6 Wie bedenkt de mooiste en meest gruwelijke moord? In de Mission: Impossible-f Ums zorgt Simon Pegg (48) altijd voor de vrolijke noot. De Engelse acteur is sinds de derde film uit de reeks een vast gezicht als Benji Dunn, het droogkomische technische hulpje van Tom Cruise. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios The man who killed Don Quixote Ant-Man and the Wasp Mamma Mia! Here We Go Again FILMNIEUWS Chet Baker film op Nederlands Filmfestival Hoofdrol Joaquin Phoenix als The Joker L'Atelier Laat het maar aan een Franse regis seur over om zijn film vol te laden met uitgesponnen dialogen en dis cussies. Laurent Cantent stopt zijn film L'Atelier vol met woordenwisse lingen in elke denkbare vorm. Een klas studenten probeert onder leiding van hun lerares een misdaadroman te schrijven. Wie be denkt de mooiste moord, dat soort werk. Het praten over mogelijke sug gesties neemt al veel tijd in beslag, totdat een van de deelnemers - een stuurse jongen, maar duidelijk de in telligentste van het stel - zijn gruwe lijke massamoord beschrijft en daar mee zijn medestudenten uitdaagt, evenals zijn lerares. Vervolgens dreigt de film te ver zanden in een klassiek verhaal over de verhouding tussen lerares en leer ling, maar gelukkig heeft Cantent meer in petto voor zijn kijkers. Wie wil kan veel thema's uit L'Atelier ha len. Racisme, de angst voor aanslagen en erotische spanning liggen voor de hand. Het oneindige gediscussieer moet de kijker wel voor lief nemen. -A.Z. Hoewel zijn naam niet meteen op ie ders lippen ligt, neemt Simon Pegg in Hollywood een bijzondere plaats in. Hij is een vast cast lid van populaire filmseries als Star Wars, Star Trek en Mission: Impossible. Ook speelde hij mee in de laatste film van Steven Spielberg: Ready Player One. Waarom de Amerikaanse filmelite - onder wie Tom Cruise, met wie hij vier keer samenwerkte in de hitreeks Mission: Impossible - wegloopt met Pegg is verrassend, maar toch ook weer niet. Pegg is niet bepaald een Adonis of een elegante Brit zoals Hugh Grant of Benedict Cumber- batch. Maar Pegg heeft een gouden troef in handen: zijn aan stekelijke gevoel voor hu mor. Dat verklaart zeker de gunfactor die aan hem kleeft. Pegg zelf verklaart zijn populaire optreden in Mission: Impossible als volgt: „Een actiefilm van ruim twee uur moet en kele rustpunten hebben. Je kan niet van de kijker verwachten dat hij con tinu aan achtervolgingen en stunts wordt blootge steld. Het publiek krijgt an ders een hersenbeschadi ging." Af en toe moet er een komisch intermezzo zijn en dan wordt er een beroep gedaan op Benji. De fans waarderen hem. Daarom is hij in de loop der jaren gepromoveerd van een soort donderdag 2 augustus 2018 2 (-) Hotel Transsylvanië 3 €362.000 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Mamma Mia! Here We Go Again €547.000 3 (2) Incredibles 2 €344.000 4 (2) Ant-Man and the Wasp €312.000 5 (4) Skyscraper €158.000 DRAMA Na decennia vol tegenslag komt re gisseur Terry Gilliam eindelijk met zijn lievelingsproject: een film over Don Quichot. Helaas is de film een alle gaartje van invallen, half uitgewerkte ideeën en een rommelig verhaal. STRIPVERFILMING Paul Rudd is weer uitstekend op dreef als de mierenman, die ondanks zijn huisarrest in actie komt. Hij neemt het op tegen The Ghost die door muren kan gaan. Amusante bijrollen van Mi- chael Douglas en Michelle Pfeiffer. MUSICAL De opvolger van de eerste ABBA-mu- sical speelt zich vooral in het verleden af. Wie is de vader van Sophie (Amanda Seyfried)? De drie kandida ten zijn Colin Firth, Pierce Brosnan en Stellan Skarsgard. Lily James als de jonge uitvoerig van Donna (Meryl Streep) steelt de show. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week MUZIEK De speelfilm My Foolish Heart van Rolf van Eijk, over de laatste dagen van jazzlegende Chet Baker in Amsterdam, gaat in première op het Neder lands Filmfesti val op 29 sep tember. De hoofdrollen worden vertolkt door Gijs Naber en de Ierse mu zikant/acteur Steve Wall. ACTIE Joaquin Phoe nix speelt de rol van The Joker, de vermaarde tegenstander van Batman, in de speelfilm die het verleden van deze super- misdadiger volgt. Eerder werd de rol ver tolkt door onder anderen Jack Nicholson en Heath Ledger. De nieuwe film wordt in okto ber volgend jaar in de bioscoop verwacht. DRAMA Regie: Laurent Cantent. Hoofdrol len: Marina Foïs en Matthieu Lucci. A Antoine daagt zijn medestuden ten en de docente uit. fotocinéart Het hulpje van Tom Cruise Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50