II Marinapark Volendam Tekort aan plekken voor campers 4 WILDKAMPEREN OVERLAST EN HANDHAVING De campings in Nederland zijn vol en heel wat vakantiegangers gaan nu kamperen in het wild. Dat mag niet en de handhavers hebben het er druk mee. SOESTERBERG Nederland heeft een tekort aan kampeer plaatsen voor campers. Dat melden de Nederlandse Kam peerauto Club (NKC) en Stichting Wild-Kamperen. Het ontbreken van voldoende overnachtingsmogelijkheden werkt volgens de twee organi saties wildkamperen in de hand. Er is vooral een gebrek aan kampeerplaatsen met al leen basisvoorzieningen, zoals een watertappunt. Uit een enquête onder de le den van de NKC - inmiddels 50.000 - blijkt dat 48 procent niet naar campings wil, maar naar camperplaatsen, dus plekken met minimale voor zieningen, vertelt Henk Zand- stra van de NKC. „We probe ren in overleg met gemeenten meer camperplaatsen voor el kaar te krijgen, maar dat valt W Veel camperaars willen niet staan op een camping met voorzieningen niet mee. Soms liggen ook de recreatiebedrijven dwars." Zandstra hoopt dat de mooie zomer bij veel gemeentebe stuurders de ogen opent. „Wij zijn tegen wildkamperen, maar het zegt ook iets over de behoefte van camperaars." Belangenbehartiger van de re creatiesector Recron geeft aan dat de behoefte aan kampeer plaatsen zonder camping voorzieningen lastig ligt bij recreatiebedrijven. „Die moe ten lasten afdragen en kunnen geen 5 euro per overnachting vragen. Wij zien dit soort kampeerplekken dan ook als oneerlijke concurrentie." Normaal gesproken is er altijd een piek in de zomervakantie, maar dit jaar zijn er door het warme weer op veel toeristische plaat sen in Nederland nóg meer wild- kampeerders dan anders. Con troleurs van politie en gemeente hebben hun handen vol aan va kantiegangers die tenten, auto's en niet te vergeten campers ille gaal op plekken neerzetten om de nacht door te brengen. Zeker in Zeeland kunnen ze er over meepraten. Eerder deze week slingerde de politie zestien wildkampeerders op het eiland Walcheren op de bon. „Ik ben 45 jaar toezichthouder en deze zo mer is het flink raak op Walche ren", vertelt Jos van de Graaf van de gemeente Veere. „Zo gek heb ik het niet vaak meegemaakt. Ja, in de hete zomer van 1976, toen stonden ze ook overal en ner gens. Door het aanhoudende lekkere weer komen veel toeris ten naar Zeeland. Ook op de bon nefooi. Maar bijna alle campings zitten vol, dus dat schiet niet op." Volgens Van de Graaf is het ge volg dat een deel van de kam peerders toch in de provincie blijft en overnacht op plekken waar dat illegaal is. „In de dui nen, op de zeedijk, tegenwoordig zie je ook steeds meer campers in de dorpen staan. Dan overnach ten ze bijvoorbeeld op het kerk plein. Voor ons is het lastig in de dorpen te controleren, we kun nen moeilijk elke straat afgaan. Daar hebben we de capaciteit niet voor." Toch proberen de handhavers samen met de politie in de nach telijke uren zo veel mogelijk te controleren. „Als we dat niet doen, weet je zeker dat er in no- time geen vijftig maar honderd vijftig kampeerders in de duinen staan. Dat geven ze snel genoeg aan elkaar door." Een boete voor wildkamperen is 140 euro. „Van dat geld kun je be ter een paar nachten legaal op een camping staan", aldus Pierre-Ine Mattheussens, woord voerder van de politie Zeeland- West-Brabant. Volgens haar krijgt de politie momenteel elke dag wel klachten binnen van overlast door wildkampeerders. „Ze laten regelmatig een spoor van afval achter, er wordt gepoept en geplast in de bosjes en de inhoud van chemische toiletten wordt her en der in de natuur geloosd. We houden de boel nu extra scherp in de gaten, maar het is een hardnek kig probleem." Ook andere gemeenten, vooral in Zeeland en Friesland en op de Veluwe, melden dat er deze zomer meer wildkampeerders zijn dan vorig jaar. Zo laat een woordvoer der van de gemeente Den Haag Ze laten een spoor van afval achter, er wordt gepoept en geplast in de bosjes 109,- 139,- €69,- €69,- 179,- 209,- 169,- 119,- www.Zoweg.nl/dagblad of bel 0900-2359693 3 dagen Den Bosch 4 dagen Winterberg donderdag 2 augustus 2018 Wildslapers overspoelen bos en duin Sanne Schelfaut Veere Boete De politie stuurt wildkampeer ders in een camper een bos uit bij Lage Vuursche, terwijl de brandweer hun kampvuur blust. FOTO 'S CASPAR HUURDEMAN -Pierre-Ine Mattheussens, politie Vanaf: pri|s per woning Maand Weekend Midweek Week augustus 209,- 209,- 339,- september 109,- oktober 149- november 139- december 99- Vana 1prijs 6-persoons woning per maand 70 cpg Roompot Marinapark Volendam is gelegen in het bekende vissersplaatsje Vo lendam, direct aan het IJsselmeer. Vanuit het park heb je prachtig uitzicht over de jachthaven. Tip: Visje eten op de Dijk en een bezoek aan Marken! Verblijf in een geschakelde ó-persoons woning Kies voor een weekend, midweek of week verblijf Gratis gebruik speeltuinen en deelname animatie Gratis gebruik van het overdekte zwembad Prijs per woning o.b.v. beschikbaarheid, excl. reserveringskosten en toeristenbelasting s 4* Mövenpick Hotel Den Bosch (8,3) 3* Hotel Niedersfeld-Winterberg (8,7) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. welkomstdrankje 59^® Gratis sauna en wifi 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt Inclusief Sauerlandkaart 70 Incl. sauna, zwembad wifi Hotels: Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4