m m Company mmm gu 16 Apple is een biljoen waard Nooit eerder was een bedrijf zoveel waard, maar Apple flikt het. De marktwaarde is 1 biljoen Amerikaanse dollar. Wat koopje daarvoor? Kort 'Zomers weer een probleem voor kledingwinkels' Als het de komende weken zonnig blijft, tempert dat volgens brancheorganisatie IN- retail het winkelgedrag. Dat kan het opkrik ken van de verkoop in het derde kwartaal lastig maken. De maanden juli tot en met september zijn voor modezaken belangrijk, omdat veel kledinglijnen dan hun nieuwe modecollecties introduceren. In het derde kwartaal van 2017 voerden kledingwinkels hun verkoopcijfers met 12,8 procent op. Delivery Hero zet Foodora Nederland in de etalage De Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zet haar Nederlandse dochter Foodora te koop. Ook de activiteiten in Australië, Frankrijk, Italië en Brazilië worden afgesto ten. Delivery Hero is in felle concurrentie verwikkeld met het Nederlandse Takea- way.com. De Duitsers willen fors investeren in groei en hebben de winstdoelstellingen in de ijskast gezet. Basic-Fit blijft uitbreiden en krikt zo omzet stevig op Basic-Fit kon zijn omzet in de eerste helft van het jaar stevig opvoeren, omdat de keten 44 nieuwe vestigingen opende. In heel 2018 verwacht het bedrijf honderd nieuwe vesti gingen erbij te krijgen. In Frankrijk gingen tot nu toe veertig nieuwe Basic-Fit sport scholen open, in Nederland twee. Dat brengt het totaal op 565, verspreid over de Benelux, Frankrijk en Spanje. Ook het aantal abonnees steeg in het eerste halfjaar, met 148.000 tot 1,67 miljoen. Meer nettowinst voor ING na prima tweede kwartaal ING heeft in het tweede kwartaal zijn net towinst opgevoerd, ondanks dat de baten licht omlaag gingen. Het financiële concern kreeg er wereldwijd meer klanten bij en hoefde ook minder geld opzij te zetten voor slechte leningen. Onderaan de streep hield ING ruim 1,4 miljard euro over, ruim 4 pro cent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Flitsen ;rust B AMG Altice 1 biljoen is een duize lingwekkende hoe veelheid geld. Laten we het eens uitgeven. Stel: je koopt alle hui zen die momenteel op Funda staan. Dat zijn er nu 106.467 met een gemiddelde prijs van 273.000 euro. Exclusief kosten koper ben je een dikke 29 miljard euro kwijt, omgerekend 34 miljard Amerikaanse dollar. Dan blijft er nog 966 miljard dol lar over. We kopen Shell (altijd al willen hebben) voor 292 miljard, dan blijft er nog 674 miljard dollar over. Wat moeten we met die benzine? We schaffen ook de Volkswagen Groep (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bu- gatti, Lamborghini, Porsche, Du- cati, Scania en MAN) voor 73 mil jard dollar. Blijft er nog 601 mil jard over. Maar al die auto's, al die files? We kopen ook Boeing erbij voor 202 miljard dollar. Blijft er nog 399 miljard dollar over. Tesla dan, voor het milieu. 50 miljard. Blijft er nog 349 miljard euro over. iPhones voor iedereen The Walt Disney Company: 167 miljard. We hebben nog 182 mil jard over. Philips, onze nationale trots, voor 42 miljard dollar. De bodem komt in zicht, we hebben nog maar 140 miljard dollar te spenderen. Biertje? Heineken kost ons 60 miljard. Nog 80 miljard over om stuk te slaan. Dell natuurlijk. Al is het maar omdat Michael Dell in 1997, toen Steve Jobs terugkeerde naar een zieltogend Apple, zei: „Wat ik zou doen als ik Jobs was? Ik zou de tent sluiten en de aandeelhouders hun geld teruggeven." Nu kost Dell 58 miljard. Dat betekent dat we nog 22 miljard uit kunnen ge ven van ons biljoen. Alle Neder landers een glimmende iPhone X natuurlijk, dat kost 17 miljard. De resterende 5 miljard houden we 167 ''miljard dollar. in kas: we zijn koopmoe. Samengevat. Voor 1 biljoen dol lar koop je: alle huizen op Funda, Shell, de Volkswagen Groep, Boe ing, Tesla, Walt Disney, Philips, Heineken, Dell, 17 miljoen iPho nes en dan blijft er nog een aardig zakcentje over. Nog een vergelij- Als Nederland Apple wil kopen, moet het zestien jaar lang iedere verdiende cent opzij zetten king: een arm land als Burundi moet duizend jaar werken om een biljoen te vergaren. Maar ook het rijke Nederland zou zestien maanden lang iedere verdiende cent opzij moeten zetten om Ap ple te kunnen kopen. Hadden we dat maar in 1980 gedaan. Wie toen voor 3000 dollar aandelen kocht, had nu dik 1,5 miljoen dollar bij kunnen schrijven. Apple koopt Apple Gistermiddag schoot Apple door die magische grens van 1 biljoen Amerikaanse dollar. De techgi- gant blijft ook goed draaien: het bedrijf presenteerde weer goede cijfers en de koers schiet omhoog. vrijdag 3 augustus 2018 TE WARM MAALTIJDBEZORGING SPORTSCHOOL BANKEN Voor 9 miljoen aan goederen werd in 2017 over de weg vervoerd. Volgens het CBS is dat een stijging van 4,3 procent ten opzichte van 2016. Wereldwijde Big Mac-munt. Om het vijftig jarig bestaan van de Big Mac te vieren, geeft McDonald's de MacCoin uit. In vijftig landen kun je daar een hamburger van kopen. Bank of England schroeft rente op. De Britse centrale bank verhoogt de rente van 0,5 naar 0,75 procent. Dat is volgens de bank nodig om de inflatie af te remmen. GO De financieel dienstverlener boekte een hogere winst. Beleggers waar deerden de snelle groei van de fitnessketen. De winstgroei van de metaal handelaar viel tegen. m De kabelaar melde een te genvallende omzet in Frankrijk. o 1.000.00G Ton Voermans lurll'lf jiï: f Oinjftj?;; ij,'?;:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16