Lol bij het tramspoor op de Brouwersdam 9 CHECK DIT! Theatertechnicus Arnon van de Worp (25) werkt alsZZP-ervaakin De Spot in zijn woonplaats Middelburg. Morgen verzorgt hij daar het geluid voor het optreden van de Amerikaanse band Mother's Finest. Vrijwilliger „Ongeveer zes jaar geleden raakte ik als vrijwilliger betrokken bij De Spot via mijn broer, die in diverse bandjes speelde en via iemand die er al werkte. Als ik iets zie, pak ik het vrij snel op omdat ik in tech nisch opzicht best wel handig ben. Bij de techniek hebben ze in De Spot eigenlijk altijd wel vrijwilli gers nodig. Eerst werkte ik als tech nicus bij de Koninklijke Marine." Opleiding „Bij De Spot vond ik het zo leuk, dat ik besloot de opleiding Podium- en Evenemententechniek te gaan vol gen aan het Grafisch Lyceum Rot terdam. Anderhalfjaar geleden ben ik daar afgestudeerd en sindsdien werk ik als ZZP-er. Dat gaat best goed. Naast het werk in De Spot, dat ik nu dus als betaalde freelancer doe, heb ik ook met regelmaat op drachten elders in het land en in België. Dat is vaak een kwestie van mond-tot-mondreclame. Ik doe veel voor onder meer het bedrijf Time Audio. Dan leren ze je kennen in deze branche en dat levert vaak leuke klussen op. Het heen-en-weer rijden neem ik voor lief. Als je in Zeeland woont, weet je dat je af en toe wat meer moet rijden. Het is een bewuste keus, ik wil per se in Mid delburg blijven wonen. Hier is het gezellig en hier heb ik mijn vrien den. Bovendien werk ik in de zomer op het strand en dat vind ik fijn om erbij te doen." Donker en licht „Het is inderdaad heel afwisselend. Van een donkere theaterzaal naar de horizon met weids zeezicht. Ik ben assistent-hoofdstrandwacht in Domburg, bij de Stichting Strand- exploitatie Veere. Dat betekent lei ding geven aan de strandwachten, meehelpen met de bouw van de strandposten, zorgen dat er veertien man per dag rondloopt. Daarnaast Ik wil per se in Middelburg blijven wonen. Hier is het gezellig en hier heb ik mijn vrienden draai ik zelf ook mee met de dien sten als strandwacht. Het seizoen duurt circa acht weken, dan werk ik 38 uur per week op het strand en tussendoor doe ik dan de klussen voor theatertechniek. Ik zou als technicus best het hele jaar bezig kunnen zijn, maar ik vind het juist zo leuk om het af te wisselen. Daarom blijf ik dat werk op het strand ook doen." Fascinatie „Geluid is mijn specialiteit. Dat vind ik het mooiste om te doen. Licht kan ik ook wel, maar daar ben ik niet heel goed in. Ik beheers wel het materiaal, maar een mooi plaatje maken is toch een vak apart. Het scheelt per band hoe goed voor bereid ze naar een optreden komen. De mensen van Mother's Finest bij voorbeeld weten echt wel wat ze nodig hebben. Maar er zijn ook groepen die blij zijn als ze een hel pende hand krijgen toegestoken. De meeste bands hebben zelf iemand bij zich die achter de knoppen zit, maar ze moeten wel weten hoe alles werkt en wij begeleiden ze daarbij. Als technicus luister je tijdens het optreden natuurlijk ook kritisch, maar uiteindelijk kiest de band zelf voor de sound die hij wil neerzet ten. Zelf ga ik niet super vaak zo maar als toehoorder naar concerten. Daar heb ik gewoon te weinig tijd voor. Soms ga ik wel naar een optre den omdat er iemand werkt die ik ken. Dan kan ik wel gewoon lekker luisteren hoor, dan ben ik niet met mijn werk bezig." Stappen „Ik verheug me op het concert van Mother's Finest morgenavond in De Spot. Ik ben niet direct een liefheb ber van hun muziek, maar het wordt vast een goed optreden en het belooft ook lekker druk te wor den. De agenda van De Spot voor komend seizoen zit ook al goed vol, in elk geval tot december. Dat is goed voor mijn werk, maar ook voor De Spot, natuurlijk. Als ik zelf ga stappen, is dat meestal met mijn vrienden naar cafeetjes in het cen trum. Naar Seventy Seven aan de Markt bijvoorbeeld en Kaffee 't Hof op de Vlasmarkt. Dat is gezellig." Wie: donderdag 2 augustus 2018 GO Switchen tussen het theater en het strand Ali Pankow Arnon van de Worp A Arnon van de Worp: „Geluid is mijn specialiteit. Dat vind ik het mooiste om te doen FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De Amerikaanse band Mother's Fi nest treedt morgen op in De Spot in Middelburg. Het concert begint om 20.30 uur. Naam voorstelling: Zomer Kinderdagen RTM-trammuseum Genre: kinderactiviteiten Leeftijd: alle leeftijden Waar: G.C Schellinger- weg 2, Ouddorp Wanneer: woensdag 8 en donderdag 9 au gustus, 10.30 tot 17.00 uur Bij het RTM-tram- museum trekken ze van alles uit de kast voor de Zomer Kinderdagen. Natuurlijk kun je een ritje maken op een van de histori sche trams van de RTM, de NV Rotterdam- sche Tramweg Maat schappij. Die rijden dezer dagen vier keer per dag, namelijk om 11.45,13.30,14.30 en 15.30 uur. En de tram baan is misschien wel de mooiste van het hele land, want het spoor ligt over de Brouwersdam, waardoor je de hele route over het Grevelin- genmeer kunt uitkijken. Je ziet dus bootjes varen, surfers stoere capriolen uithalen en misschien zie je zelfs een zeehond. En als je zin hebt om liever bij het water te kijken, dan kun je uitstappen bij een van de drie haltes, waarvan één bij vakan tiepark Port Zélande, op de Brouwersdam. De totale tramrit over de dam duurt een uur. Maar er is veel meer te doen tijdens de Zomer A Tijdens de Zomer Kinderdagen van RTM is er voor de jeugd van alles te be leven. Kinderdagen. Vorig jaar mochten kinderen ma chinist of conducteur zijn in de mini-trein en was er een springkus sen en een draaimolen. Wat de Zomer Kinder dagen dit jaar in petto hebben, is nog een ver rassing, maar feit is dat het programma bomvol zit. Natuurlijk is er aan dacht voor de historie van de NV Rotterdam- sche Tramweg Maat schappij, die meer dan een halve eeuw gele den mensen vanuit Burgh-Haamstede naar Rotterdam bracht. De reis duurde wel wat lan ger dan nu, want nu sta je in nog geen uur vanaf Schouwen-Duiveland in Rotterdam. Een lesje over open baar vervoer in vroeger tijden en leuke activitei ten op de Punt-west in Ouddorp. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53