitesse begon goed aan het duel. Tim Matavz maakte de openingstreffer. Bryan Linssen verdubbelde snel na rust de marge. Direct na de 2-0 maakte Denis Dragus de Roemeense aansluitingstreffer. Roy Beerens besliste de wedstrijd: 3-1. Scoreverloop: 23. Matavz 1-0, 48. Linssen 2-0,50. Dragus 2-1,77. Beerens 3-1. Geel: De Nooijer, Houri, Büttner, Beerens. Opstelling Vitesse: Eduardo; Karavajev, Thelander, Clarke-Salter (58. Van der Werft), Büttner; Foor, Serero, Bero (57. Bruns); Beerens, Matavz, Linssen (90+2. Gong). Deceptie bij AZ-spelers Bizot, Midtsje en Vlaar (vlnr). fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19