Ethan Hunt is man met missie Verblijf in vakantieparadijs eindigt in sektarische hel Overleven volgens bewezen tienerstramien 7 technicus a la Qjht de James Bond-films tot de rechterhand van Ethan Hunt die ook daadwerkelijk bij de acties wordt betrok ken. De komische wortels van Pegg liggen bij de Engelse televisie. Hij zat in diverse series, waaronder de cult- reeks Spaced. Zijn door braak kwam met de speelfilm Shaun of the Dead, het beste te om schrijven als een ro mantische zombieko medie. Pegg speelde niet alleen de hoofdrol, maar schreef ook mee aan het script. Indirect leidde deze film tot zijn rol in Misson: Impossible. Er is op het filmdoek, maar ook daarbuiten, een duidelijke klik tussen Pegg en Cruise. „Ik maak Tom aan het la chen. Dat vormt de basis van onze vriendschap", luidt de verklaring van de Britse acteur. „Wij vullen elkaar aan. En, nee, hij heeft mij nooit geprobeerd om te bekeren tot Scientology. Daarvoor ben ik ook niet in de wieg gelegd. Ik bewonder Tom enorm. Zijn inzet op de set is fenomenaal." Nerdy Tijdens interviews is Pegg altijd goedgeluimd. Hij geeft onmiddel lijk toe dat hij de laatste is die een dergelijke carrière voor zichzelf had durven voorspellen. Met zijn guitige, ietwat nerdy uitstraling lijkt hij niet bepaald op de doorsnee acteurs uit Hollywood. „Misschien is dat wel mijn geluk: mijn uiterlijk valt uit de toon en daardoor val ik op." Eerlijk over zichzelf is Pegg ook. In recente interviews heeft hij openlijk gesproken over zijn jarenlange drankprobleem, veroorzaakt door een depressie die de kop stak toen hij 18 was. Hij zat middenin deze fase toen hij in zijn eerste Misson: Impossible-film, de derde uit de reeks, voor het eerst Benji speelde. „Ik kan die film en een aantal andere producties uit deze pe riode van mijn leven niet meer aan zien. Gewoon omdat ik dan gecon fronteerd word met mijn verslaving van toen.'" Pas toen hij acht jaar geleden vader werd van dochter Tilly, pakte Pegg zijn drankprobleem serieus aan door Ik maak Tom aan het lachen. Dat is de basis van onze vriendschap MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT naar een afkickcentrum te gaan. In middels verkeert Pegg in een puike conditie. Cruise noemt hem gekscherend 'sixpack Pegg'. „Dat is zijn gevoel voor humor. Ik lach er maar om, hoe flauw het ook is, maar toch doet het me goed. Mijn leven had er nu heel anders uit kunnen zien." Tiempo Compartido Het zou een prachtig item kun nen zijn in een consumentenpro gramma: twee gezinnen blijken voor hetzelfde appartement ge boekt te zijn in een luxe, Mexi caans vakantieoord. De oplossing: beide families worden gedwon gen hun vakantie in dezelfde ruimte door te brengen. Het is nog maar het begin van de berg ellende die de vakantie gangers te wachten staat. Vooral een van de echtgenoten krijgt het zwaar te verduren. Paranoia slaat bij hem toe. Hij heeft het gevoel met zijn gezin in een dubieuze sekte te zijn beland. De jonge Mexicaanse regisseur Sebastian Hofmann heeft van dit gegeven een kostelijke, maar ook absurde film gemaakt. Een op merkelijke bijrol is weggelegd door R.J. Mitte uit de serie Brea- king Bad. Hij speelt de nieuwe manager, een engerd met de lach van een haai en het karakter van een voorganger van de Scien- tologykerk. - A.Z. The Darkest Minds Een geheimzinnig virus velt in razend tempo vele Amerikaanse kinderen. De overlevers ontwik kelen krachten waar volwassenen verdomd bang voor zijn. Daarom sluit de overheid deze jongeren op in werkkampen. De sterksten worden uitgeschakeld. De 16-ja- rige Ruby weet aan dit lot te ont snappen. Samen met een handje vol leeftijdsgenoten zoekt ze naar een veilig toevluchtsoord. De fdm biedt alles wat prepu- bers graag zien: jongeren in de hoofdrol, die zelf verantwoorde lijk worden voor het eigen leven, vriendschappen sluiten en na tuurlijk die eerste grote liefde te gen het lijf lopen. Met een myste rieus sciencefïctionsausje en ge heel verlopend volgens een suc cesvol stramien - denk Twilight, The Hunger Games en The Maze Runner. Aardig gedaan, maar niet bepaald vernieuwend dus. - Marieke Nieuwdorp donderdag 2 augustus 2018 GO 44 Simon Pegg ACTIEFILM Regie: Christopher McQuarrie. Hoofdrol len: Tom Cruise, Simon Pegg, Re- becca Ferguson en Henry Cavill. Special agent Ethan Hunt is een man met een missie. Hij wil, net als James Bond en de superheldenstal van Marvel, de wereld vrij waren van gespuis dat er niet voor terug deinst om het leven en welzijn van de bevol king te bedreigen. Om dat te voorkomen zet Hunt alles op het spel. Zijn huwelijk, zijn leven, het welzijn van zijn medewerkers, de relatie met zijn meer deren. Kortom, hij ope reert als een ongeleid projectiel dat de intel ligentie van een genie koppelt aan de acro batiek van een actie held. Maar hij grijpt ook wel eens mis, wat hem menselijk maakt. Geen wonder dat Tom Cruise nu voor de zesde keer de rol van Hunt speelt. De we reldredder moet steeds dieper gaan om zijn doelen te be reiken. Het levert in Misson: Impossible - Fallouteen reeks adembenemende ac tiescènes op, waarbij zo min mogelijk com putertechnieken zijn gebruikt. Cruise ging zo in zijn rol op dat hij zelfs zijn enkel brak. De plot doet amper ter zake in dit filmgeweld. Er worden enkele par tijen opgevoerd, zoals de CIA, de beruchte terrorist Solomon Lane met wie Hunt al eerder te maken had, een zwarthandelaar genaamd White Widow en zijn ex- vrouw (weer gespeeld door Michelle Monag- han), die hij onver wachts tegen het lijf loopt. Al deze facetten maken het zesde Ml- avontuur tot de meest spectaculaire afleve ring uit deze reeks, waardoor het automa tisch een van de beste actiefilms aller tijden is. A.Z. Simon Pegg (links) had nooit gedacht nog eens naast Tom Cruise (midden) in een film te staan, fotoap DRAMA Regie: Sebastian Hofmann. Hoofdrollen: Luis Gerardo Mén- dez en R.J. Mitte. r. De vakantierust is van korte duur. FOTO CONTACT FILM THRILLER Regie: Jennifer Yuh Nelson. Hoofdrollen: Amandla Stenberg, Harrison Dickinson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51