- .V*." Tadzjiekse oppositie vraagt Nederland om onderzoek - .'v 5 - 9 |o| v :r- - J i>- Ê-. Lvu V**?* jNi»£ - i Ck---'" Vir -*v weten dat er nu meer mensen in het duingebied slapen dan andere jaren. „Onze handhavers en de po litie surveilleren in verband met de droogte sowieso al extra in de duinen. Als we wildkampeerders zien, treden we op en krijgen ze een bekeuring." Netjes gedragen De Zeeuwse opsporingsambte naar Van de Graaf, in 1975 begon nen bij de rijkspolitie en sinds 1999 werkzaam bij de gemeente Veere, vindt het soms best moei lijk een kampeerder te beboeten. „Zeker als je ziet dat ze zich netjes gedragen en niemand kwaad doen. Eigenlijk zijn er in Zeeland te weinig camperplaatsen. Dan be doel ik juist geen campings, maar alleen een parkeerplaats voor cam peraars waar ze een paar basis voorzieningen hebben, zoals wa ter. Voor veel mensen is dat meer dan voldoende. Dat krijgen ze hier moeilijk voor elkaar, want de meeste campingeigenaren liggen dwars. Die zien dat als oneerlijke concurrentie." De Nederlandse Kampeerauto Club (NKC) en de Stichting Wild- Kamperen bevestigen de observa tie van Van de Graaf. Ze hopen dat er in overleg met overheden en branche-organisaties meer ruimte komt voor extra kampeerplaatsen, ook om de toename van overlast situaties te beteugelen. Oprecht Beide kampeerclubs vinden dat de overheid niet alle kampeerders over één kam moet scheren. „Veel mensen, zeker uit het buitenland, zijn oprecht onwetend als het gaat om plaatsen waar ze niet mogen overnachten. Daarnaast houden de meeste recreanten zich aan de regels en zorgen ze niet voor ge doe. Maar helaas zijn er door de toename van het aantal voertuigen ook steeds meer mensen die wel voor overlast zorgen en daar heeft iedereen last van. Daarom is het zo belangrijk gezamenlijk op te trek ken en te zorgen voor voldoende faciliteiten", aldus Bas van der Voort van de Stichting Wild- Kamperen. Het verzoek om de oprichting van een een internationale onderzoeks groep staat in een gezamenlijke brief aan de voornoemde landen en de EU. De brief is volgens de nieuwssite afkomstig van buiten landse vertegenwoordigers van on der meer de Islamitische Partij van de Wedergeboorte (IRPT). Die partij is door de Tadzjiekse regering ervan beschuldigd ach ter het fietsdrama te zitten, waarbij vier fietstoeristen uit Nederland, Zwitserland en de Verenigde Staten omkwamen. Onder hen was René Wokke (56) uit Amsterdam. De Tadzjiekse regering zei zich bij die beschuldiging te baseren op de be kentenis van een aangehouden ver dachte. Die verklaarde volgens het Tadzjiekse ministerie van Buiten landse Zaken dat de groep aanslag plegers onder leiding stond van een in Iran getrainde man. De Islamitische Partij van de We dergeboorte was tot 2005 de enige legale islamitische partij in Tadzji kistan. In augustus dat jaar eiste de regering dat ze zou stoppen met 'il legale activiteiten' en werd de IRPT aangemerkt als terroristische orga nisatie. Een aantal deskundigen gespeci aliseerd in Centraal-Azië reageerde sceptisch op de beschuldiging van de Tadzjiekse regering. Onder hen is Bruno De Cordier van de Universiteit Gent. Hij woonde in Tadzjikistan en bezocht het land W Tadzjiekse regering beschuldigt IRPT van aanslag op vier fietstoeristen vaak. Volgens De Cordier is de Isla mitische Partij van de Wederge boorte geen terreurbeweging die gewapende jihadstrijders opleidt of aanslagen op buitenlanders pleegt. „Sinds de jaren 80 was het een per fect legale oppositiepartij, met 40.000 leden en zetels in het parle ment. Dat was de partij tot de rege ring die in 2005 verbood en als ter roristische organisatie aanmerkte. Dat gebeurde op basis van allerlei onwaarschijnlijke beschuldigingen, zoals dat de soennitische partij werd gefinancierd door Iran - een sjiitisch land - en dat kopstukken betrokken zouden zijn bij misda den als drugshandel." Islamitische Staat heeft de aan slag op de fietsers opgeëist. donderdag 2 augustus 2018 PC Nederland telt ruim 550.000 caravans en cam pers. Het aantal campers is in tien jaar verdubbeld naar ruim 115.000. Op Neder landse campings zijn onge veer 2000 camperplaatsen. L 45 Cv 'yJ jfWC&Hèt:.. v; Eigenaren van campers zijn bijna altijd ouder dan 50 jaar (80 procent). In de provincie Drenthe wonen de meeste campereigenaren. Jaarlijks gaan 2,5 miljoen Nederlanders kamperen in Nederland en 2,7 miljoen in het buitenland. De populair ste bestemmingen buiten Nederland zijn Frankrijk, Duitsland en Italië. Wildkamperen is verbo den in Nederland. Toch zijn er mogelijkheden. Zo heeft Staatsbosbeheer een kleine veertig plaatsen in of nabij de natuur waar koste loos kan worden gekam peerd. Vier Tadzjiekse oppositiegroe pen in het buitenland vragen de regeringen van Nederland, de Verenigde Staten en Zwitser land, en de Europese Unie om gezamenlijk een onderzoek in te stellen naar de terreuraanslag op de groep fietstoeristen van afgelopen zondag. Dat meldt de lokale nieuwssite akhbor.com. Caspar Naber Amsterdam Voorbijgangers helpen een slachtoffer van de aanslag. FOTORFERL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5